INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
Pivovarníci sdružení v Českém svazu pivovarů a sladoven přicházejí letos v boji za neslučitelnost konzumace alkoholu s řízením vozidel s řadou novinek. Projekt Řídím, piju nealko pivo, který navazuje na úspěšný projekt z loňska, bude opět mít formu spolupráce pivovarů s Policií ČR během dopravněbezpečnostních akcí. Ty se uskuteční ve 14 krajích České republiky na místech policejních kontrol. Pracovníci agentury zastupující výrobce nealkoholického piva v modrých reflexních vestách předají řidičům, kteří nepožili před řízením motorového vozidla nebo při něm alkohol, nově koncipovaný alkoholtestr a nealkoholické pivo z produkce pivovarů, jež se do projektu zapojily. Projekt si klade za cíl představit a rozšířit povědomí o nápoji pro řidiče, který může být výhodnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování zákona. Projektu se zúčastní 10 pivovarských skupin a pivovarů, celá akce probíhá v období od 29. června do 2. září 2012

„Velmi oceňujeme skutečnost, že jsme mohli díky Policii ČR v loňském roce během jejich dopravněbezpečnostních akcí oslovit řidiče se vzkazem z naší strany, tedy od pivovarníků, že alkohol za volant nepatří, a že se přesto řidiči nemusí vzdát u nás tak oblíbeného piva, aby bezpečně dojeli tam, kam mají namířeno. Vždyť mají k dispozici nealkoholickou variantu piva," uvedl Ing. František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven. „Potěšilo nás, že se zvýšil počet pivovarů, které se letos do akce zapojují. Jsem přesvědčen, že obdobná společná událost bude i letos mezi řidiči přinejmenším stejně úspěšná jako loni," dodal František Šámal.

Další novinkou je spuštění webových stránek www.ridimpijunealkopivo.cz s řadou zajímavých informací k probíhajícím projektům.

Třetí novinkou je projekt Opilé brýle. Ve stanech, jež budou prezentovány na hudebních festivalech a pivních slavnostech, kterých se zúčastňují především mladí, si mohou návštěvníci festivalu vyzkoušet speciální brýle, které navozují pocit opilosti. Za asistence této pomůcky návštěvníci mohou zažít, jak budou zvládat běžné úkony při omezeném zrakovém vnímání po požití alkoholu. Experimentátoři tak budou mít jedinečný zážitek: prožijí za střízliva vlastní opilost a pozměněné stavy vnímání s ní spojené. Dalšími úkoly jsou činnosti zaměřené na postřeh, prostorové vnímání, jemnou motoriku a logické myšlení, většinou spojené s běžnými aktivitami řidiče v dopravním provozu.

„Mezi úkoly pro účastníka akce patří následující: projít se po rovné čáře, dotknout se prstem špičky nosu a střídavě stát na jedné noze. Lidé si mohou na vlastní kůži zkusit, jak mohou jednoduché úlohy jako vložit klíče do zámku vozu nebo poznávání dopravních značek být ovlivněny právě požitím alkoholu," říká Ing. Martina Ferencová, předsedkyně komise Společenské zodpovědnosti pivovarů. „Návštěvník dostane příležitost porovnat vnímání nebezpečí ztráty koordinace a ztíženého rozhodování obdobného jako po požití alkoholu. O to nám šlo v první řadě," doplnila Martina Ferencová.

Stany, ve kterých si zájemci mohou Opilé brýle otestovat, budou k dispozici na deseti významných hudebních festivalech a pivních slavnostech. Zároveň bude mezi účastníky soutěží proveden průzkum zkoumající názory mládeže na užitečnost podobných propagačních akcí. Dále nás bude zajímat, jak často konzumují pivo, a především, zvažují-li konzumaci alkoholu před každou jízdou díky podobným akcím.

Další informace naleznete na internetových stránkách Českého svazu pivovarů a sladoven www.cspas.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč?

    Podle mezinárodní studie společnosti Surfshark patříme v Evropě k nejhorším co se týká rozvoje internetu a elektronizace veřejné správy. Mohu to potvrdit. V naší vesnici nejen chybí rychlé datové připojení, ale bývá problém si někdy i z mobilu zavolat. Rovněž ceny za poskytované služby neodpovídají tomu, za co lze surfovat a telefonovat jinde v EU. Zbývá se otázat, proč? Podle mého soudu vše začalo s rozvojem internetových mobilních služeb. Na počátku poskytl stát monopol Eurotelu a dlouho udržoval málo konkurenční prostředí udělováním druhé, třetí licence. Zájmy některých soukromých firem a státních úředníků převážily nad obecným prospěchem a důsledky neseme dosud. Jinak si sotva vysvětlit, proč jinde, např. v sousedním Rakousku to jde a u nás stále drhne. Zbývá jen doufat, že moderní technologie nakonec zvítězí nad zištností a...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE