INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

cbazakaznickakartaCertifikát s originální značkou kvality TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO získalo dalších devět zástupců úspěšných prodejen. Počet certifikovaných českých prodejen tak překročil stovku.

Na 22. kongresu pro tradiční trh Samoška v Olomouci získaly ocenění prodejny ze dvou maloobchodních sítí, CBA a Jednota, spotřební družstvo ve Vsetíně a jedna podniková prodejna výrobce masných produktů MP Krásno. „Po dvou letech jsme překročili magickou stovku, na což jsem hrdý. Mít po české republice sto jedna vysoce kvalitních, certifikovaných českých prodejen, to je taková malá obchodní síť na českém trhu. Našim obchodníkům to dává novou energii a sílu do budoucna,“ řekl během slavnostního udílení značky TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu.

Značka TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO, kterou AČTO udílí od roku 2017, usnadňuje orientaci na českém trhu. „Našim zákazníkům říkáme, která prodejna poskytuje kvalitu služeb, sortimentu i personálu a zároveň ukazujeme na české prodejny s českými potravinami. Jedno ze základních kritérií udělení značky je alespoň dvoutřetinový podíl domácího zboží, což tradiční české prodejny splňují bez obtíží,“ doplňuje Miloš Škrdlík, místopředseda AČTO a spolumajitel sítě potravin Brněnka. Zákazníci mají v certifikovaných prodejnách jistotu, že nakoupí dobře, kvalitně a počesku.

Asociace českého tradičního obchodu

Je historicky první a největší konsolidovaný subjekt, který sdružuje české maloobchodníky z oblasti malého a středního podnikání. V současnosti má AČTO 25 členů z řad českých maloobchodních sítí i českých výrobců potravin a dodavatelů. Reprezentuje na 7 000 prodejen s 30 000 zaměstnanci, čímž představuje cca 25% podíl na trhu s potravinami. Hlavním posláním AČTO je hájit zájmy svých členů před trvale nepříznivým působením nekalé konkurence, obchodních řetězců i ostatních institucí, ohrožujících další existenci českých obchodů, z velké části zajišťujících obchodní obslužnost venkova. Navíc si zakladatelé dali do vínku hájit vše české a to znamená i podporovat výrobu a prodej českých potravin. Projekt certifikace, spojený s udílením značky TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO ASOCIACÍ ČESKÉHO TRADIČNÍHO OBCHODU, spustilo AČTO na konci listopadu 2016 za podpory ministra zemědělství a prezidenta Potravinářské komory. K lednu 2019 eviduje AČTO 101 certifikovaných prodejen.

SEZNAM OCENĚNÝCH PRODEJEN

Nezávislé prodejny v rámci Družstva CBA
CBA - POTRAVINY U VÁCLAVA, Na Obci 1778/7, 251 01 Říčany, (Kontakt: Eva Radová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 739 764 097)

CBA - POTRAVINY U POŠTY, Nádražní 303, 664 63 Žabčice u Brna,(Kontakt: Silvestr Maša, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 739 063 509)

CBA - POTRAVINY GODULANKA,Smilovice 187, 739 55 Smilovice, (Kontakt: Roman Mackowski, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 775 959 794)

CBA – MĚDĚNKA, Hejnice 557, 463 62 Hejnice, (Kontakt: Dita Henclová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 604 285 154)

Jednota, spotřební družstvo ve Vsetíně

(Kontakt: Mgr. Barbora Capáková, provozní ředitelka, tel.: 571 482 503)

POTRAVINY COOP č. 041, Horní Bečva 503, 756 57 Horní Bečva

DOD Potraviny COOP č. 070, Smetanova 1110, 755 01 Vsetín

SMÍŠENÉ ZBOŽÍ COOP č. 032, Valašská Polanka 320, 756 11 Valašská Polanka

POTRAVINY COOP č. 036, Nový Hrozenkov 764, 756 04 Nový Hrozenkov

MP Krásno, a.s., (Kontakt: Zdeněk Tomešek, manažer podnik. prodejen, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 724 367 039) - MP KRÁSNO, nám. Svobody 327/41, 696 81 Bzenec

Slovo ke dni

  • Vesnice, jak ji možná neznáte

    Lidé na vsi jsou prý konzervativní, zaostalí a možná i hloupí. Ano, tak o nich často smýšlí zejména město. Avšak mýlí se, jak ukázal i čerstvý průzkum Asociace malých a střeních podniků a živnostníků ČR. Vyšlo jim, že zemědělci jsou v digitalizaci dál než průmysl. K čemu nejmodernější technologie využívají? Například satelitní navigaci k zjišťování dat o svých pozemcích a pěstovaných plodinách. Sbírají informace všude tam, kde potřebují znát přesnou situaci online. Není pro ně ani neznámý pojem internet zvířat, i na venkově se daří umělé inteligenci... V rostlinné i živočišné výrobě se už bez systémů tzv. přesného zemědělství neobejdou. A to se venkované musí vyrovnat s překážkami, které v městských aglomeracích nemají, kupříkladu se špatným pokrytím vysokorychlostními internetovými službami nebo s horším přístupem k investičním...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE