INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

industrial 4004340 1280Světová energetická rada zveřejnila průzkum World Energy Issues Monitor, který obsahuje hodnocení energetického prostředí v 58 zemích světa. Z pohledu české energetiky označuje za klíčové téma, jež zároveň vyvolává nejvíce nejistot, možnost výstavby nových jaderných bloků a ústup od spalování uhlí.

Dále respondentům nedá spát možný růst energetické závislosti na Rusku, nepředvídatelný vývoj světových cen komodit a nesoudržnost energetické politiky EU. Pozitivně naopak vnímají snahu státu více podporovat investice do zvyšování energetické účinnosti, vzdělávání a kvality života ve městech při zachování důrazu na ochranu životního prostředí.

„Spolupracujeme se Světovou energetickou radou a vloni na podzim jsme jí zprostředkovali kontakt s předními českými odborníky na energetiku, kteří se do průzkumu zapojili. Jejich názory se tak promítly také do výčtu celosvětových energetických témat, nejistot a priorit. Mezi těmi dominují investice do obnovitelných zdrojů, zvyšování energetické účinnosti a rozvoje LNG. Důraz je rovněž kladen na regionální integraci jako na žádoucí prostředek vedoucí ke zvýšení energetické bezpečnosti,“ řekl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Průzkum World Energy Issues Monitor pomáhá už od roku 2009 definovat světovou energetickou agendu a její vývoj v čase. Poskytuje náhled toho, co nedá spát energetickým expertům, ministrům a šéfům firem. Představuje základní nástroj pro pochopení komplexního a nejistého prostředí, ve kterém musí energetičtí lídři fungovat. Více na www.worldenergy.org.

Světová energetická rada vznikla v roce 1923 v Londýně a je akreditovaná OSN jako celosvětový energetický orgán. Jde o největší celosvětovou organizaci, která sdružuje více než 3000 členských organizací z více než 90 zemí, jež reprezentují celé energické spektrum. Mezi jejími členy můžeme nalézt nejen vlády, ale také soukromé a státní firmy, akademické organizace, nevládní organizace a další zainteresované objekty v energetice.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Doba byrokratická

    Prý umožňuje lepší fungování státu. V něčem možná ano. Rozhodně má aparát, který může zabezpečit lepší kontrolu. Ale umožňuje i snazší podnikání? Tady už je to na pováženou. Hlasy lidí z businessu zní unisono. Podnikatelské prostředí v České republice potřebuje výrazné zlepšení. A opravdu se nenechme ukolébat tím, že vloni vzniklo meziročně nejvíce firem od dob pandemie. Bohužel úřednický aparát neroste jen proto, aby byly úkoly státu zvládány rychleji a kvalitněji, ale protože těch úředních povinností přibývá i s ohledem na požadavky EU. A tak nevznikají nová a nová úřednická místa zdaleka jen na straně státu. Podniky si stále častěji musí najímat externí dodavatele, kteří by pro ně onu byrokratickou část businessu dokázali zpracovat na klíč. Případně staví vlastní oddělení, které musejí tuto agendu zvládnout. Administrativa tak...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2025

INZERCE

Partneři

 

Partneři plus:

 
 

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

budova UPV 2 copy

Co jsou dodatková ochranná osvědčení 3. prosinec 2024

Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3