INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
100_6369Zákaz vjezdu "klasických" aut do center měst má platit v roce 2050. Mnohem dříve hodlá Brusel změnit spotřební daň takovým způsobem, že nafta bude dražší než benzin. Centra měst zcela bez klasických aut, tak si Evropská komise představuje budoucnost městské dopravy v roce 2050. Právě se zákazem vjezdu aut se spalovacím motorem počítá podle německého deníku Handelsblatt modifikace tzv. Bílé knihy, kterou se Evropská komise chystá představit. Zmíněný zákaz má platit ve všech členských státech, tedy i u nás. Do měst by tak byly puštěny jen elektromobily nebo jiné ekologické vozy.

Už o roky dříve komise hodlá brojit proti spalovacím motorům úpravou daně z pohonných hmot. Její výše by měla být přímo úměrná tomu, kolik auto vypustí emisí. V praxi by to znamenalo, že by diesel byl dražší než natural a obě tato paliva pak mnohem dražší, než stlačený zemní plyn (CNG).

Automobilky již elektromobily vyrábějí, ale jejich provoz není zrovna nejpohodlnější. Auta mají v současnosti malý dojezd; mezi stem až dvěma sty kilometrů na jedno nabití. Elektromobil si již můžete dobít na dvou místech i v Praze. Trvá to však šest hodin. Přesto se o elektromobilech nyní začíná hovořit stále častěji, a je také proč; Škoda představila v Paříži prototyp svého prvního elektromobilu, řada výrobců je již na náš trh dodává a rakouský FastBox otevře u nás půjčovny elektromobilů a nabídne i místa pro nabíjení včetně budované sítě rychloopraven automobilů. Evropská komise počítá s prudkým rozvojem elektromobilů a předpokládá, že v roce 2030 už polovina aut na silnicích bude mít ekologický pohon.

(no)

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE