INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Česko-vietnamská společnost vítá zájem Svazu průmyslu ČR o pracovníky z Vietnamu, jak to sdělil na sněmu této organizace na MSV v Brně její prezident Jaroslav Hanák.

Jako první a zatím jediní u nás jsme loni v červenci získali písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí o oficiálním zájmu Vietnamu legálně k nám vysílat pracovníky, podle požadavků našich firem. Tento doklad jsem již loni v srpnu osobně předal MZV ČR se žádostí, aby okamžitě zahájili potřebná bilaterární jednání v této věci s Vietnamem.

Vládě a všem zainteresovaným ministerstvům jsem již loni v květnu předal náš pilotní zkušební projekt "Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám", zaměřený pro personální pomoc výhradně pouze našim kolektivním členům, například exportujícím českým výrobcům Triole a.s. Praha, nebo firmě Svitap J.H.J. s.r.o. Svitavy. I když si zástupci obou těchto výrobců v rámci našeho projektu sami vybrali při praktických zkouškách v Hanoji své budoucí kmenové zaměstnance, tak žádosti těchto vybraných vietnamských pracovníků o pracovní vízum, spolu s uzavřenými pracovními smlouvami a smlouvami na zajištěné ubytování, ode mne loni v červenci odmítlo velvyslanectví ČR v Hanoji převzít.

Odkaz na Visapoint byl nesmyslný, protože nemožnost získat termín k návštěvě konzulátu ČR v Hanoji na Visapointu v Hanoji dokazuje i loňské sdělení Nejvyššího správního soudu, který konstatoval, že na špatný stav Visapointu v Hanoji upozorňuje MZV ČR pravidelně již od roku 2012. Proto jsem letos v červenci poslal výzvu vládě, aby kvůli dohodě s odbory nepoškozovala ekonomiku ČR a umožnila příchod pracovníků z Vietnamu.

Jsem rád, že prezident Svazu průmyslu ČR Jaroslav Hanák veřejně před premiérem Sobotkou jako současný hlavní problém našeho hospodářství a zejména průmyslu jmenoval nedostatek kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků a vyzval vládu, aby urychleně umožnila okamžité přijetí zahraničních pracovníků, například i z Vietnamu. Rádi nové vládě i Svazu průmyslu ČR při realizaci rychlého získání potřebných pracovníků z Vietnamu pomůžeme.

Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
www.cvs-praha.cz 

Slovo ke dni

  • Předvánoční setkání provoněné srdečností

    Předvánoční setkávání bývá vždy malým balzámem na duši. Člověk posedí, poslechne si, zeptá se, s tím i oním prohodí pár slov, ochutná cukroví, které ještě doma není napečeno, a domů odchází tak nějak jinak a vánočněji naladěn. Je to správné. Měla jsem tu čest potkat se s řadou známých tváří na takové sešlosti, již společně s TOP HOTELEM Praha uspořádal 29. listopadu Klub manažerek ČMA, který už 21 let vede PhDr. Lenka Tomešová. A musím potvrdit, že mi bylo báječně. Nejen proto, že jsem si mohla nazdobit svůj malý svícen z větviček, plátků suchého pomeranče, ořechů a skořice, okusit letošní první vanilkové rohlíčky nebo si vyměnit pár pozdravů se známými tvářemi. Toho večera, báječně zorganizovaného, si však vážím i proto, že se na něm sešly ženy, které to s časem vůbec nemají jednoduché, podnikatelky a manažerky, pro něž je toto období...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE