INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
Hospodářská komora České republiky uspořádala ve spolupráci se společností Swiss Invest – Private Capital Group, s.r.o. Africký den. Cílem této akce bylo přiblížit africká teritoria českým podnikatelům a navázat tak nejen na oficiální návštěvu prezidenta České republiky pana Václava Klause v Senegalu v roce 2011, ale i na návštěvu gabonského ministra zdravotnictví pana Leona Nzoubu v roce 2012.

Na Africkém dni, který HK ČR zorganizovala v prostorách Žofínského paláce a zahrady, se jako řečníci představili zástupci zemí tzv. Subsaharské Afriky. Gabonskou republiku reprezentoval generální ředitel CED Gabon pan Alfred Nguia Banda, Senegal představil velvyslanec Senegalu pro ČR se sídlem v Berlíně pan Henry Antoine Turpin a nechyběl ani zástupce Guinei, kterým byl honorární konzul České republiky v Guinee pan Hasmiou Dia. Na Africkém dni vystoupily se svými prezentacemi i české firmy, které již v těchto teritoriích podnikají nebo mají záměr do zemí Subsaharské Afriky vstoupit.

„Jsem velmi potěšen, jako viceprezident Hospodářské komory České republiky, že mám dnes příležitost oslovit toto podnikatelské fórum za účasti významných představitelů zemí Subsaharské Afriky, jakož i představitelů velkých českých podniků a finančních institucí, kteří se zúčastňují tohoto setkání," řekl úvodem Josef Cílek, viceprezident HK ČR. Úlohou Hospodářské komory České republiky je napomáhat hledat nové obchodní příležitosti a nová obchodní spojení pro české firmy. Toto HK ČR uskutečňuje v souladu se záměry České republiky, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

„Je skutečně třeba zaměřit se na mimoevropské trhy, kde nejen Asie, Amerika ale především Afrika nabízí nový obrovský potenciál pro spolupráci. V loňském roce byl objem exportu české republiky rekordní, téměř 2,9 bilionu korun, což představuje už plné čtyři pětiny HDP České republiky. Do zemí mimo Evropskou unii ovšem směřovalo jen 16 % exportu a právě v tomto vidíme obrovský prostor, ve kterém Afrika hraje nezastupitelnou roli," dodal Josef Cílek.

Na Africkém dni se prezentovaly české firmy, kterými byly Hospimed, s.r.o., Zetor Tractors, a.s., Linet, s.r.o., Helika, a.s., Techo, a.s. a přítomen byl i zástupce České exportní banky.

„Vzhledem k tomu, že nabízíme nejvyšší úroveň zdravotnického zařízení v Evropě, můžeme zvýšit i úroveň zdravotnické péče v zemích Subsaharské Afriky a právě to je naší stálou motivací k tomu, abychom pronikli na tyto trhy," uvedl Milan Matějů, projektový manažer pro mezinárodní projekty společnosti Hospimed, s.r.o.

„Afrika představuje nesmírně zajímavé obchodní teritorium. V současnosti naše společnost vyváží do JAR, Keni, Senegalu, Gabonu a do zemí Severní Afriky. Náš současný vývoz na africké trhy činí 4 %. Rádi bychom však toto číslo v dohledné době navýšili," zmínila Adriana Mašovská, regionální obchodní manažerka společnosti Linet, s.r.o.

Den po Africkém dni (26. června 2012) Hospodářská komora České republiky podepsala s představiteli Gabonského centra rozvoje podnikání (CDE) memorandum, které má sloužit jako platforma pro spolupráci mezi českými a gabonskými podnikateli.

(tz)

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE