INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Logo_GC_noveHavířovská firma GASCONTROL, společnost s r.o., uspořádala v expozici historie plynárenství na bývalém Dole Michal v Ostravě-Michálkovicích, prezentaci technologií stlačeného zemního plynu (CNG) pro dopravu s praktickou ukázkou automobilů s tímto pohnem. Jízdou na zemní plyn lze uspořit až 50 % nákladů, což ocení všichni motoristé, zvláště podnikatelé a firmy.

GASCONTROL, známý v plynárenských i v dalších oborech, je dodavatelem plnicích stanic CNG, progresivních CNG technologií GREENFIELD, disponuje vlastní flotilou CNG automobilů a provádí dodatečné přestavby vozidel na CNG pohon.

Již samotná prohlídka historie plynárenství, mapující technický vývoj a uplatnění plynu v průmyslu i v domácnostech, byla pro každého návštěvníka zajímavým připomenutím minulých let a leckterý pohled na zařízení využívaná před mnoha desítkami let vzbuzoval úsměv. Vedle historie zde byla připomenuta také nedávná minulost a zejména současné bohaté aktivity havířovské firmy GASCONTROL společnost s r.o. A protože hlavním cílem organizátorů byla tentokrát propagace využití stlačeného zemní100_8546ho plynu pro pohon vozidel, tedy alternativě, které se specialisté v GASCONTROLU již léta věnují, byla řeč především o nesporných výhodách jízdy na CNG, ať již v seriově vyráběných automobilech s tímto pohonem, nebo dodatečně přestavěných. Přesvědčivá byla kalkulačka počítající provozní náklady podle zadaných parametrů stejně jako spousta zdokumentovaných a v řadě odborných testů prověřených informací o bezpečnosti tohoto pohonu ve srovnání s klasickými palivy.

100_8610Aby nezůstalo je u teorie, mohli se návštěvníci této akce seznámit v areálu plnicí stanice havířovského GASCONTROLU jak s principy fungování moderních plnicích technologií, tak s již zmíněnými sériově vyráběnými CNG modely automobilů z firemní flotily GASCONTROLU i s vozy zde dodatečně upravenými na pohon stlačeným zemním plynem. Nechyběla projížďka dokladující, že se vozidla na zemní plyn prohánějí nejméně stejně čile, jako s benzínem či naftou, nicméně ekonomičtěji, s tišším a kultivovanějším chodem motoru a zejména s minimálními emisemi, tedy šetrněji k životnímu prostředí. Mezi návštěvníky akce nechyběli představitelé firem, jejichž vozidla najednou ročně mnoho desítek tisíc kilometrů, a tak každá ušetřená koruna by byla jistě vítána. Pochvalně hovořili například i zástupci několika charitativních org100_8590anizací, jejichž vozidla zabezpečují pečovatelskou službu pro nemocné a zdravotně postižené občany. Vždyť peníze ušetřené na dopravě mohou sloužit k dalšímu rozšíření či zkvalitnění služeb lidem, kteří jsou na ně odkázaní, a to již stojí za uvažování o tomto alternativním pohonu. Tím spíš, že je navíc bezpečnější a ekologičtější.

Obdobná akce se spoustou informací, rad, ale i ukázek technologií, zařízení a vozidel s pohonem na zemní plyn (CNG) včetně praktických jízd a příkladů kalkulací provozních nákladů, se uskuteční zanedlouho znovu, a to v průběhu prvního říjnového čtvrtku. Vítáni jsou všichni, kdo chtěji podstatně snížit provozní náklady na dopravu, zvolit současně bezpečnou a ekologicky šetrnou alternativu. Prezentace na téma CNG stanice, moderní trendy a úspora, se uskuteční 6. řijna2011 od 10 hodin dopoledne opět v expozici historie plynárenství ve II. patře bývalé rozvodny v areálu průmyslové památky Dolu Michal, ul. Čs. armády 413/95 v Ostravě-Michálkovicích.

(no)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE