INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Choulík1Prezidentem České manažerské asociace (ČMA) se stal Ing. Petr Choulík, CSc., její dosavadní viceprezident. Nahradil Ing. Pavla Kafku, který po osmi letech ukončil působení ve své funkci, v ČMA zůstává jako čestný prezident. O volbě nového šéfa v ČR rozhodlo prezídium asociace po jednání Shromáždění delegátů, které zastupuje 15 odborných či regionálních klubů. 

Valnou část své kariéry Petr Choulík působil jako vrcholový manažer ve společnosti Linde Gas. O jeho manažerských schopnostech svědčí ocenění v soutěži MANAŽER ROKU, kdy za rok 2011 získal titul Manažer odvětví chemie a plasty a umístil se v TOP10 nejlepších.

V ČMA prosazuje výraznější klientský přístup, jeho snahou je více oslovit mladší generaci manažerů a akcentovat hlavní poslání ČMA, tedy vzdělávání manažerů v době nových technologií. Od letošního roku plánuje ČMA vzdělávat zdarma své členy – manažery i zaměstnance firemních kolektivních členů.

Současně chce Petr Choulík posilovat mezinárodní vazby, a to zejména díky letošnímu vstupu ČMA do evropské manažerské asociace CEC European Managers. K prosazování zájmů tuzemských manažerů chce využít bruselskou centrálu CEC European Managers, která je uznaným sociálním partnerem Evropské komise, i kontakty na 17 národních manažerských organizací.

Choulík3

Jeho snahou je zvýšit atraktivitu manažerské profese a přibližovat příběhy úspěšných manažerů veřejnosti prostřednictvím vlajkové aktivity ČMA, jíž je soutěž MANAŽER ROKU.

Viceprezidentkou ČMA se stala Marta Nováková, která řídila resort Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Tato úspěšná podnikatelka, majitelka společnosti  U&SLUNO, oceněná titulem Manažerka roku 2016 a Manažerka odvětví v kategorii Služby pro podnikatele, byla prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a viceprezidentkou Hospodářské komory ČR.

Za členy prezídia byli dále potvrzeni spoluvlastník skupiny TRITON Luděk Pfeifer, Managing Partner ve společnosti skilled.cz Vilém Vrba a VŠ pedagog, konzultant a kouč Petr Kazík.

O Ing. Petru Choulíkovi, CSc.

Manažer mezinárodního formátu, od roku 1991 byl členem představenstva Linde Gas a od roku 2001 generálním ředitelem společnosti. V roce 2007 se stal regionálním manažerem Linde Gas pro Rusko, Slovensko a Česko, poté byl Cluster manažerem pro Česko, Slovensko, Polsko a Ukrajinu. Před tím pracoval pro Prognostický ústav ČR. Vystudoval obor ekonomika obchodu a poté aspiranturu. Dlouhodobě přednášel na VŠE v Praze na katedře financí, pravidelně publikuje články v odborných časopisech. Od roku 2012 je aktivním členem ČMA, v roce 2017 se stal viceprezidentem asociace. V roce 2011 se v soutěži MANAŽER ROKU zařadil mezi desítku nejlepších a stal se Manažerem odvětví chemie a plasty. Několik let byl členem představenstva Svazu chemického průmyslu ČR.

O České manažerské asociaci

Dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Ročně pořádá ČMA na 100 akcí, většinou v 15 regionálních a odborných klubů. Je vyhlašovatelem soutěže MANAŽER ROKU. ČMA spoluzaložila Českou podnikatelskou radu pro udržitelný rozvoj. Od května 2019 je ČMA členem evropské asociace manažerů CEC European Managers, která sdružuje přes milion manažerů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Biliony z klobouku

    Evropská unie i český stát hodlají podpořit ekonomiku, aby se rychle uzdravila po prodělané pandemii Covid-19. Nalijí do firem obrovské množství peněz a věří, že pacient bude po nemoci opět chlapík jako dřív. No počkejme si a uvidíme. Mě na tom nejvíc překvapilo, jak snadno se podařilo nalézt tisíce miliard korun, respektive eur. Žil jsem totiž dosud v přesvědčení, že peníze si musím zasloužit poctivou prací. I klasičtí ekonomové mě utvrzovali v tom, že žádný oběd není zadarmo. Protože na kouzla, skutečné zlaťáky vytažené z klobouku, už nevěřím, musím se ptát: Kdo tenhle hodokvas zaplatí? A mám takový nepříjemný pocit, že ti, kteří nás k prostřenému stolu pozvali, to nebudou.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE