INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Energetická skupina RWE odstartovala v České republice ambiciózní projekt e-Mobility zaměřený na rozšiřování elektromobilů a infrastruktury nezbytné k jejich provozu. V Německu již RWE provozuje více než 570 nabíjecích stanic a zaměstnává 60 lidí, kteří se věnují výhradně rozvoji konceptu e-Mobility. Projekty obdobné tomu českému realizuje RWE již ve třinácti zemích.

„RWE v minulém roce vstoupila v České republice na trh s elektřinou a projekt e-Mobility je logickým pokračováním tohoto procesu. Skupina RWE se této oblasti intenzívně věnuje, protože věříme v její velký potenciál. Zároveň se ale tyto naše aktivity orientují více na budoucnost a ochranu životního prostředí než na okamžitý profit," uvedl Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas.

Projekt e-Mobility je dlouhodobý. Naplánovaný je v horizontu přesahujícím rok 2020. Rozšíření elektromobilů je podmíněno zájmem výrobců a investicemi energetických společností. K tomu, aby vzrostla poptávka po elektromobilech, je kromě technologického pokroku nezbytná rovněž politická podpora.

„Náš projekt e-Mobility jsme rozpracovali do tří fází, přičemž v té první, jež potrvá zhruba do roku 2015, půjde zejména o analýzu poptávky mezi velkými zákazníky a městy. Účastníme se projektu Praha elektromobilní a pro účely testování jsme pořídili první dva elektromobily Citroen C-Zero. Ve druhé polovině roku otevřeme u sídla RWE Transgas první veřejnou dobíjecí stanici RWE v Praze," upřesnil Martin Herrmann.

Zatímco v České republice projekt teprve začíná, v Německu již má RWE významné výsledky. Je lídrem oblasti dobíjecí technologie a provozuje 570 nabíjecích stanic ve více než sto německých městech.

„Podle studií, které máme k dispozici, bude v roce 2015 jezdit v evropských metropolích tři sta tisíc elektromobilů a bude jich nadále dynamicky přibývat. V roce 2020 by jich mělo být jen na území České republiky 135 tisíc. V té době by již měla být vybudovaná infrastruktura, elektromobily budou běžnou součástí firemních vozových parků a poroste klientela z řad domácností," odhaduje Martin Herrmann.

Hlavní výhodou elektromobilů je bezhlučný provoz a nulové emise škodlivin. Jejich provoz má tedy významný pozitivní vliv na životní prostředí, a to zejména v městských aglomeracích. Kromě dobíjecí infrastruktury je potřeba v příštích letech zvýšit kapacitu baterií a standardizovat systém nabíjení elektromobilů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3