INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
First Data poskytne Fio bance kompletní portfolio služeb.Významně tak mimo jiné podpoří vydávání jejích vlastních platebních karet i nové možnosti bezkontaktního placení. First Data Corporation, která patří k předním celosvětovým poskytovatelům elektronických platebních řešení, podepsala s Fio bankou smlouvu, na jejímž základě postupně přechází od 1. června 2012 procesing transakcí a správa platebních karet Fio banky do správy společnosti First Data. Procesingové služby zahrnují emisi platebních karet a další související bankovní servis.

Společnost First Data, která má silnou pozici v rámci středoevropského regionu a spolupracuje s mnoha renomovanými bankami a vydavateli karet, se tak stane kompletním dodavatelem služeb v této oblasti v České republice.

Fio bance, která je zaměřena na investice do cenných papírů a poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků, zajistí komplexní řetězec služeb od pořízení karty a její personalizaci, vedení karet v autorizačním systému až po procesing transakcí v bezhotovostním platebním styku a fraud monitoring zaměřený na bankovní podvody.

„Tato spolupráce přináší na český trh řadu inovativních služeb. Například volbu PINu ke kartám prostřednictvím internetového bankovnictví či vydávání bezkontaktních platebních karet", uvedl v této souvislosti Juraj Tomanka, Managing Director, First Data CEE. „Partnerství s First Data umožní Fio bance využívat širokou škálu inovativních prvků, které First Data dodává svým zákazníkům po celém světě. Jsme přesvědčeni, že jsme vybrali nejlepšího partnera pro spolupráci v oblasti platebních karet na trhu".

Radoslav Tomašiak, vedoucí oddělení platebních karet a bankomatů Fio banky, na podepsané smlouvě oceňuje skutečnost, že „First Data jako společnost s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi má silnou pozici v rámci středoevropského regionu a spolupracuje s mnoha renomovanými bankami a vydavateli karet. Fio banka je ale také pro First Data důležitým partnerem na českém kartovém trhu a jedním z nejprogresivnějších zákazníků v rámci středoevropského regionu", dodal.

O Fio bance

Fio banka je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem a své služby poskytuje v téměř sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí v oblasti tradičních bankovních a investičních služeb. Je držitelem ocenění Zlatý Měšec 2012, Zlatá koruna 2012, Broker roku 2012 v kategorii České akcie a Nejdynamičtější banka roku 2011.

Více informací na www.fio.cz

O First Data

Společnost působí po celé Evropě, na Blízkém východě a v Africe, Latinské Americe, Kanadě, Austrálii a pacifické Asii.V celosvětovém měřítku se specializuje na bezpečně a rychle zpracovávání transakcí pro obchodníky, banky, finanční instituce a jejich zákazníky. Nabízí kompletní portfolio systémů a bankovních služeb pro vydávání karet a acquiring obchodníků. Nabízí též vydávání kreditních, debetních karet, karet soukromých značek, dárkových, výplatních (payroll) a jiných předplacených karet, ochranu před podvody, službu akceptování elektronických šeků prostřednictvím TeleCheck, řešení pro internetové obchodování, pro mobilní telefony a podobně.

Více informací na www.firstdata.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3