INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Počet nově založených družstev v České republice meziročně klesl, stagnuje také zakládání komanditních a veřejných obchodních společností, jak potvrzuje aktuální statistika společnosti SMART Companies. „U družstev jde v některých regionech, jako například v Praze, až o třicetiprocentní meziroční pokles. Tato statistika souvisí s probíhající hospodářskou krizí, která se projevila v menší ochotě podnikatelů pouštět se do nových projektů," komentovala aktuální čísla Jana Babůrková ze společnosti SMART Companies, která se zabývá zakládáním, prodejem a následnou správou společností.

Navzdory aktuálnímu trendu klesajícího počtu nově založených firem v ČR, se počet nově založených firem ve formě před-založené (ready-made) společnosti naopak zvyšuje. „V letošním roce jsme v prvním pololetí zaznamenali nárůst zájmu klientů o cca 15 procent. Rychlost a jednoduchost získání společnosti, v kombinaci s již splaceným základním kapitálem, tak zůstává důležitým faktorem i v době hospodářské krize," uvedla Jana Babůrková ze společnosti SMART Companies, jež nabízí ve formě ready-made jak společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti, tak i evropské společnosti.

Ze statistik společnosti SMART Companies vyplývá, že družstev bylo například na obchodním soudu v Brně během roku 2011 založeno o polovinu méně než v roce 2010 a letos se tento klesající trend potvrdil i v prvním čtvrtletí, kdy bylo založeno pouze 12 nových družstev. Dokonce ani jedna komanditní společnost nebyla v prvním čtvrtletí letošního roku založena v Brně, Plzni nebo Hradci Králové. Obdobně novou veřejně obchodovatelnou společnost v prvních třech měsících letošního roku nezaznamenali na obchodním soudu v Plzni a Hradci Králové.

(tz)

Slovo ke dni

  • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

    Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3