INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

cai

Členové České asociace interim managementu si zvolili nové vedení pro příští dva roky. Sedmičlenný výbor pokračuje v podobném osvědčeném složení, zasedla v něm však po delší době jedna žena – manažerka Iva Hovadová.

Změna nastala na postu předsedy, asociaci vede Vít Buchta. Místopředsedou zůstal Petr Karásek, dalšími členy výboru jsou: dosavadní předseda Tomáš Pastrňák, Tomáš Rybička, Václav Korcan a po zahraničních misích se do výboru vrátil jeden ze zakladatelů asociace Ján Dolejš.

Česká asociace interim managementu (CAIM) sdružuje interim manažery a osoby, které interim management využívají. Šíří osvětu o jeho principech, výhodách a možnostech. Cílem asociace je zvýšit prestiž a úroveň interim managementu v ČR a služeb v této oblasti.

Nové vedení se chce zaměřit na další rozvoj asociace a její přínos pro podnikatelské prostředí v České republice. „Zahajujeme spolupráci s druhou největší vysokou školou v České republice – Masarykovou univerzitou, konkrétně s její Ekonomicko-správní fakultou. Přispějeme tak k další popularizaci interim managementu (IM) mezi studenty a pedagogy i spolupracujícími firmami,“ uvedl nový předseda České asociace interim managementu Vít Buchta. Dalším cílem je rozšířit certifikace interim manažerů, které dávají prestiž a záruku kvality práce manažerů. „Za velmi užitečné rovněž považuji zahájení spolupráce s asociací personálních agentur ve smyslu uchopení IM jako moderního způsobu řízení firem pomocí nezávislých profesionálů. Budu usilovat o rozvinutí spolupráce s IM asociací v Rakousku, Německu, Slovensku a dalších okolních zemích,“ přibližuje plány Vít Buchta.

Kromě volby nového vedení, vyhodnocení aktivit asociace a jejího hospodaření byla na výroční schůzi členské základny pokřtěna kniha místopředsedy Petra Karáska nazvaná „Léčení firem v krizi“. Zaměřuje se na postupy a nástroje interim a krizového manažera a může se tak stát praktickou pomůckou pro manažery, majitele firem, insolvenční správce, právníky, bankéře, případně i studenty a další zájemce o firemní restrukturalizace. Publikaci pokřtil společně s autorem kmotr knihy - přední český manažer Vratislav Kulhánek, který napsal předmluvu knihy.

Buchta

Dr. Ing. Vít Buchta, předseda asociace

Nový předseda Dr. Ing. Vít Buchta (52 let) je interim manažerem specializujícím se na oblast restrukturalizací firem, strategické plánování a marketing, personalistiku, obchodní modely a budování obchodních a manažerských týmů. V minulosti pracoval jako jednatel a generální ředitel v Čedok Reisen GmbH, ředitel První plastické kliniky Laurea v Brně a vedl Destination GmbH Wien. V současnosti vlastní a řídí poradenskou společnost Green plus s.r.o. Žije v Mikulově.
Více o asociaci najdete na www.caim.cz

 

Slovo ke dni

  • Nejfalšovanější rostlina

    Kopíruje, pozměňuje a degraduje se za účelem zisku téměř všechno. Před očima se mění i tradiční potraviny. K nejvíce falšovaným v našich končinách patří český česnek. Lidé ho chtějí, rádi si za kvalitu připlatí, proto ho nabízí kdekdo. A tak se stalo, že se u nás prodá trojnásobek domácího česneku, než kolik se ho vypěstuje. Hojně se totiž zaměňuje za dovoz z Maďarska, Rumunska, nebo Španělska. Zákazník se nechá snadno napálit mazaným obchodníkem, respektive překupníkem. Pomoci může evropské značení. Potravinářská komora ČR usiluje o to, aby se čeští producenti česneku spojili a v Bruselu žádali o chráněné označení původu na své výpěstky. Pokud se to podaří – a Nošovické zelí nebo Všestarská cibule ukazují, že to jde – ,pak bude falšování této zeleniny mnohem obtížnější.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

gascontrol

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200

INZERCE