INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

coinZisk téměř 410 tisíc korun za rok na jednoho zaměstnance vygeneruje firma, která podniká ve finančním zprostředkování. Z tohoto pohledu je tak finanční zprostředkování nejziskovějším oborem činnosti v České republice.

Přes stotisícovou hranici zisku na zaměstnance za rok se ještě dostanou společnosti, které podnikají v oblasti výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla, ostatních finančních činností a výroby chemických látek. Takové závěry vyplývají ze studie poradenské společnosti Bisnode, která disponuje nejrozsáhlejší databází finančních výkazů v Čechách a na Slovensku.

Metodika: V analýze poradenská společnost Bisnode sledovala medián zisku sledovaných společností vztaženého na jednoho zaměstnance podle předmětu podnikání. Pro účely této analýzy bylo hodnoceno 61 oborů činnosti, ve kterých podniká alespoň 100 firem a jsou k dispozici finanční výkazy za rok 2016.

„Pokud bychom sledovaný vzorek firem rozšířili o další obory činnosti, ve kterých však podniká méně než 100 podnikatelských subjektů, vítězem by se stala výroba tabákových výrobků, kde se medián zisku na zaměstnance blíží hodnotě 1,4 milionu korun. Za výrobou tabáku následuje pojištění, zajištění a penzijní financování s 510 tisíci korunami a těžba ropy a zemního plynu s 438 tisíci korunami,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že finanční zprostředkování by se tak odsunulo až na pomyslnou čtvrtou příčku.

„Mezi nejziskovějšími společnostmi v ČR podle mediánu zisku na zaměstnance jsou nejčastěji firmy, které podnikají v oborech s velkými bariérami vstupu do podnikání, jako například výroba elektřiny, chemických látek, telekomunikace nebo zdravotní péče a společnosti z finančního zprostředkování a ostatních finančních činností, které mají ve srovnání s jiným druhem podnikání nízké provozní náklady,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.

(tz)

Ilustrační foto Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3