INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem
Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter získal podporu skupiny mladých Vietnamců, kteří chtějí podpořit cíle ČVS. Je to zejména české občanství pro narozené děti a uznání Vietnamců za národnostní menšinu.

1.) Uzákonit možnost pro narozené vietnamské děti v ČR, aby získaly po narození dvojí občanství a teprve při dosažení 18. roku se mohly samotné rozhodnout, zda si ponechají pouze české, nebo vietnamské občanství. Zatím o jejich občanství rozhodují při jejich narození jejich rodiče, ale za 18 let se může mnohé v životě v dané zemi změnit. Již 6 let se nejvíce dětí cizincům v ČR narodí Vietnamcům, protože oproti Slovákům, nebo Ukrajincům, zde žijící celé vietnamské rodiny. Vietnamské děti se velmi dobře učí v našich školách a absolvují u nás střední i vysoké školy.

2.) Uzákonit možnost pro slušné a pracovité i řádně zde žijící Vietnamce, kteří jsou v ČR více jak 10 let a mají čistý trestní rejstřík, aby byli uznáni za národnostní menšinu a získali tak kromě povinností ( platit daně, sociální i zdravotní pojištění ) i některá práva z toho vyplývající, například mít své plnohodnotné zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny i své zastoupení v Domech pro národnostní menšiny v celé ČR. Vietnamci pobývají na našem území již od roku 1955, tedy již 57 let.

(tz)

Slovo ke dni

  • Peníze nechte doma!

    Do české kotliny přišla další novinka. S chytrým mobilním telefonem, který neustále nosíme s sebou, zaplatíme každou útratu. Stačí do něj nahrát platební kartu, a pak mít ještě nějaké peníze na účtu, nebo otevřený úvěr. Zjišťuji, že hotovost v peněžence vlastně mám zbytečně, a možná, že i ta se brzy stane jen historickou relikvií. Do smartphonu budeme moci dřív nebo později nahrát i další karty, například na MHD, zdravotního pojištění, možná jednou i občanský průkaz a cestovní pas. Má to své nesporné výhody – jedno zabezpečené zařízení bude stačit na vše. Avšak vznikne i jeden poměrně zásadní problém: Pokud mobil ztratím, přijdu o vše, i o svou, nejen elektronickou, identitu. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE