INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

64 bálkTlak na balíkové dopravce stoupá. Již během prvních adventních dní má většina z nich vyčerpáno 90 až 100 % svých kapacit.

Podle společnosti Zaslat.cz, online vyhledávače balíkových dopravců, jež sdružuje šest z nich, proto většina zavádí opatření, která jim pomůžou udržet požadovanou kvalitu služeb. Zaslat.cz v prosinci očekává nárůst poptávky až o 25 %.

Dopravní společnosti letos čelí výzvě, jaká tu ještě nebyla: „Během listopadu se počet našich zásilek meziročně zvedl o 107 %. Je jasné, že v prosinci zájem ještě poroste. Někteří naši partneři tak již nyní začali omezovat své služby, aby tento nápor zvládli,“ uvádí Miroslav Michalko, šéf společnosti Zaslat.cz. Podle něj se přeprava zpožďuje především na třídících linkách a depech - ty sice fungují automatizovaně, denně ale zvládnou přetřídit jen omezený počet zásilek: „I když je to v řádu desetitisíců, aktuálně to jednoduše nestačí.”

Denní limity či sezónní příplatek

Zaslat.cz nabízí možnost volby z více dopravců na jednom místě. Společnost spolupracuje s partnery GLS, DPD, TOPTRANS, UPS, FedEx a TNT. Poslední čtyři jmenovaní fungují zatím bez omezení. Další dvě společnosti zavedly omezení služeb už od začátku prosince. Někteří partneři například přestali vyzvedávat balíčky na adrese, zásilky je tak nutné odnést na sběrné místo. Další z partnerů zavedl sezónní příplatek nebo limit na denní počet zásilek. “Jde o velmi výrazné omezení, přesto všichni dělají maximum pro to, aby se jim podařilo udržet odpovídající kvalitu služeb v tomto neobvyklém čase,“ doplňuje Michalko.

Historicky nejvyšší objemy zásilek

Letošní předvánoční sezona se prolíná se stále ještě vysokým zájmem o balíkovou přepravu souvisejícím s omezením kvůli pandemii. Dopravci zaznamenávají rekordní počty zásilek v přepravě od začátku října. “Opakuje se situace z jara, tentokrát se ale prolíná s Vánoci. Objemy zásilek jsou historicky nejvyšší vůbec, nic takového balíková přeprava ještě nezažila. Zároveň se teď každý večer všichni dopravci modlí, aby sněhová nadílka dorazila až po svátcích. Sníh a mráz by totiž mohly v některých oblastech svoz a doručování zásilek ještě výrazně zkomplikovat,” říká Michalko.

(tz)

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE