INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Chataření či chalupaření je ryze českým fenoménem. Svůj „druhý domov" má 12,9 % českých domácností a pro své technické vybavení plně splňuje podmínky standardní bytové jednotky. Ale navzdory tomu, že 66 % chat a chalup se nachází v dosahu 30 kilometrů od místa bydliště jejich majitelů, řada chalupářů se potýká s problémem dostupnosti obsluhy svých finančních prostředků.

Typicky český způsob chataření a chalupaření se začal rozvíjet na konci 50. a začátkem 60. let, kdy celková atmosféra v zemi přiměla lidi z města odjet vydechnout si do přírody. Také proto většina Čechů vlastní chalupu či chatu v odlehlejších místech. Tím však často naráží na problém malých obcí a vesnic: Nemají zde k dispozici bankomaty, natož pobočku své banky... Proto, když se rozhodnou strávit na svých chatách a chalupách delší dobu, si vybírají z účtu větší hotovost, aby mohli nakupovat nebo uhradit případné větší výdaje spojené třeba s nejrůznějšími typy oprav.

„Tím ale jednak riskují možnost odcizení peněz v případě vloupání do jejich rekreačního objektu, jednak vynakládají nadbytečné výdaje ve chvíli, kdy si hotovost musejí zajet vybrat do nejbližšího většího města," upozornil Milan Jursík, manažer marketingu Poštovní spořitelny. Podobné postupy, přestože velmi rozšířené, jsou tedy zbytečné a neekonomické.

Hotovost

Místo ukrývání většího množství peněz před zloději nebo cestováním za bankomatem mohou chataři a chalupáři využít služby CashBack, tedy výběru hotovosti na pokladnách řetězců COOP, Albert a v síti čerpacích stanic EuroOil. „Využití této služby je pro klienty Poštovní spořitelny a ČSOB zcela bez poplatků. Podmínkou je nákup zboží v minimální hodnotě 300 Kč a platba kartou na pokladně obchodníka. Výběr hotovosti je možný až do výše 1 500 korun v rámci jedné transakce," upřesňuje Milan Jursík.

Zájem o tuto službu setrvale roste. Meziročně transakce za roky 2009 a 2010 vzrostly o 276 %. Celkově si pak klienti ČSOB a Poštovní spořitelny vybrali v roce 2010 na pokladnách v obchodech hotovost ve výši bezmála 200 milionů korun.

Obsluha účtu

V případě potřeby zadání platby, ověření účtu či potřeby jakékoliv další operace opět není nutné jezdit na pobočku. K těmto operacím lze využít buď telefonní bankovnictví, nebo v případě místa s GSM pokrytím a připojením k internetu samozřejmě mobilní a internetové bankovnictví. „Kromě možnosti přístupu k účtu 24 hodin denně jsou zde i finanční výhody. Veškeré transakce provedené prostřednictvím telefonního a internetového bankovnictví jsou levnější než stejné transakce provedené na přepážce," vysvětlil Milan Jursík.

Dostupnost

Na rozdíl od konkurence nejsou klienti Poštovní spořitelny v případě nutnosti omezeni počtem poboček. Díky spojení s Českou poštou mají po celé republice k dispozici 3300 míst, kde mohou své finanční potřeby řešit.

Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a.s.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3