INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

V minulém roce se změnily podmínky pro vkladové produkty nabízené spořitelními družstvy. Nově zavedené pravidlo zvyšuje stabilitu podnikání záložen a zároveň umožňuje dosahovat výhodného zhodnocení vkladů. Na toto téma jsme hovořili jsme s Ing. Pavlem Hejzlarem, produktovým manažerem spořitelního družstva Artesa.

Na základě rozhodnutí zákonodárců platí nové pravidlo pro úročené vklady. Co se pro klienty družstev změnilo?

Od poloviny loňského roku platí nové pravidlo 1:10, které má zvýšit zájem členů záložny na jejím fungování. Každý klient záložny je totiž jejím členem. Toto pravidlo tak určuje výši členského vkladu.

Jak to v praxi funguje?

Celkem jednoduše – kdo si ukládá v záložně například 100 000 korun, musí zároveň složit vratný členský vklad 10 000 korun.

Ovlivnilo to zájem o vklady u spořitelních družstev?

Ačkoliv tato změna budí dojem velkého zásahu do fungování spořitelních družstev, na finančních produktech s výhodnými úrokovými sazbami se promítla pozitivně. Po zavedení pravidla 1:10 většina záložen zvýšila úroky. Všechny depozitní vklady v záložnách jsou navíc i nadále ze zákona pojištěny.

Vyplatí se uložit si peníze ve spořitelním družstvu?

Úrokové sazby vkladových produktů v bankách jsou stále na nízké úrovni a stále pokračuje snižování úroků na oblíbených spořicích účtech, které nepokrývají inflaci a úspory na nich uložené se reálně znehodnocují. Proto konzervativní klienti velmi obtížně hledají možnosti pro výhodné a zároveň bezpečné uložení svých úspor. Řešením jsou právě vkladové produkty spořitelních družstev, které mohou díky svému systému fungování nabídnout vyšší úrokové sazby v porovnání s bankami, ale se stejnou ochranou v podobě pojištění vkladů.

Máte zmapováno, jaké produkty nejvíce využívají klienti Artesy?

V případě našeho družstva je jedním z nejvy­užívanějších Termínovaný vklad Artesa BONUS, který ve srovnání s konkurenčními spořicími produkty nabízí nadstandardní úrokové sazby ve výši až 3,40 % p.a. a možnost předčasných výběrů každých 12 měsíců v průběhu vkladového období. Jde tedy o kombinaci vkladu na delší dobu s výhodnou pevnou sazbou s dostupností uložených prostředků v případě potřeby.

Připravujete nějaké novinky v oblasti spoření?

Nově u nás mohou klienti zhodnocovat vklady i v eurech, a to za stejně vysoký úrok, jako korunová depozita. Dále chystáme zatraktivnění nabídky spořicího účtu, který je určen pro uložení rychle dostupné finanční rezervy.    

(red)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3