INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
V loňském roce poradenská společnost Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB) snížila rating dvanácti evropským státům, zatímco ke zvýšení přistoupila v sedmi případech. V rámci Evropy má podle hodnocení D&B aktuálně nejpříznivější investiční klima Německo před Švýcarskem, Norskem, a Švédskem. Svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 134 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

V průběhu roku 2011 poradenská společnost Dun & Bradstreet snížila rating dvanácti evropským státům – Maďarsku, Řecku, Portugalsku, Islandu, Irsku, Kypru, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Bulharsku, Itálii a Belgii. Opakovaně přistoupila ke zhoršení hodnocení v případě Řecka (3x), Maďarska (2x), Itálie (2x), Kypru (2x) a Španělska (2x). Naopak Německu, Nizozemí, Švédsku, Francii, Bulharsku, Irsku a dvakrát Islandu rating zvýšila. U Irska, Islandu a Bulharska analytici Dun & Bradstreet změnili hodnocení v obou směrech, a tak rating těchto zemí na konci roku 2011 dosáhl stejné hodnoty jako na začátku. „Náš analytický tým pečlivě monitoruje vývoj rizika obchodování v jednotlivých zemích a pružně reaguje na změny v oblasti politického, komerčního, makroekonomického i externího rizika," vysvětlila ředitelka D&B pro ČR a SR, Alena Seoud.

„Křehké zlepšování investičního klimatu na konci roku 2010 pokračovalo i v první polovině loňského roku, nicméně v druhém pololetí jsme zaznamenali prudké zhoršování jako důsledek bobtnající dluhové krize," říká ředitelka D&B pro ČR a SR Alena Seoud. „V roce 2012 neočekáváme výraznější zlepšování, a našim klientům i nadále doporučujeme pečlivě prověřovat své obchodní partnery a důkladně vyhodnocovat veškerá obchodní rizika plynoucí z obchodního styku," dodala ředitelka D&B.

Nejpříznivější investiční klima v Evropě má podle hodnocení D&B aktuálně Německo (DB1c), o stupeň hůře, ale stále ještě v rámci pásma nejnižšího rizika návratnosti investice (DB1d), následuje Švýcarsko, Norsko a Švédsko. Na začátku roku 2011 bylo nejlépe hodnoceno Švýcarsko (DB1c). Česká republika a Polsko jsou podle uděleného ratingu D&B zařazeny v kategorii mírného rizika návratnosti investice (DB3a), Slovensko je hodnoceno o stupeň lépe (DB2d) na úrovni nízkého rizika. Nejhorší ratingový stupeň, na úrovni velmi vysokého rizika návratnosti investice v Evropě, D&B stanovila pro Bělorusko (DB6c), v oblasti vysokého rizika je hodnoceno Rusko (DB5d) a Ukrajina (DB5d).

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE