INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

vodkaERGO pojišťovna zveřejnila žebříček škod na majetku za loňský rok, a to dle četnosti i objemu vyplaceného plnění. Ze statistik škodných událostí vyplývá, že většina byla způsobena na rozvodech vody nebo kanalizace a přírodními živly. Najdou se však i rarity.

Pojištění majetku nabízí ochranu v situacích, kdy dojde k jeho zničení, poškození nebo odcizení. Může se jednat o důsledky živelných událostí, technických poruch, ale také o škody způsobené zloději.

Třetina všech škod souvisela v roce 2018 s rozvody vody a kanalizací. Čtvrtinu pak způsobil déšť, sníh, kroupy a případně i vichřice. Absolutně největší škodou v loňském roce byl únik vody z potrubí ve zdi, kdy odstranění následků činilo skoro astronomických 880 000 Kč. Dalšímu klientovi ERGO pojišťovny způsobil přívalový déšť s kroupami škodu na střeše domu ve výši 290 000 Kč. Částky bezmála 170 000 Kč dosáhla pojistná plnění v dalších dvou případech způsobená krupobitím a silným větrem.

Lidé se často obávají vloupání nebo krádeží. Opatrnost je opravdu namístě. V loňském roce na ně připadlo 8 % škod z celkového objemu pojistného plnění. Zlodějům přitom stačí jen pár minut, aby vznikla škoda ve výši desítek tisíc. Překvapivě častěji však klienti ERGO sami potřebovali služby zámečníka, pro které využívají nonstop asistenční služby a které v průměru vyšly u každého na více než 1 500 Kč.

Mezi další velmi obávané pojistné události se řadí požár – jeho výskyt ale není zdaleka tak častý. Škody v důsledku požáru se podílely na celkovém počtu pojistných událostí pouhými 4 %. Stane-li se však majetek obětí plamenů, jsou následky vysoké. Loňský požár kuchyně jednoho z klientů ERGO znamenal škodu ve výši 190 000 Kč. Ostatně to potvrzuje i další statistický údaj: Zatímco průměrná výše jedné škodné události byla v loňském roce necelých 25 000 Kč, v případě krup a požárů to byl dvojnásobek 50 000 Kč.

Moderní doba přináší nová rizika, a tak ERGO pojišťovna řeší se svými klienty i nové typy škod. Třeba prasklou skleněnou varnou desku, kde se průměrné vyplacené plnění pohybuje mezi 7 až 8 tisíci korun. Vandalismus v podobě prostřeleného okna nebo polití dveří neznámou tekutinou. Na pojišťovnu se ale obrátil i majitel domu, kterému ptactvo způsobilo v zateplené fasádě několik děr. I takové škody lze totiž již pojistit.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Představy a realita

    Inovují malé a střední firmy. V korporacích bývá silný byrokratický aparát, jenž se postará o to, aby dobré nápady nešly zavést do praxe, nebo se jejich implementace nekonečně táhla. Tvrdí to místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ing. Karel Dobeš, a má samozřejmě pravdu. A jak dodává jeho kolegyně Pavla Břečková, inovace je otázka přežití. Proto mohou menší podnikatelé konkurovat gigantům s obrovským kapitálem a dlouhou tradicí. Je zajímavé, že z nedávného průzkumu vyšlo zjištění, podle něhož 44 procent dotázaných nikdy nevyužije v podnikání robotizaci a digitalizaci. Ovšem v praxi se ukazuje, že nějakou formu digitálních technologií už uplatňují téměř všichni. Někdy, zdá se, sama realita překonává naše představy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Visegrádský patentový institut a Smlouva o patentové spolupráci 28. srpen 2019

Jak získat patentovou ochranu v zahraničí za využití řízení podle mezinárodní Smlouvy o patentové spolupráci bylo naznačeno v článku, který byl na tomto místě uveřejněn minulý měsíc. Zdůrazněnými výhodami popsaného systému bylo zejména získání času na přípravu a rozhodování, zda, a ve kterých státech, usilovat na základě jediné podané patentové přihlášky o patentovou ochranu. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE