INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem
Čtyři z pěti zaměstnavatelů vyhledávají u zaměstnanců spíše schopnost jednat s lidmi, sebedůvěru a nadšení než vysokoškolský titul či obchodní dovednosti. Celosvětová síť poradenských společností RSM International provedla studii mezi 500 výkonnými řediteli evropských společností.

Průzkum v 500 předních evropských společnostech ve 32 zemích odhalil, že si zaměstnavatelé u potenciálních zaměstnanců cení mnohem více přesvědčivé schopnosti jednat s lidmi, sebedůvěry a nadšení než konkrétnějších a měřitelnějších kvalifikací, jako například významného vysokoškolského titulu nebo obchodních dovedností.

Průzkum realizovala celosvětová síť nezávislých poradenských společností RSM International spolu s organizací European Business Awards, která pořádá stejnojmennou prestižní soutěž.

Osmdesát jedna procent zúčastněných společností uvedlo, že při náboru absolventů do juniorských pozic jsou nejdůležitějšími vlastnostmi sebedůvěra, nadšení a obchodní duch. Oproti tomu kvalitní vysokoškolský titul a obchodní dovednosti jmenovalo jako nejdůležitější vlastnosti jen 20 procent respondentů.

Kreativitu a schopnost rozšiřovat obchodní činnost považuje za klíčové vlastnosti podnikatele 60 procent účastníků průzkumu, a to od výkonných ředitelů velkých nadnárodních společností až po malé a střední podniky. Ochota riskovat získala menší počet hlasů.

„I když začátek školního roku by měl být spíš oslavou důležitosti vzdělání pro další profesní uplatnění, stále častěji zjišťujeme, že selský rozum a jeho důsledné uplatňování v praxi je to, co činí podnikatele úspěšnými a jedinečnými. Kvalitní vzdělání určitě nepodceňujme, ale průzkum poslal jednoznačný vzkaz studentům – že to již dnes nestačí," doplnila Monika Marečková, Managing Partner RSM TACOMA.

Výkonná ředitelka celosvětové poradenské sítě RSM International Jean Stephens říká: „Vysokoškolské vzdělání je samozřejmě důležité, ale evropští zaměstnavatelé stále častěji vyhledávají sociální dovednosti a podnikatelského ducha. V době ekonomické krize umožňují tyto vlastnosti zaměstnancům i firmám vyčnívat na zaplněném a konkurenčním trhu. Soukromému podnikání vzdáváme hold prostřednictvím našeho sponzoringu ocenění v kategorii RSM International Podnikatel roku, které společnost European Business Awards pořádá už pátým rokem."

O společnosti RSM TACOMA

RSM TACOMA je přední česká poradenská společnost, která poskytuje služby v oblasti fúzí a akvizic, corporate finance, oceňování, daní, trustových služeb, auditu, management consultingu, účetního a mzdového poradenství. RSM TACOMA na trhu působí od roku 1993 a v roce 2011 se stala součástí šesté největší světové sítě nezávislých poradenských společností RSM International. Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách www.rsm-tacoma.cz.

O RSM International

RSM International je šestou největší nezávislou poradenskou sítí na světě. Má 92 členů v 83 zemích, 714 poboček po celém světě a 32 551 zaměstnanců včetně 3 113 partnerů. Více informací o síti RSM International najdete na www.rsmi.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE