INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
1
V automatizovaném dopravním centru (ADC) v areálu Vysoké školy Báňské-TUO v Ostravě-Svinov, vybudovala KOMA – Parking novou budovu vycházející z produktové řady KOMA TOWER s unikátním způsobem zakládání automobilů k parkování pomocí vysoce sofistikovaného řídícího systému. Ve čtyřech podlažích je zde 37 parkovacích míst pro osobní vozidla.

2

Přestřižení pásky se ujali za KOMA Industry její jednatel Gustav Kotajny a za VŠB TUO, proděkan FEI Doc. Ing. Jan Žídek, CSc

Jedná se o zakládání automobilů k parkování v pravoúhlých pohybech ovládané vysoce sofistikovaným systémem řízení umožňujícím koordinaci a souběh pohybů několika dílčích parkovacích činností v reálném čase. Hlavním cílem právě zprovozněného centra je sloužit nejen k parkování vozidel, ale také k výuce studentů fakulty elektroniky a informatiky formou simulací algoritmů automatického řízení včetně jejich vizualizace. K tomu slouží laboratoř s trenažérovým pracovištěm pro praktickou výuku studentů, která je součástí centra.

3

Po přiložení parkovací karty se otevřou vrata

Automatizované dopravní centrum řeší tak v jenom objektu spojení teorie s praxí – výzkum a vývoj programového zabezpečení a reálné ověření systému automatizovaného, počítačem řízeného vícepodlažního parkovacího zařízení s přímým transferem výsledků výzkumu a vývoje do aplikační oblasti. Na realizaci se od projektu po dokončení díla podíleli vedle KOMA – Parking, která byla generálním dodavatelem stavební i technologické části, také společnosti CITY INVEST, ARPIK, s. r. o., VS INVEST, KOFING, a. s., AUTEL, a. s., KOMA Industry, s. r. o. spolu se subdodavatelskými firmami.

4

… a auto vjelo do odbavovacího prostoru

Akce byla zahájena v červnu 2011 a vzhledem k tomu, že se jednalo o doposud ojedinělou technologii, kde se kromě koordinace dílčích manipulačních celků v rámci urychlení operačních časů řídí i souběh více parkovacích sekvencí, byla to mimořádná zkušenost i pro konstruktéry a techniky dodavatelské KOMA – Parking.

5

vrata se automaticky zavírají…

6

Po chvíli se automobil řízeně pohybuje v útrobách centra

7

Až posléze skončí jeho pouť na počítačem zvoleném místě.

(nov)

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE