INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Čtyři z pěti zaměstnavatelů vyhledávají u zaměstnanců spíše schopnost jednat s lidmi, sebedůvěru a nadšení než vysokoškolský titul či obchodní dovednosti. Celosvětová síť poradenských společností RSM International provedla studii mezi 500 výkonnými řediteli evropských společností.

Průzkum v 500 předních evropských společnostech ve 32 zemích odhalil, že si zaměstnavatelé u potenciálních zaměstnanců cení mnohem více přesvědčivé schopnosti jednat s lidmi, sebedůvěry a nadšení než konkrétnějších a měřitelnějších kvalifikací, jako například významného vysokoškolského titulu nebo obchodních dovedností.

Průzkum realizovala celosvětová síť nezávislých poradenských společností RSM International spolu s organizací European Business Awards, která pořádá stejnojmennou prestižní soutěž.

Osmdesát jedna procent zúčastněných společností uvedlo, že při náboru absolventů do juniorských pozic jsou nejdůležitějšími vlastnostmi sebedůvěra, nadšení a obchodní duch. Oproti tomu kvalitní vysokoškolský titul a obchodní dovednosti jmenovalo jako nejdůležitější vlastnosti jen 20 procent respondentů.

Kreativitu a schopnost rozšiřovat obchodní činnost považuje za klíčové vlastnosti podnikatele 60 procent účastníků průzkumu, a to od výkonných ředitelů velkých nadnárodních společností až po malé a střední podniky. Ochota riskovat získala menší počet hlasů.

„I když začátek školního roku by měl být spíš oslavou důležitosti vzdělání pro další profesní uplatnění, stále častěji zjišťujeme, že selský rozum a jeho důsledné uplatňování v praxi je to, co činí podnikatele úspěšnými a jedinečnými. Kvalitní vzdělání určitě nepodceňujme, ale průzkum poslal jednoznačný vzkaz studentům – že to již dnes nestačí," doplnila Monika Marečková, Managing Partner RSM TACOMA.

Výkonná ředitelka celosvětové poradenské sítě RSM International Jean Stephens říká: „Vysokoškolské vzdělání je samozřejmě důležité, ale evropští zaměstnavatelé stále častěji vyhledávají sociální dovednosti a podnikatelského ducha. V době ekonomické krize umožňují tyto vlastnosti zaměstnancům i firmám vyčnívat na zaplněném a konkurenčním trhu. Soukromému podnikání vzdáváme hold prostřednictvím našeho sponzoringu ocenění v kategorii RSM International Podnikatel roku, které společnost European Business Awards pořádá už pátým rokem."

O společnosti RSM TACOMA

RSM TACOMA je přední česká poradenská společnost, která poskytuje služby v oblasti fúzí a akvizic, corporate finance, oceňování, daní, trustových služeb, auditu, management consultingu, účetního a mzdového poradenství. RSM TACOMA na trhu působí od roku 1993 a v roce 2011 se stala součástí šesté největší světové sítě nezávislých poradenských společností RSM International. Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách www.rsm-tacoma.cz.

O RSM International

RSM International je šestou největší nezávislou poradenskou sítí na světě. Má 92 členů v 83 zemích, 714 poboček po celém světě a 32 551 zaměstnanců včetně 3 113 partnerů. Více informací o síti RSM International najdete na www.rsmi.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3