INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

vodkaERGO pojišťovna zveřejnila žebříček škod na majetku za loňský rok, a to dle četnosti i objemu vyplaceného plnění. Ze statistik škodných událostí vyplývá, že většina byla způsobena na rozvodech vody nebo kanalizace a přírodními živly. Najdou se však i rarity.

Pojištění majetku nabízí ochranu v situacích, kdy dojde k jeho zničení, poškození nebo odcizení. Může se jednat o důsledky živelných událostí, technických poruch, ale také o škody způsobené zloději.

Třetina všech škod souvisela v roce 2018 s rozvody vody a kanalizací. Čtvrtinu pak způsobil déšť, sníh, kroupy a případně i vichřice. Absolutně největší škodou v loňském roce byl únik vody z potrubí ve zdi, kdy odstranění následků činilo skoro astronomických 880 000 Kč. Dalšímu klientovi ERGO pojišťovny způsobil přívalový déšť s kroupami škodu na střeše domu ve výši 290 000 Kč. Částky bezmála 170 000 Kč dosáhla pojistná plnění v dalších dvou případech způsobená krupobitím a silným větrem.

Lidé se často obávají vloupání nebo krádeží. Opatrnost je opravdu namístě. V loňském roce na ně připadlo 8 % škod z celkového objemu pojistného plnění. Zlodějům přitom stačí jen pár minut, aby vznikla škoda ve výši desítek tisíc. Překvapivě častěji však klienti ERGO sami potřebovali služby zámečníka, pro které využívají nonstop asistenční služby a které v průměru vyšly u každého na více než 1 500 Kč.

Mezi další velmi obávané pojistné události se řadí požár – jeho výskyt ale není zdaleka tak častý. Škody v důsledku požáru se podílely na celkovém počtu pojistných událostí pouhými 4 %. Stane-li se však majetek obětí plamenů, jsou následky vysoké. Loňský požár kuchyně jednoho z klientů ERGO znamenal škodu ve výši 190 000 Kč. Ostatně to potvrzuje i další statistický údaj: Zatímco průměrná výše jedné škodné události byla v loňském roce necelých 25 000 Kč, v případě krup a požárů to byl dvojnásobek 50 000 Kč.

Moderní doba přináší nová rizika, a tak ERGO pojišťovna řeší se svými klienty i nové typy škod. Třeba prasklou skleněnou varnou desku, kde se průměrné vyplacené plnění pohybuje mezi 7 až 8 tisíci korun. Vandalismus v podobě prostřeleného okna nebo polití dveří neznámou tekutinou. Na pojišťovnu se ale obrátil i majitel domu, kterému ptactvo způsobilo v zateplené fasádě několik děr. I takové škody lze totiž již pojistit.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Roboti zatím nepomohou

    Politici přišli se skvělým nápadem zkrátit lidem pracovní dobu. Čekali, že jim to přinese tolik potřebné volební preference a nic je to nebude stát. Jenže narazili na nepochopení. Jen 18 procent firem na tento návrh odpovědělo, že jim nevadí. Ostatním by to v době, kdy sehnat další zaměstnance na pacovním trhu je téměř nemožné, přineslo větší či menší problém. Zvýšením produktivity práce by to řešit nešlo, roboti připravení zaskočit za lidský faktor rovněž nejsou k dispozici. A samotní pracovníci rovněž nejsou nadšeni z toho, že by se jim zkrátila mzda. Zdá se, že Česká republika ještě není na 35 hodinový týden připravena. Jedině, že by navrhovatelé přišli s nějakým převratným nápadem, o němž by dokázali společnost přesvědčit. Nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE