INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Winter1"Slibotechny" škodí lepší hospodářské spolupráci ČR s Vietnamem. Jsou to lidé, kteří pouze jednou nebo dvakrát navštívili Vietnam a po návratu domů se ihned vydávají na různých ministerstvech za "odborníky na Vietnam", i když dosud nic ve Vietnamu nedokázali a ohlupují na přednáškách i akcích u nás zájemce o toto teritorium.

Pak jsou to také lidé, kteří dosud neuskutečnili žádný zahraniční obchod firmy z ČR s vietnamským kupcem, vůbec neznají v praxi teritoriální marketing ani zahraniční obchod ve Vietnamu a pouze lžou, když slibují našim podnikatelům nesplnitelné, hlavně když jim zájemci dobře zaplatí a navíc jim uhradí společnou cestu do Vietnamu.

Zklamaní čeští podnikatelé potom po několika měsících a po vynaložených nepřiměřeně velkých a zbytečných nákladech si na různých seminářích, akcích i na ministerstvech a u politiků stěžují, že s Vietnamem se vůbec nedá hospodářsky spolupracovat a subjektivně paušalizují své špatné zkušenosti. Tato sdělení na veřejných seminářích u nás odradí mnohé naše podnikatele, exportéry, zájemce o kooperaci a investory, kteří se zajímají o Vietnam. Nikdy totiž zklamaní čeští podnikatelé nepřiznají, že se chovali ve svém zahraničním obchodě s Vietnamem doslova amatérsky, neznali praxi všech mnohaletých vietnamských obchodních zvyklostí a zákonů, ani si včas předem neprovedli nebo nezajistili opravdu kvalitní průzkum trhu ve Vietnamu, či řádné prověření vietnamského obchodního partnera a proto zde naletěli různým "slibotechnám". To škodí lepší a větší hospodářské spolupráci ČR s překrásným, rozvíjejícím se, perspektivním a k nám velmi přátelským Vietnamem.

V zahraničním obchodě i v kooperaci musí být vždy obě strany spokojené, nikoliv že naši podnikatelé budou podvedeni a zklamáni. "Slibotechny" u nás škodí ČR i Vietnamu a to je nutné si zejména nyní uvědomit. Blíží se totiž termín zahájení realizace 30. června v Hanoji podepsané dohody o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA), která může díky odbourání cel pomoci našemu exportu i vzájemné kooperaci, ale také k výhodné obchodní spolupráci českých a vietnamských výrobců. Vietnam je pro nás skutečnou bránou do Asie a také na 600 milionový trh zemí sdružení ASEAN, kterému bude již příští rok Vietnam předsedat.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Slovo ke dni

  • Pétangue v našem městě

    Žiji sice v malém, ale pěkném městečku v malebném na okraji křivoklátských lesů, rodišti svatého Václava. Když člověk sem přijíždí, dostane se mu informace, že máme v Evropské unii družební partnery, jednoho v Německu a druhého ve Francii. Zřejmě proto se radnice rozhodla vybudovat za domovem důchodců hřiště pro pétangue. Chodím denně okolo, ale ještě jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by si tam hrál, ať dospělý nebo dítě. Asi u nás chybí ta pravá cílová skupina. Podobně to bylo v socializmu. Mezi disciplínami ve Sportce se objevily gorodky. Nikdo nevěděl, co to je, natož aby znal pravidla, tím méně, aby potkal člověka, který se jim věnuje. Možná je hráli sovětští lidé, když je krutá zima odřízla od povinností a jiné zábavy. Pétangue a gorodky mají společný ideový základ. Proto mám dojem, že se sice v našem životě hodně změnilo, některé...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE