INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Velcí obchodníci řeší zcela odlišné problémy ve srovnání s malými prodejnami, proto Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) nepřekvapilo rozhodnutí Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) ukončit své členství v SOCR ČR. Podle Svazu jde o logické vyústění stále více se rozcházejících názorů na současnou situaci v obchodě a na řešení některých aktuálních otázek.

Do budoucna však podle SOCR ČR mohou obě organizace nalézt společná témata a aktivity, které je opět propojí.

„AČTO měla názorově odlišný pohled na maloobchod jako takový již od svého vzniku, což v praxi znamenalo střet tradičního a moderního pojetí. Zatímco velcí obchodníci mají už spoustu základních problémů vyřešených, mnoho malých obchodníků se s nimi stále potýká, a to včetně otázek svého hospodaření, investic do obchodní sítě, technologií a modernizace logistických procesů či hledání nových efektivních způsobů prodeje,“ konstatovala Marta Nováková, prezidentka SOCR ČR, a dodala: „Nicméně obchod je pouze jeden a je tady pro zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Svaz dveře rozhodně nezavírá. Věříme, že si členové AČTO vyřeší své aktuální problémy a že do budoucna opět dokážeme nalézt společnou řeč.“
SOCR ČR vnímá pozitivní význam drobných podnikatelů nejen v oblasti obchodu a pohostinství, ale i v dalších oborech. Domnívá se však, že je potřeba jejich problémy řešit systematickým, komplexním a dlouhodobým způsobem. Odstranění přetrvávajících potíží pouze formou dotací a státních příspěvků nepovažuje za vhodné dlouhodobé řešení. Současné silně konkurenční prostředí vyžaduje otevřený přístup a schopnost přizpůsobovat se novým a velmi rychlým trendům v podnikání.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3