INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
PayPass_hodinkyJiž od roku 2008 je na Slovensku využívána unikátní technologie bezkontaktních plateb - MasterCard PayPass. Ta výrazně urychluje platby kartou. Celá platba trvá okamžik. Držitel karty vybavené technologií PayPass jednoduše přiblíží kartu ke čtečce, která je schopna si data přečíst bez dotyku. Díky této technologii je možné nakoupit bez potřeby zadání PINu nebo vkládání karty do čtecího zařízení.

MasterCard úspěšně rozvíjí PayPass na slovenském trhu již několik let a získané zkušenosti z podobného trhu jako je český umožní v brzké době rychlý nástup PayPass i v ČR. Na Slovensku bylo nejprve možné využít technologii MasterCard PayPass v tradičních platebních kartách. Od roku 2009 mohou klienti platit pomocí MasterCard PayPass i prostřednictvím speciálních hodinek. Inovativním platebním PayPass produktem, který se objevil na Slovensku v roce 2010, je tzv. dárková karta ve formě nálepky, která je nabitá na 25 EUR nebo 50 EUR. Tuto platební novinku mohou Slováci používat při platbách za produkty a služby u obchodníků akceptujících MasterCard PayPass po celém světě.

Počet obchodníků, kteří akceptují bezkontaktní technologii MasterCard PayPass, na Slovensku stále roste. Na slovenském trhu bylo nainstalováno již více než 2000 terminálů akceptujících tento typ plateb a PayPass svým klientům poskytují 4 slovenské banky (VOLKSBANK Slovensko, OTP Banka, VÚB, UniCredit Bank Slovensko). Společnost MasterCard je rovněž partnerem projektu Bratislavské městské karty. Díky spolupráci se společností MasterCard plní Bratislavská městská karta i funkce běžné platební karty včetně použití při mezinárodním platebním styku. Významný benefit této karty představuje také možnost využívání bezkontaktní technologie MasterCard PayPass, která je do této karty zabudována.

Technologie MasterCard PayPass v České republice

MasterCard je na zavedení technologie PayPass do České republiky zcela připraven. V současnosti koordinuje společnost MasterCard sérii projektů pro implementaci technologie PayPass v jednotlivých bankách v letech 2011 – 2012. Každá banka rozpracovává vlastní strategii následného zavádění technologie na český trh.

Banky, které plánují brzké zavedení technologie na trh, rozpracovávají plány rozmístění terminálů v českých obchodech. Společnost MasterCard tyto strategie podporuje tak, aby bylo rozmístění terminálů co nejefektivnější. „V první fázi se soustředíme především na místa, kde jsou již lidé zvyklí platit platebními kartami. Věříme, že v těchto místech si rychle osvojí i platby prostřednictvím technologie PayPass. Obchodníci, kteří by rádi akceptovali platby prostřednictvím této technologie, se mohou obracet na svoje banky, popř. přímo na MasterCard," řekl Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Bezkontaktní technologie MasterCard PayPass funguje v 36 zemích světa, ve kterých se může pomocí technologie PayPass zaplatit u 276 000 obchodníků. V oběhu je přes 88 miliónů platebních PayPass nosičů. V Evropě tuto bezkontaktní technologii představila společnost MasterCard jako první a nyní již funguje v řadě zemí, např. v Turecku, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii, Polsku a dalších zemích.

***

O společnosti MasterCard Europe

Společnost MasterCard Europe je subjekt odpovědný za řízení obchodní činnosti MasterCard Worldwide v Evropě. MasterCard Europe, se sídlem v belgickém Waterloo, spolupracuje s 51 evropskými zeměmi, které jsou administrativně rozděleny do tří zákaznických oblastí. Tyto oblasti zahrnují jednotný evropský platební prostor (SEPA), vyspělé trhy a rozvojové trhy Evropy, které sahají až k východním hranicím Ruska. Díky své síti místních zastoupení dokáže MasterCard Europe naplňovat rozličné potřeby zákazníků na nejrůznějších trzích po celé Evropě a umožňuje tak lidem obchodovat jejich vlastním způsobem a v jejich vlastním jazyce.

MasterCard přispívá k rozvoji globálního obchodování tím, že poskytuje životně důležité ekonomické spojení mezi finančními institucemi, podniky, držiteli karet a obchodníky na celém světě. Jakožto poskytovatel licencí, zpracovatel a poradce společnost MasterCard rozvíjí a uvádí na trh platební řešení, zpracovává každoročně více než 18 miliard plateb a poskytuje špičkové analytické a poradenské služby zákazníkům z řad finančních institucí a obchodníků. Prostřednictvím svého portfolia značek, mezi něž patří MasterCard®, Maestro® a Cirrus®, slouží MasterCard Worldwide spotřebitelům i podnikům ve více než 210 zemích a územích. Další informace naleznete na www.mastercardworldwide.com.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3