INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Realita je jasná. Asi 360 000 (údaj ČSÚ) českých domácností stále používá k vytápění nejstarší kotle na tuhá paliva, tedy 1. a 2. emisní třídy. A právě tolik domácností si je bude muset nejpozději do pěti let vyměnit. Od září 2022 totiž začne platit celorepublikový zákaz jejich provozování. Důvod je nasnadě, právě tyto kotle nejvíc škodí životnímu prostředí a zamořují ovzduší hustým tmavým kouřem. Tomu, kdo tento zákaz poruší, hrozí pokuta až 50 000 korun.

Zkuste si v této souvislosti odpovědět na následující otázku: Kdy vám někdo nabídnul peníze na věc, kterou si nakonec – ať chcete, nebo ne – stejně budete muset pořídit? Řeč je o kotlíkových dotacích, přesněji řečeno o jejich druhé vlně. Tu jednotlivé kraje spustí nejpozději do konce letošního roku a s žádostmi rozhodně není radno otálet. O dotaci na ekologické kotle, třeba na ty plynové, se v rámci první vlny strhl neskutečný zájem. A aby taky ne. Od koho jen tak dostanete až 127 500 korun na pořízení nového zdroje vytápění?

Pokud nestihnete aktuální druhou výzvu, budete mít do roku 2020 ještě jednu, poslední možnost. Snažte se ji využít, protože pak už finance na pořízení nového kotle budete muset dávat jenom ze své kapsy. Pomocnou ruku podávají jednotlivé společnosti, které se výměnou kotlů zabývají a které celý proces kotlíkových dotací vyřídí. Není lepší raději ušetřit desítky tisíc korun a dopřát si za ně třeba pěknou rodinnou dovolenou? Rozhodnutí je na vás.

Ing. Jan Ruml
Výkonný ředitel ČPS

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3