INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
100_6369Zákaz vjezdu "klasických" aut do center měst má platit v roce 2050. Mnohem dříve hodlá Brusel změnit spotřební daň takovým způsobem, že nafta bude dražší než benzin. Centra měst zcela bez klasických aut, tak si Evropská komise představuje budoucnost městské dopravy v roce 2050. Právě se zákazem vjezdu aut se spalovacím motorem počítá podle německého deníku Handelsblatt modifikace tzv. Bílé knihy, kterou se Evropská komise chystá představit. Zmíněný zákaz má platit ve všech členských státech, tedy i u nás. Do měst by tak byly puštěny jen elektromobily nebo jiné ekologické vozy.

Už o roky dříve komise hodlá brojit proti spalovacím motorům úpravou daně z pohonných hmot. Její výše by měla být přímo úměrná tomu, kolik auto vypustí emisí. V praxi by to znamenalo, že by diesel byl dražší než natural a obě tato paliva pak mnohem dražší, než stlačený zemní plyn (CNG).

Automobilky již elektromobily vyrábějí, ale jejich provoz není zrovna nejpohodlnější. Auta mají v současnosti malý dojezd; mezi stem až dvěma sty kilometrů na jedno nabití. Elektromobil si již můžete dobít na dvou místech i v Praze. Trvá to však šest hodin. Přesto se o elektromobilech nyní začíná hovořit stále častěji, a je také proč; Škoda představila v Paříži prototyp svého prvního elektromobilu, řada výrobců je již na náš trh dodává a rakouský FastBox otevře u nás půjčovny elektromobilů a nabídne i místa pro nabíjení včetně budované sítě rychloopraven automobilů. Evropská komise počítá s prudkým rozvojem elektromobilů a předpokládá, že v roce 2030 už polovina aut na silnicích bude mít ekologický pohon.

(no)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE