INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Winter1"Slibotechny" škodí lepší hospodářské spolupráci ČR s Vietnamem. Jsou to lidé, kteří pouze jednou nebo dvakrát navštívili Vietnam a po návratu domů se ihned vydávají na různých ministerstvech za "odborníky na Vietnam", i když dosud nic ve Vietnamu nedokázali a ohlupují na přednáškách i akcích u nás zájemce o toto teritorium.

Pak jsou to také lidé, kteří dosud neuskutečnili žádný zahraniční obchod firmy z ČR s vietnamským kupcem, vůbec neznají v praxi teritoriální marketing ani zahraniční obchod ve Vietnamu a pouze lžou, když slibují našim podnikatelům nesplnitelné, hlavně když jim zájemci dobře zaplatí a navíc jim uhradí společnou cestu do Vietnamu.

Zklamaní čeští podnikatelé potom po několika měsících a po vynaložených nepřiměřeně velkých a zbytečných nákladech si na různých seminářích, akcích i na ministerstvech a u politiků stěžují, že s Vietnamem se vůbec nedá hospodářsky spolupracovat a subjektivně paušalizují své špatné zkušenosti. Tato sdělení na veřejných seminářích u nás odradí mnohé naše podnikatele, exportéry, zájemce o kooperaci a investory, kteří se zajímají o Vietnam. Nikdy totiž zklamaní čeští podnikatelé nepřiznají, že se chovali ve svém zahraničním obchodě s Vietnamem doslova amatérsky, neznali praxi všech mnohaletých vietnamských obchodních zvyklostí a zákonů, ani si včas předem neprovedli nebo nezajistili opravdu kvalitní průzkum trhu ve Vietnamu, či řádné prověření vietnamského obchodního partnera a proto zde naletěli různým "slibotechnám". To škodí lepší a větší hospodářské spolupráci ČR s překrásným, rozvíjejícím se, perspektivním a k nám velmi přátelským Vietnamem.

V zahraničním obchodě i v kooperaci musí být vždy obě strany spokojené, nikoliv že naši podnikatelé budou podvedeni a zklamáni. "Slibotechny" u nás škodí ČR i Vietnamu a to je nutné si zejména nyní uvědomit. Blíží se totiž termín zahájení realizace 30. června v Hanoji podepsané dohody o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA), která může díky odbourání cel pomoci našemu exportu i vzájemné kooperaci, ale také k výhodné obchodní spolupráci českých a vietnamských výrobců. Vietnam je pro nás skutečnou bránou do Asie a také na 600 milionový trh zemí sdružení ASEAN, kterému bude již příští rok Vietnam předsedat.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE