INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

V minulém roce se změnily podmínky pro vkladové produkty nabízené spořitelními družstvy. Nově zavedené pravidlo zvyšuje stabilitu podnikání záložen a zároveň umožňuje dosahovat výhodného zhodnocení vkladů. Na toto téma jsme hovořili jsme s Ing. Pavlem Hejzlarem, produktovým manažerem spořitelního družstva Artesa.

Na základě rozhodnutí zákonodárců platí nové pravidlo pro úročené vklady. Co se pro klienty družstev změnilo?

Od poloviny loňského roku platí nové pravidlo 1:10, které má zvýšit zájem členů záložny na jejím fungování. Každý klient záložny je totiž jejím členem. Toto pravidlo tak určuje výši členského vkladu.

Jak to v praxi funguje?

Celkem jednoduše – kdo si ukládá v záložně například 100 000 korun, musí zároveň složit vratný členský vklad 10 000 korun.

Ovlivnilo to zájem o vklady u spořitelních družstev?

Ačkoliv tato změna budí dojem velkého zásahu do fungování spořitelních družstev, na finančních produktech s výhodnými úrokovými sazbami se promítla pozitivně. Po zavedení pravidla 1:10 většina záložen zvýšila úroky. Všechny depozitní vklady v záložnách jsou navíc i nadále ze zákona pojištěny.

Vyplatí se uložit si peníze ve spořitelním družstvu?

Úrokové sazby vkladových produktů v bankách jsou stále na nízké úrovni a stále pokračuje snižování úroků na oblíbených spořicích účtech, které nepokrývají inflaci a úspory na nich uložené se reálně znehodnocují. Proto konzervativní klienti velmi obtížně hledají možnosti pro výhodné a zároveň bezpečné uložení svých úspor. Řešením jsou právě vkladové produkty spořitelních družstev, které mohou díky svému systému fungování nabídnout vyšší úrokové sazby v porovnání s bankami, ale se stejnou ochranou v podobě pojištění vkladů.

Máte zmapováno, jaké produkty nejvíce využívají klienti Artesy?

V případě našeho družstva je jedním z nejvy­užívanějších Termínovaný vklad Artesa BONUS, který ve srovnání s konkurenčními spořicími produkty nabízí nadstandardní úrokové sazby ve výši až 3,40 % p.a. a možnost předčasných výběrů každých 12 měsíců v průběhu vkladového období. Jde tedy o kombinaci vkladu na delší dobu s výhodnou pevnou sazbou s dostupností uložených prostředků v případě potřeby.

Připravujete nějaké novinky v oblasti spoření?

Nově u nás mohou klienti zhodnocovat vklady i v eurech, a to za stejně vysoký úrok, jako korunová depozita. Dále chystáme zatraktivnění nabídky spořicího účtu, který je určen pro uložení rychle dostupné finanční rezervy.    

(red)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3