INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
V meziročním srovnání vzrostl počet CNG vozidel u nás již o 30 procent. Dnes jezdí u nás už 4 tisíce vozidel (více než 360 autobusů) a letošní nárůst bude díky České poště a uvedení na trh Škoda Citigo na CNG rekordní. Také letos bude již více než 45 veřejných plnicích stanic. Tento rozvoj podporuje i Evropská komise, která plánuje do osmi let další snížení produkce emisí oxidu uhličitého u nových vozidel - nejméně o jednu třetinu.

„Předpokládáme, že roční nárůst CNG vozidel bude v letošním roce rekordní. Vždyť jen při srovnání počtu CNG vozidel v letošním a loňském třetím čtvrtletí dostaneme rozdíl plus 30 procent," řekla Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie. „Dosud byly roční nárůsty v oblasti prodeje CNG okolo 20 až 25 procent, letos ale čekáme tento nárůst větší. Důvodem jsou nejen stále vysoké ceny klasických pohonných hmot, ale také nákup 412 vozidel pro Českou poštu, která ve velkém přechází na CNG (do 4 let až 2 900 vozidel) a pak také díky prvnímu modelu Škoda na zemní plyn - Škoda Citigo CNG, který bude na trhu již od letošního podzimu", dodala. „V letošním roce zaznamenáváme každý měsíc rekordní prodeje CNG, jen za prvních 6 měsíců jsme prodali o 24 procent více CNG než za stejné období v loňském roce," řekl Jan Žákovec z Pražské plynárenské.

Také počet veřejných plnicích stanic na CNG se neustále zvyšuje. Dnes je to již 39 stanic, ale do konce roku jich několik dalších přibude. „V letošním roce jsme otevřeli stanice na CNG již v Ostravě a Olomouci, do konce roku plánujeme další 2-3 stanice, z toho 2 budou v blízkosti Prahy," řekl Hugo Kysilka z VEMEXu. „V letošním roce plánujeme postavit ještě další 3 CNG stanice, jedná se o lokality Humpolec, Otrokovice a blízko centra Brna," uvedl Jiří Šimek ze společnosti E.ON. Další společnosti se samozřejmě také činí a celkově by do konce roku mohlo přibýt dalších 8 stanic na CNG.

Evropská komise minulý týden zveřejnila plán na další zpřísnění limitů pro emise oxidu uhličitého (CO2) u automobilů. Do 8 let by měly nové osobní automobily a dodávky v Evropské unii produkovat o jednu třetinu méně emisí oxidu uhličitého, než je tomu dnes. Brusel navrhuje novou hranici pro průměrné emise u nových osobních vozidel na 95 gramů oxidu uhličitého na ujetý kilometr, pro letošek přitom platí 135,7 gramu a v roce 2015 by to mělo být 130 gramů. V pátek 13.7. eurokomisař pro dopravu Siim Kallas také představil nový návrh Směrnice EU. Evropská komise plánuje zavedení častějších technických kontrol u starších automobilů. Vozy starší šesti let tak budou muset na kontrolu každý rok.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč?

    Podle mezinárodní studie společnosti Surfshark patříme v Evropě k nejhorším co se týká rozvoje internetu a elektronizace veřejné správy. Mohu to potvrdit. V naší vesnici nejen chybí rychlé datové připojení, ale bývá problém si někdy i z mobilu zavolat. Rovněž ceny za poskytované služby neodpovídají tomu, za co lze surfovat a telefonovat jinde v EU. Zbývá se otázat, proč? Podle mého soudu vše začalo s rozvojem internetových mobilních služeb. Na počátku poskytl stát monopol Eurotelu a dlouho udržoval málo konkurenční prostředí udělováním druhé, třetí licence. Zájmy některých soukromých firem a státních úředníků převážily nad obecným prospěchem a důsledky neseme dosud. Jinak si sotva vysvětlit, proč jinde, např. v sousedním Rakousku to jde a u nás stále drhne. Zbývá jen doufat, že moderní technologie nakonec zvítězí nad zištností a...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE