INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odletěl na třídenní pracovní cestu do Sverdlovské oblasti. V tomto průmyslově vyspělém regionu Ruské federace podpoří podnikatelské záměry českých firem. Ministra na cestě doprovází představitelé více než 50 českých společností.

Cesta se uskutečňuje v období pokračujícího propadu česko-ruského obchodu, jehož příčiny souvisí s restriktivními opatřeními uplatňovanými ve vzájemných vztazích a s poklesem výkonu ruské ekonomiky.

„Jako ministra odpovědného za český průmysl mě znepokojuje meziroční pokles českého vývozu do Ruské federace, ale i do ostatních členských států Společenství nezávislých států. V relativním vyjádření se bavíme o poklesu ve výši 31 procent. V absolutních číslech pak hovoříme o ztrátě v intervalu 15 miliard korun. A to máme za sebou jen prvních pět sledovaných měsíců tohoto roku. Proto cíl mé cesty nemůže být jiný nežli snaha o změnu trendu a podpora konkrétních záměrů českých firem. Učiním tak způsobem, který v plném rozsahu reflektuje aktuální politické a hospodářské souvislosti vzájemných česko-ruských vztahů,“ uvedl k cílům své pracovní ce sty ministr Jan Mládek.

Sverdlovské oblast přitom nebyla vybrána náhodně. Jedná se o jeden z ekonomicky nejsilnějších regionů s rozsáhlou průmyslovou základnou, v němž byla a je realizována celá řada velkých projektů. Ne všechny se však zdařily dle původních záměrů. A i o tom bude ministr Mládek jednat. Půjde mu o to, aby byly náležitým způsobem uhrazeny pohledávky, jež v minulosti vznikly v souvislosti s angažovaností českých firem. 

Ministra na cestě doprovází dvě skupiny podnikatelů. První, čítající více než třicet společnosti, organizuje Komora pro hospodářské styky se SNS ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy. Druhá skupina 25 firem se za přispění agentury CzechTrade zúčastní významné Mezinárodní strojírenské výstavy INNOPROM                2015. V rámci výstavy se pak uskuteční česko-ruská obchodní konference spojená s jednáními podnikatelů obou stran, kterou připravila Komora SNS společně s Uralskou obchodně průmyslovou komorou. Ministr též navštíví společný strojírenský podnik GRS Ural (za ČR TOS Vandsdorf), kde bude diskutovat s českými zástupci aktuální podmínky podnikání na ruském trhu.

Kromě podpory českých podnikatelů při setkání s jejich obchodními partnery z Ruska využije ministr Jan Mládek příležitosti, aby jednal s gubernátorem Sverdlovské oblasti Jevgenijem Vladimirovičem Kujvaševem.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Prázdninový čas po celý rok

    Poslední dva roky pozoruji velmi zvláštní fenomén. Týká se přítomnosti v práci. Je to jasné, po covidu se na nás řítí dynamika dosud nevídaná. Nicméně tak nějak se změnil rytmus svátků, volna a dovolených. Vánoční prázdniny dětem sice končí na začátku ledna, ale v mnoha firmách klíčoví lidé do pracovního rytmu vplouvají až v polovině měsíce. Pak přichází 15 dní intenzivní práce. Po ní, od počátku jarních prázdnin, lidé rotují po horách a za stůl usedají přerušovaně až do konce března. Velikonoce odstartují další dovolenkový turnus. A květnové svátky mnozí využijí na odpočinkovou víc než týdenní šňůru. Od poloviny června se dostáváme na vlnu letních dovolených, která ustává až s půlkou září. Až potom se do půlky prosince rozjedou naplno kolečka pracovní aktivity, protože rok se pomalu s tím další schází. A pak je vánoční rádiový klid....

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2025

INZERCE

Partneři

 

Partneři plus:

 

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

budova UPV 2 copy

Co jsou dodatková ochranná osvědčení 3. prosinec 2024

Uplynutím platnosti patentu průmyslověprávní ochrana léčiva nebo účinné látky na ochranu rostlin nemusí končit V důsledku období, které uplyne mezi podáním patentové přihlášky na nový léčivý přípravek a jeho registrací, není doba patentové ochrany vždy postačující k pokrytí investic vložených do výzkumu. Obdobná situace je i v rostlinolékařské oblasti.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto  cmsm105caim200 AVLOGOM3