INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Krest 28 10 2018 iprosNominace do letošního 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU jsou v plném proudu. Vedle tradičních oborových kategorií nabízí zajímavé inovace, pět nových kategorií, které reagují na technologické a společenské změny a nové trendy v managementu.

Vědec a zakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT prof. Vladimír Mařík, profesorka ekonomie Eva Kislingerová, podnikatel Martin Hausenblas, vizionář prosazující v ČR myšlenku autonomních vozidel a vysokorychlostních tratí. To jsou tři jména osobností, které se objeví v letošním 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU, jejímž vyhlašovatelem je Česká manažerská asociace (ČMA). Další osobnosti se už do ní hlásí také.
Prestižní manažerské klání má za sebou čtvrtstoletí, letos v dubnu na Pražském hradě obdrželi ti nejlepší titul Manažer čtvrtstoletí. „Soutěž soustavně vyhledává nejlepší příklady řídící praxe, a to nejen v byznysu, ale i mimo něj. Přispívá tak k motivaci manažerů a pomáhá s přenosem poznatků a zkušeností těch nejlepších,“ říká prezident ČMA Pavel Kafka.

Právě výměna zkušeností a příležitost k setkávání s úspěšnými manažery je vůbec nejsilnější motivací, proč vstoupit do soutěže. Zmiňuje ji téměř 80 % finalistů. Přirozeně, že soutěž je prestižní záležitostí a skvělou vizitkou pro manažera, jeho podřízené, celou společnost. Možnost prezentace je dalším klíčovým motivem účasti, a to pro třetinu finalistů.

Manažeři křtily svou knihu
Dvě zmíněné motivace se ČMA podařilo spojit vydáním knihy 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu, která nese hrdý podtitul Manažeři se lvíčkem, následnými jejími křty a doprovodnými networkingovými akcemi. Právě příběhy úspěšných Manažerů čtvrtstoletí, jsou těžištěm této obsahově a vizuálně atraktivní publikace. Jsou to pokračovatelé prvorepublikových podnikatelských a manažerských legend, o nichž kniha autora Kamila Mikety také pojednává.

I letošní 26. ročník nabízí oba motivační aspekty. Pojatý je na rozdíl od předchozích let inovativně - soutěž reaguje na nástup smart technologií a moderní trendy v managementu. Přibylo pět nových či inovovaných kategorií, ať už se jedná o Smart manažer, Leader for future, Krizový manažer či Mladý manažerský talent do 35 let. Novinkou je kategorie Zahraniční manažer. Úpravy doznalo klasické oborové zaměření, počet kategorií se zúžil. Co zůstává stejné, jsou termíny – uzávěrka koncem února 2019 a slavnostní vyhlášení těch nejlepších v dubnu příštího roku.

O soutěži MANAŽER ROKU
Již 25 let soutěž vyhledává, hodnotí a oceňuje nejlepší řídící pracovníky, lídry českého managementu. Její jedinečnost spočívá v tom, že vyzdvihuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Je současně prezentací moderních, úspěšných metod řízení a nových trendů. Do finále se za čtvrtstoletí dostalo téměř 1500 osobností, nejvyšším titulem Manažer/Manažerka roku bylo oceněno 59 z nich. V roce 2018 – příhodně v roce stoletého výročí založení republiky byli oceněni Manažeři čtvrtstoletí. Další informace, včetně nominačních listů či přihlášek, najdete na http://www.manazerroku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3