INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

chrome dDGAI3DBhkUž 20 tisíc živnostníků a podniků od vyhlášení nouzového stavu zjišťovalo na webu Hospodářské komory, jak postupovat v následujících dnech, požádat stát o úvěr na režijní náklady nebo mzdy, když jim vláda zakázala činnost nebo přišli o odbyt.

Aby Hospodářská komora urychlila zodpovídání dotazů podnikatelů, uzavřela dnes dohodu se čtyřmi renomovanými právními kancelářemi, na základě které bezplatně uvolní své kapacity pro tento druh poradenství. Do projektu se zapojili Havel & Partners, Becker & Poliakoff, AK Němec, Bláha & Navrátilová a AK Felix. IT infrastrukturu pro tento účel bez nároku na honorář vytvořila firma NEWPS.

„Chci poděkovat těmto firmám, že i když jsou teď zavalené vlastní prací pro své klienty, jsou ochotné bezplatně uvolnit některé své zaměstnance, aby pomáhali podnikatelům, kteří se na nás v těchto dnech obracejí pro pomoc. Prostřednictvím námi vyvinutého Právního elektronického systému se po zaslání dotazu podnikatelem spustí workflow, kterým si právníci a analytici Hospodářské komory a těchto čtyř kanceláří přerozdělí tyto dotazy k vyřešení v co nejkratší době. Specifické dotazy z různých oborů budou zodpovídat také Hospodářskou komorou začleněné asociace, svazy, klastry a řemeslné cechy,“ uvedl tajemník Úřadu Hospodářské komory Tomáš Vrbík.

Informace k této službě podnikatelé naleznou zde: https://www.komora.cz/koronavirus/

Dotazy jsou nyní tříděny do několika tematických kategorií, jako je přeshraniční problematika (pendleři, hraniční přechody, umožnění vstupu zahraniční expertů do ČR či z ČR, zaměstnávání zahraničních pracovníků…)., zajištění ochranných prostředků pro zaměstnance (nedostatek, způsob jak o ně žádat, až budou k dispozici, systém rozdělování…), zákazy, výjimky ze zákazů (služby/nákup materiálu apod.), odklady plateb a povinností (daň z příjmů, DPH, sociální a zdravotní pojistné, promíjení pokut a sankcí...), řešení problematiky zaměstnavatel a zaměstnanec (náhrady za zaměstnance v karanténě, další překážky, kurzarbeit…) a další.

(tz)

Slovo ke dni

  • Konec schůzování

    Koronavirová krize znamená nejen obrovskou zkoušku pro celou společnost, přináší mnoho těžkostí a v důsledku velké ztráty, ale zároveň mění náš postoj. To, co jsme byli zvyklí dělat jako samozřejmost, se ukáže jako zbytné nebo kontraproduktivní, a objeví se nové možnosti, přístupy, metody, technologie, způsoby myšlení a jednání. Napadlo mě, že zákaz shlukování skoncoval s naší slabostí pro schůze a nekonečné porady. Ukazuje se, že i bez nich můžeme dobře a dokonce i lépe fungovat. Lidé mohou využít videokonference, chytré telefony a maily, prostředky komunikování na dálku. Zároveň zkrátí nekonečné hovory na nezbytné a efektivní minimum. Až se z virové epidemie vyléčíme, bude až těžké se znovu vracet k schůzování, kde se hodně řeční, ale málo vyřeší. A v tom vidím jednu z pozitivních věcí, které koronavirus přináší. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE