INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Predani_Citroenu_ZeroV Praze proběhlo první oficiální předání elektromobilu nové generace Citroën C-Zero. Majitelem ekologického automobilu se stala společnost LeasePlan. Ta automobil zakoupila pro svého klienta Pražskou energetiku, jemuž ho bude pronajímat společně se zajištěním veškerých dalších služeb v rámci operativního leasingu.

Firma Citroën odhaduje prodejní potenciál těchto automobilů v České republice na rok 2011 na cca 20 až 30 kusů. Jejich budoucí možnosti ovšem posilují jak nulové emise CO2 či naprostá bezhlučnost, tak i jednoduché ovládání, které se například obejde bez převodovky s několika rychlostními stupni. Elektrický motor Citroënu C-Zero totiž dosahuje svého maximálního točivého momentu okamžitě po zapnutí.

„Stále častěji se setkáváme s tím, že naši klienti z řad firem jmenují jako jeden z důležitých požadavků na své autoparky i množství emisí CO2," komentoval nový trend obchodní ředitel společnosti LeasePlan Peter Tölgyesi. „V tomto ohledu jim samozřejmě elektromobily vycházejí maximálně vstříc, proto očekáváme, že jich bude ve vozových parcích českých firem přibývat," dodal Tölgyesi,

A proč se pro elektromobil nové generace rozhodla Pražská energetika? „Jde nám nejen o alespoň malinký vklad do ochrany ovzduší, ale také o získání údajů o provozu vozidla, zejména o spotřebovanou elektřinu a další data například o nabíjení, jeho technických parametrech a podobně. Pražská energetika považuje tato data za nezastupitelná při budování infrastruktury pro elektromobily v hlavním městě," komentoval firemní rozhodnutí Petr Holubec z Pražské energetiky.

Předání prvního vozu Citroën C-Zero v Česku komentoval i generální ředitel Citroën ČR Frédéric Passemard: „Jsme velmi rádi, že Citroën přichází na český trh mezi prvními se stoprocentně elektrickým vozem, který představuje nesmírný pokrok v automobilových technologiích budoucnosti. Jedná se o vůz, jenž splňuje parametry a praktičnost moderního vozu s běžným pohonem a navíc přináší uživateli i jeho okolí další výhody jako například významnou úsporu provozních nákladů."

(tz)

Slovo ke dni

  • Vesnice, jak ji možná neznáte

    Lidé na vsi jsou prý konzervativní, zaostalí a možná i hloupí. Ano, tak o nich často smýšlí zejména město. Avšak mýlí se, jak ukázal i čerstvý průzkum Asociace malých a střeních podniků a živnostníků ČR. Vyšlo jim, že zemědělci jsou v digitalizaci dál než průmysl. K čemu nejmodernější technologie využívají? Například satelitní navigaci k zjišťování dat o svých pozemcích a pěstovaných plodinách. Sbírají informace všude tam, kde potřebují znát přesnou situaci online. Není pro ně ani neznámý pojem internet zvířat, i na venkově se daří umělé inteligenci... V rostlinné i živočišné výrobě se už bez systémů tzv. přesného zemědělství neobejdou. A to se venkované musí vyrovnat s překážkami, které v městských aglomeracích nemají, kupříkladu se špatným pokrytím vysokorychlostními internetovými službami nebo s horším přístupem k investičním...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE