INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

expo kopieV rámci historicky první mezinárodní dovozní výstavy China International Import Exhibition (CIIE 2018) v Šanghaji dnes prezident republiky Miloše Zeman a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková zahájili Česko – čínské obchodní fórum. Podle ministryně Novákové mají česko-čínské obchodní vztahy velmi dlouhou tradici.

V této souvislosti připomněla, že naše současná vzájemná obchodní výměna navazuje na dlouholetou spolupráci, která v příštím roce dosáhne úctyhodných 70 let od oficiálního navázání vzájemných diplomatických styků mezi oběma zeměmi, a to k 1. říjnu roku 2019.

„Podle našich statistik naše vzájemná obchodní výměna od roku 2013 vzrostla o 60 % a díky tomu se Čína v loňském roce stala pro Českou republiku třetím největším obchodním partnerem. Obchodní spolupráce ve strojírenství a dopravě jsou tradičními obory naší spolupráce," uvedla ve své zahajovací řeči ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková a dodala, že kromě těchto průmyslových odvětví se současná obchodní výměna orientuje i na příležitosti v oblastech telekomunikací, leteckého průmyslu, vědy a také například i v zemědělství a potravinářství.

Ministryně Marta Nováková v rámci Česko – čínského obchodního fóra v Šanghaji zároveň vyjádřila naději, že v budoucnu si v rámci dobrých vzájemných vztahů najde české zboží mnohem širší uplatnění na čínském trhu. „Věřím, že náš obchodní potenciál můžeme rozvíjet právě v takových oborech, jakými jsou zdravotnictví, letecký průmysl, ochrana životního prostředí, hornictví, chemický a petrochemický průmysl, energetika, zemědělství a v neposlední řadě i biotechnologie a služby,“ řekla ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková.

Ministryně by se během dnešního dne měla setkat také s vedením města Šanghaje. Její odpolední program bude obsahovat i prohlídku českých expozic v rámci CIIE 2018. Dnes by také měla z Šanghaje s podnikatelským doprovodem přeletět na návštěvu významné čínské provincie Guangzhou, kde ji čeká další dvoudenní program.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Proti neviditelnému nepříteli

    O tom, že na bakterie zabírají antibiotika stále méně, už asi slyšel každý. S vynálezem penicilinu jsme sice porazili mnoho nebezpečných nemocí, ale s jeho stále častějším používáním si vytvořili nový problém. Jmenuje se antibiotická rezistence a hrozí, že brzy vyvolá naprostou katastrofu. Tyto látky nepříjímáme pouze v podobě tablet nebo injekcí, když chceme porazit zánět, ale do těla se dostávají i jídlem. Hospodářská zvířata totiž rovněž přijímají veterinární přípravky s antibiotickými účinky, a to dokonce i preventivně, tedy z důvodu, aby nedostala bakteriální infenci. Zůstanou v mase, mléce, vejcích i jinde v prostředí. V České republice si odborníci uvědomili problém už dávno a dokonce na vládní úrovni s ním začali bojovat. Pro příští léta jsme přijali už druhý akční plán s názvem "Národní antibiotikový program 2019 - 2022....

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE