INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Největší světová událost věnovaná podpoře podnikání se letos poprvé uskuteční také v České republice. V rámci Global Entrepreneurship Week Czech Republic 2013, konaného ve dnech 18. - 24. 11., proběhne celá řada událostí na podporu podnikání, startupů a inovací v Praze, Brně, Ostravě a dalších českých městech.

Celý týden vyvrcholí závěrečnou konferencí na téma „Jak podpořit startupy a podnikání v České republice“ za účasti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství a zástupců organizací a projektů podporujících podnikání v České republice. V rámci tematického týdne bude prezentováno vybraných 20 nadějných startupů a mladých českých firem. 

Global Entrepreneurship Week (GEW) je největší celosvětovou událostí věnovanou podpoře podnikání. Aktivity GEW podporuje celá řada významných osobností. Jmenujme například Baracka Obamu, Billa a Hillary Clinton, prince Charles, Bronislawa Komorowskiho, Ivo Josipoviće či Benjamina Netanjahua, podnikatele a osobnosti byznysu jako je Richard Branson (zakladatel Virgin Group), Muhtar Kent (CEO  Coca-Cola), i celebrity jako je Bono Vox nebo Snoop Dogg. V roce 2012 podpořilo GEW 20 prezidentů a premiérů a aktivit v rámci týdne podnikání se zúčastnilo 93 ministrů z 54 zemí světa. GEW proběhl v roce 2012 ve 131 zemích světa.

V roce 2013 bude do iniciativ GEW poprvé v historii zapojena také Česká republika. Cílem GEW zde je zvýšit celospolečenskou podporu podnikání, představit podnikání jako životní styl a propagovat méně známe nadějné české startupy a firmy. Týden podnikání GEW ČR se koná pod záštitou ministrů MPO a MŠMT.  

Hostitelskou organizací GEW v České republice se stal European Leadership & Academic Institute (ELAI), pořádající klíčové aktivity v Praze, Brně, Ostravě a koordinující aktivity pořádané partnerskými organizacemi podporujícími startupy a podnikání. Hlavním partnerem GEW v České republice je společnost KPMG Česká republika, dalšími partnery jsou Seznam.cz, Amway, 3M a Confidence Digital.

ELAI pořádá během týdne od 18. do 24. listopadu 2013 následující klíčové události:

1)     V úterý 19. 11. a ve středu 20. 11. 2013 proběhnou v prostorách Viva Ostrava a Grandhotel Brno regionální semináře „Jak dále rozvíjet svůj startup/podnikání?“ určené pro startupisty a podnikatele. Řečníky budou odborníci na rozvoj podnikání, majitelé úspěšných startupů a představitelé státní správy, kteří přiblíží plány a programy podpory podnikání v daných regionech.

2)     Slavností večeře GEW ČR, která se bude konat ve čtvrtek 21. 11. 2013 ve Villa Richter na Malé Straně v Praze, má za cíl poskytnout představitelům vybraných 20ti  nejnadějnějších českých startupů a firem setkání s představiteli českého businessu, kteří s nimi budou sdílet své poznatky, rady a zkušenosti s rozvojem podnikání. Mezi hosty bude také výkonný ředitel Seznam.cz Michal Feix, řídící partner KPMG Česká republika Jan Žůrek a generální ředitel 3M David Vrba. Slavnostní večeře bude otevřena účasti novinářů a usiluje o mediální propagaci.

3)     Vyvrcholením celého týdne pak bude konference s názvem „Jak podpořit startupy a podnikání v České republice?“, která se koná v pátek 22. 11. 2013 v dopoledních hodinách v Kaiserštějnském paláci na Malostranském náměstí v Praze. Záměrem konference je zvýšit celospolečenskou podporu startupů a podnikání, diskutovat o ulehčení jejich podnikání ze strany státu a navázat komunikaci mezi státními orgány a startupy. Účastníky konference budou představitelé státního sektoru - náměstci Alexandra Rudyšarová a Tomáš Hajdušek a ředitel Petr Očko z Ministerstva průmyslu a obchodu a náměstek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Tomáš Hruda, kteří budou prezentovat strategie podpory podnikání v České republice pro následující rok. Dále proběhne moderovaná diskuze k vytvoření koncepce optimálních podmínek pro podnikání v České republice za účasti představitelů státní správy a představitelů sdružení a projektů podporujících startupy a podnikání.

