INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

větrník1Provozní podpora podle tuzemského zákona o podporovaných zdrojích energie je slučitelná s vnitřním trhem Evropské unie. Řekla to Evropská komise, když vydala tzv. notifikační rozhodnutí o možnosti podporovat elektřinu z druhotných zdrojů u výroben uvedených do provozu v letech 2013 - 2020.

V praxi to znamená, že je systém podpor v oblasti energeticky v ČR dobře nastavený.

„Jsem velmi rád, že i v tomto případě podporovaných zdrojů se podařilo MPO a celé notifikační skupině dokončit toto velmi technicky komplikované řízení. Notifikace zvyšuje jistotu v sektoru druhotných surovin a přispívá k tomu, že Česká republika v souladu s cíli celé Evropské unie vhodně využívá zdroje energie a usiluje přitom o snížení dopadů na životní prostředí,“ říká vicepremiér a ministr životního prostředí Karel Havlíček.

Notifikační řízení u Evropské komise v oblasti veřejné podpory nejsou jednoduchá. Díky výše uvedenému rozhodnutí má resort pohromadě všech sedm notifikací, které jsou pro podporu elektřiny z druhotných zdrojů potřeba.

„Nyní máme oficiálně potvrzené, že je náš systém provozní podpory druhotných zdrojů elektrické energie správný a slučitelný s vnitřním trhem Evropské unie,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Nemůžeme ale usnout na vavřínech. Čeká nás nový notifikační proces, a to v souvislosti s novelou zákona o podporovaných zdrojích energie, která je v legislativním procesu.“

Pokud výše uvedená novela projde legislativním procesem, udržitelnost cen energií pro občany České republiky se zvýší. Rovněž se sníží dopad energetického průmyslu na životní prostředí. Nové zdroje elektřiny uváděné do provozu po roce 2020 totiž zpravidla méně zatíží přírodu, klima aj. Změna je třeba v souvislosti s udržitelným rozvojem a ohledem na budoucí generace.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3