INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

expo kopieV rámci historicky první mezinárodní dovozní výstavy China International Import Exhibition (CIIE 2018) v Šanghaji dnes prezident republiky Miloše Zeman a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková zahájili Česko – čínské obchodní fórum. Podle ministryně Novákové mají česko-čínské obchodní vztahy velmi dlouhou tradici.

V této souvislosti připomněla, že naše současná vzájemná obchodní výměna navazuje na dlouholetou spolupráci, která v příštím roce dosáhne úctyhodných 70 let od oficiálního navázání vzájemných diplomatických styků mezi oběma zeměmi, a to k 1. říjnu roku 2019.

„Podle našich statistik naše vzájemná obchodní výměna od roku 2013 vzrostla o 60 % a díky tomu se Čína v loňském roce stala pro Českou republiku třetím největším obchodním partnerem. Obchodní spolupráce ve strojírenství a dopravě jsou tradičními obory naší spolupráce," uvedla ve své zahajovací řeči ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková a dodala, že kromě těchto průmyslových odvětví se současná obchodní výměna orientuje i na příležitosti v oblastech telekomunikací, leteckého průmyslu, vědy a také například i v zemědělství a potravinářství.

Ministryně Marta Nováková v rámci Česko – čínského obchodního fóra v Šanghaji zároveň vyjádřila naději, že v budoucnu si v rámci dobrých vzájemných vztahů najde české zboží mnohem širší uplatnění na čínském trhu. „Věřím, že náš obchodní potenciál můžeme rozvíjet právě v takových oborech, jakými jsou zdravotnictví, letecký průmysl, ochrana životního prostředí, hornictví, chemický a petrochemický průmysl, energetika, zemědělství a v neposlední řadě i biotechnologie a služby,“ řekla ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková.

Ministryně by se během dnešního dne měla setkat také s vedením města Šanghaje. Její odpolední program bude obsahovat i prohlídku českých expozic v rámci CIIE 2018. Dnes by také měla z Šanghaje s podnikatelským doprovodem přeletět na návštěvu významné čínské provincie Guangzhou, kde ji čeká další dvoudenní program.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Neomezené volno pro zaměstnance

    Direct pojišťovna přišla se zajímavým benefitem, který nabízí lidem ve firmě neomezené volno. Novinka funguje jednoduše: Pokud má zaměstnanec potřebu zůstat doma, nepřijde do práce. Po roce testování se ukázalo, že systém funguje velmi dobře. Navíc nad rámec dovolené se spotřebovalo 441 hodin, možnost využila třetina zaměstnanců. Většinou si volno vzaly ženy o vánočních svátcích nebo muži při stěhování a dalších mimořádných situacích. Potvrdilo se několik věcí. Pracovníci nemají zájem benefit zneužívat, naopak si váží důvěry, kterou jim pojišťovna dává. Jsem přesvědčený, že neomezené volno upevňuje vztahy uvnitř firmy a v důsledcích vede k větší spokojenosti zaměstnanců i k vyšší prosperitě. Podle mého soudu se rozšíří do dalších podniků, avšak nikdy zřejmě nebude rozšířen všude. Nedovedu si například představit, že by do zaměstnání...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE