INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Realita je jasná. Asi 360 000 (údaj ČSÚ) českých domácností stále používá k vytápění nejstarší kotle na tuhá paliva, tedy 1. a 2. emisní třídy. A právě tolik domácností si je bude muset nejpozději do pěti let vyměnit. Od září 2022 totiž začne platit celorepublikový zákaz jejich provozování. Důvod je nasnadě, právě tyto kotle nejvíc škodí životnímu prostředí a zamořují ovzduší hustým tmavým kouřem. Tomu, kdo tento zákaz poruší, hrozí pokuta až 50 000 korun.

Zkuste si v této souvislosti odpovědět na následující otázku: Kdy vám někdo nabídnul peníze na věc, kterou si nakonec – ať chcete, nebo ne – stejně budete muset pořídit? Řeč je o kotlíkových dotacích, přesněji řečeno o jejich druhé vlně. Tu jednotlivé kraje spustí nejpozději do konce letošního roku a s žádostmi rozhodně není radno otálet. O dotaci na ekologické kotle, třeba na ty plynové, se v rámci první vlny strhl neskutečný zájem. A aby taky ne. Od koho jen tak dostanete až 127 500 korun na pořízení nového zdroje vytápění?

Pokud nestihnete aktuální druhou výzvu, budete mít do roku 2020 ještě jednu, poslední možnost. Snažte se ji využít, protože pak už finance na pořízení nového kotle budete muset dávat jenom ze své kapsy. Pomocnou ruku podávají jednotlivé společnosti, které se výměnou kotlů zabývají a které celý proces kotlíkových dotací vyřídí. Není lepší raději ušetřit desítky tisíc korun a dopřát si za ně třeba pěknou rodinnou dovolenou? Rozhodnutí je na vás.

Ing. Jan Ruml
Výkonný ředitel ČPS

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3