INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Energetická skupina RWE odstartovala v České republice ambiciózní projekt e-Mobility zaměřený na rozšiřování elektromobilů a infrastruktury nezbytné k jejich provozu. V Německu již RWE provozuje více než 570 nabíjecích stanic a zaměstnává 60 lidí, kteří se věnují výhradně rozvoji konceptu e-Mobility. Projekty obdobné tomu českému realizuje RWE již ve třinácti zemích.

„RWE v minulém roce vstoupila v České republice na trh s elektřinou a projekt e-Mobility je logickým pokračováním tohoto procesu. Skupina RWE se této oblasti intenzívně věnuje, protože věříme v její velký potenciál. Zároveň se ale tyto naše aktivity orientují více na budoucnost a ochranu životního prostředí než na okamžitý profit," uvedl Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas.

Projekt e-Mobility je dlouhodobý. Naplánovaný je v horizontu přesahujícím rok 2020. Rozšíření elektromobilů je podmíněno zájmem výrobců a investicemi energetických společností. K tomu, aby vzrostla poptávka po elektromobilech, je kromě technologického pokroku nezbytná rovněž politická podpora.

„Náš projekt e-Mobility jsme rozpracovali do tří fází, přičemž v té první, jež potrvá zhruba do roku 2015, půjde zejména o analýzu poptávky mezi velkými zákazníky a městy. Účastníme se projektu Praha elektromobilní a pro účely testování jsme pořídili první dva elektromobily Citroen C-Zero. Ve druhé polovině roku otevřeme u sídla RWE Transgas první veřejnou dobíjecí stanici RWE v Praze," upřesnil Martin Herrmann.

Zatímco v České republice projekt teprve začíná, v Německu již má RWE významné výsledky. Je lídrem oblasti dobíjecí technologie a provozuje 570 nabíjecích stanic ve více než sto německých městech.

„Podle studií, které máme k dispozici, bude v roce 2015 jezdit v evropských metropolích tři sta tisíc elektromobilů a bude jich nadále dynamicky přibývat. V roce 2020 by jich mělo být jen na území České republiky 135 tisíc. V té době by již měla být vybudovaná infrastruktura, elektromobily budou běžnou součástí firemních vozových parků a poroste klientela z řad domácností," odhaduje Martin Herrmann.

Hlavní výhodou elektromobilů je bezhlučný provoz a nulové emise škodlivin. Jejich provoz má tedy významný pozitivní vliv na životní prostředí, a to zejména v městských aglomeracích. Kromě dobíjecí infrastruktury je potřeba v příštích letech zvýšit kapacitu baterií a standardizovat systém nabíjení elektromobilů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3