Podrobné informace o více než 30ti událostech konaných napříč ČR v rámci týdne podnikání naleznete na stránkách:

http://elai.cz/images/gew_prehledudalosti.pdf

Partnery, kteří se podílejí na pořádání GEW Czech Republic 2013, včetně vlastních aktivit, se stali Inovacentrum ČVUT, Jihomoravské inovační centrum, Česká inovace, Vysoká škola ekonomická, Česká studentská unie, HUB Prague, Viva Ostrava, StartupJobs, SwissCzech technology Transfer a mnoho dalších. Kompletní přehled parterů a událostí naleznete na webových stránkách cz.unleasingideas.org. Partneři GEW nabízejí během týdne celou řadu zajímavých událostí od drobných networkingových setkání, workshopů a seminářů či diskuzních setkání, až po velké konference, jakou je GoGlobal, pořádanou Inovacentrem ČVUT ve středu 20. 11. v NTK v Praze, nebo zapojení Vysoké školy ekonomické, která uspořádá za pomoci svých studentů celou řadu menších aktivit včetně seminářů na středních školách.

V rámci GEW Czech Republic 2013 bude dále prezentováno 20 “success stories”, inspirativních příběhů nadějných českých méně známých startupů a firem, které vybrala National Advisory Board pro GEW ČR. Představitelé těchto startupů a firem budou přizváni na diskuzní večeři ve čtvrtek 21.11. Kompletní seznam je k dispozici na stránkách:

Osobnosti podporující týden podnikání

Margaret Křížová, investorka a podnikatelka: „Mám velkou radost, že se o podnikání nejen mluví, ale že se skutečně podniká. Ta obrovská vlna nadšení a chuti rozjet něco nového je optimistická. Fandím každému, kdo má kuráž něco užitečného vytvořit a uživit se tím. Nemusí to vždy být hvězdné startupy, které se objevují na stránkách časopisů s křídovým papírem. Fanděme i těm skromnějším, zaslouží si to.“

Karel Janeček, zakladatel RSJ, bojovník proti korupci, podnikatel: „Podnikatel je člověk, který má odvahu, který má vizi a know-how. Má jediná rada je sebrat veškerou energii a vydržet!“

Lukáš Sedláček, výkonný ředitel ELAI a předseda českého spolku absolventů univerzit Oxford a Cambridge: „Naším cílem je motivovat co nejvíce lidí k podnikání. Nestačí být montovnou, potřebujeme být mozkovnou plnou inovativních přístupů. Byl bych rád, kdyby více nejen mladých lidí získalo během týdne podnikání chuť podnikat a nakazili svým elánem co nejvíce ostatních.“

Co je ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI), www.elai.cz. ELAI je institut založený v roce 2010, který má za cíl motivovat jednotlivce i společnost k usilování o vyšší cíle. ELAI vytváří nezávislou platformu pro dialog napříč segmenty české společnosti a realizuje projekty na podporu vzdělávání a podnikání. Mezi patrony institutu patří Michal Mejstřík, člen NERV, Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google a Petr Bučík, partner KPMG Česká republika. Zakladatel a výkonný ředitel ELAI je Lukáš Sedláček, předseda českého spolku absolventů univerzit Oxford a Cambridge, vysokoškolský pedagog a publicista.

Co je Global Entreprenurship Week

Global Entreprenurship Week, www.cz.unleashingideas.org. Posláním Global Entrepreneurship Week je podpora rozvíjení potenciálu začínajících a inovativních podnikatelů, pomoc při zakládání startupů, posílení ekonomického růstu a zlepšování životních podmínek. V rámci GEW probíhá prakticky po celé světě celá řada aktivit, od velkých událostí a soutěží až po drobný networking, semináře a workshopy, které si kladou za cíl propojit účastníky s potenciálními spolupracovníky, partnery, mentory či investory, přivést je k novým možnostem a zajímavým příležitostem. Kompletní informace k celosvětovým aktivitám GEW je možné nalézt na webových stránkách www.unleashingideas.org

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3