INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Názory Čechů na finanční soběstačnost ve stáří se liší. Ti, kteří se chystají vstoupit do 2. pilíře, oceňují zejména možnost mít své prostředky na penzi pod kontrolou. Vyplývá to z průzkumu Factum Invenio pro Penzijní fond České pojišťovny (PFČP).

Postoj populace ČR ve věku 25 – 60 let je v otázce zajištění příjmů v penzi velmi rozdílný. Polovina respondentů nedávného průzkumu se domnívá, že si ve stáří vystačí se státním důchodem. Ta druhá je naopak přesvědčena, že bez vlastních úspor se důchod zvládnout nedá. „Míra obav o svou finanční soběstačnost roste s dobou, která lidem do důchodu zbývá," konstatoval Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing PFČP. Zatímco starší lidé se ve větší míře budou spoléhat na státní důchod, až 3/5 mladých lidí se domnívají, že si ke spokojené penzi musí pomoci samy.

Ti, kteří mají zájem vyvést 3 % z průběžného systému a přidat si 2 % ze svých příjmů, oceňují na 2. pilíři důchodového systému především to, že získají prostředky skutečně na svou vlastní penzi. „Potenciální zájemci o důchodové spoření chtějí mít své finance pod kontrolou a chtějí mít možnost ovlivnit jejich výši. To jim průběžný systém nezajistí. Stejně jako to, aby naspořené prostředky bylo možné dědit," řekl Libor Pergl. Vítanou výhodou je i možnost zvolit si způsob vyplácení důchodu z 2. pilíře.

Průzkum realizovala pro největší tuzemský penzijní fond agentura Factum Invenio na vzorku 600 lidí ve věku 25 – 60 let.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3