INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

vodkaERGO pojišťovna zveřejnila žebříček škod na majetku za loňský rok, a to dle četnosti i objemu vyplaceného plnění. Ze statistik škodných událostí vyplývá, že většina byla způsobena na rozvodech vody nebo kanalizace a přírodními živly. Najdou se však i rarity.

Pojištění majetku nabízí ochranu v situacích, kdy dojde k jeho zničení, poškození nebo odcizení. Může se jednat o důsledky živelných událostí, technických poruch, ale také o škody způsobené zloději.

Třetina všech škod souvisela v roce 2018 s rozvody vody a kanalizací. Čtvrtinu pak způsobil déšť, sníh, kroupy a případně i vichřice. Absolutně největší škodou v loňském roce byl únik vody z potrubí ve zdi, kdy odstranění následků činilo skoro astronomických 880 000 Kč. Dalšímu klientovi ERGO pojišťovny způsobil přívalový déšť s kroupami škodu na střeše domu ve výši 290 000 Kč. Částky bezmála 170 000 Kč dosáhla pojistná plnění v dalších dvou případech způsobená krupobitím a silným větrem.

Lidé se často obávají vloupání nebo krádeží. Opatrnost je opravdu namístě. V loňském roce na ně připadlo 8 % škod z celkového objemu pojistného plnění. Zlodějům přitom stačí jen pár minut, aby vznikla škoda ve výši desítek tisíc. Překvapivě častěji však klienti ERGO sami potřebovali služby zámečníka, pro které využívají nonstop asistenční služby a které v průměru vyšly u každého na více než 1 500 Kč.

Mezi další velmi obávané pojistné události se řadí požár – jeho výskyt ale není zdaleka tak častý. Škody v důsledku požáru se podílely na celkovém počtu pojistných událostí pouhými 4 %. Stane-li se však majetek obětí plamenů, jsou následky vysoké. Loňský požár kuchyně jednoho z klientů ERGO znamenal škodu ve výši 190 000 Kč. Ostatně to potvrzuje i další statistický údaj: Zatímco průměrná výše jedné škodné události byla v loňském roce necelých 25 000 Kč, v případě krup a požárů to byl dvojnásobek 50 000 Kč.

Moderní doba přináší nová rizika, a tak ERGO pojišťovna řeší se svými klienty i nové typy škod. Třeba prasklou skleněnou varnou desku, kde se průměrné vyplacené plnění pohybuje mezi 7 až 8 tisíci korun. Vandalismus v podobě prostřeleného okna nebo polití dveří neznámou tekutinou. Na pojišťovnu se ale obrátil i majitel domu, kterému ptactvo způsobilo v zateplené fasádě několik děr. I takové škody lze totiž již pojistit.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Železnice na křižovatce

    O vstupu konkurence na české koleje se mluví už hodně dlouho. Uběhly tři desetiletí a situace stále stejná. Na dálkových i regionálních tratích stále vládne národní dopravce, ostatní jen paběrkují. Nejde o to, aby České dráhy nahradil někdo jiný. Změnit se má úroveň železniční dopravy, která stále pokulhává za silniční. S příchodem Student Agency dostaly autobusy lepší vybavení a přeprava cestujících vyšší kvalitu. Nejen u Radima Jančury, ale postupně také u konkurenčních dopravců. Nyní Jančura slibuje, že zlepší úroveň dopravy také na regionální úrovni, všude tam, kde budou jezdit jeho vlaky. Internetem to má začít a dalšími přidanými službami pokračovat. Věřme, že ani ostatní se nebudu chtít nechat zahanbit a nabídnou cestující veřejnosti železnici hodnou 21. století. Čekání už bylo dlouhé dost a mělo by konečně skončit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE