INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Winter1"Slibotechny" škodí lepší hospodářské spolupráci ČR s Vietnamem. Jsou to lidé, kteří pouze jednou nebo dvakrát navštívili Vietnam a po návratu domů se ihned vydávají na různých ministerstvech za "odborníky na Vietnam", i když dosud nic ve Vietnamu nedokázali a ohlupují na přednáškách i akcích u nás zájemce o toto teritorium.

Pak jsou to také lidé, kteří dosud neuskutečnili žádný zahraniční obchod firmy z ČR s vietnamským kupcem, vůbec neznají v praxi teritoriální marketing ani zahraniční obchod ve Vietnamu a pouze lžou, když slibují našim podnikatelům nesplnitelné, hlavně když jim zájemci dobře zaplatí a navíc jim uhradí společnou cestu do Vietnamu.

Zklamaní čeští podnikatelé potom po několika měsících a po vynaložených nepřiměřeně velkých a zbytečných nákladech si na různých seminářích, akcích i na ministerstvech a u politiků stěžují, že s Vietnamem se vůbec nedá hospodářsky spolupracovat a subjektivně paušalizují své špatné zkušenosti. Tato sdělení na veřejných seminářích u nás odradí mnohé naše podnikatele, exportéry, zájemce o kooperaci a investory, kteří se zajímají o Vietnam. Nikdy totiž zklamaní čeští podnikatelé nepřiznají, že se chovali ve svém zahraničním obchodě s Vietnamem doslova amatérsky, neznali praxi všech mnohaletých vietnamských obchodních zvyklostí a zákonů, ani si včas předem neprovedli nebo nezajistili opravdu kvalitní průzkum trhu ve Vietnamu, či řádné prověření vietnamského obchodního partnera a proto zde naletěli různým "slibotechnám". To škodí lepší a větší hospodářské spolupráci ČR s překrásným, rozvíjejícím se, perspektivním a k nám velmi přátelským Vietnamem.

V zahraničním obchodě i v kooperaci musí být vždy obě strany spokojené, nikoliv že naši podnikatelé budou podvedeni a zklamáni. "Slibotechny" u nás škodí ČR i Vietnamu a to je nutné si zejména nyní uvědomit. Blíží se totiž termín zahájení realizace 30. června v Hanoji podepsané dohody o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA), která může díky odbourání cel pomoci našemu exportu i vzájemné kooperaci, ale také k výhodné obchodní spolupráci českých a vietnamských výrobců. Vietnam je pro nás skutečnou bránou do Asie a také na 600 milionový trh zemí sdružení ASEAN, kterému bude již příští rok Vietnam předsedat.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE