INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

31504975588 556832c197 oThe Business Booster (TBB) je největší světový event v oblasti inovací udržitelné energetiky. Letos se bude konat 3. a 4. října v Palais des Congrès v Paříži a jeho hlavním tématem bude „humanizace“ energetické transformace neboli zpřístupnění moderních technologií široké veřejnosti.

Pro udržitelný rozvoj je totiž nezbytné, aby se s paradigmatem udržitelného způsobu života ztotožnilo co nejvíce obyvatel planety, kteří se „vydají“ na cestu od neobnovitelných k obnovitelným zdrojům. 

„The Business Booster je katalyzátorem inovací v energetickém sektoru, ale nyní se více než kdy v minulosti potřebujeme soustředit na lidskou stránku energetické transformace. Lidé z celého světa sem přicházejí, aby spolupracovali a hledali řešení největšího problému, kterému kdy lidstvo čelilo. Nové technologie a inovace jsou zásadní, je ale také podstatné vážit si role spotřebitele a uživatele, který je pro úspěšnou energetickou transformaci klíčový. Právě uživatel budete tento rok hlavním tématem našeho eventu,“ říká Diego Pavia, CEO společnosti InnoEnergy – evropského společenství pro inovace v oblasti udržitelné energie, které tuto dvoudenní akci každoročně pořádá.

TBB k pěti tématům

1. Potřeba nových schopností a dovedností

2. Diverzita myšlenek a kreativita jako zdroj inovací

3. Úroveň znalostí a připravenosti zákazníka

4. Nové role pro spotřebitele

5. Role občanů

Zahajovací projev přednese Mary Robinson, první prezidentka Irska a bývalá zvláštní vyslankyně OSN pro klimatickou změnu. Kromě ní vystoupí například Lord Deben, předseda britského Výboru pro změnu klimatu, François de Rugy, francouzský ministr životního prostředí, profesor Eric Stark Maskin z Harvardské univerzity a laureát Nobelovy ceny za ekonomii, dr. Cyrus Wadia, viceprezident pro udržitelný business a inovace firmy NIKE, Ambroise Fayolle, viceprezident Evropské investiční banky či Christel Heydemann, CEO Schneider Electric France.

Letos se očekává více než 800 delegátů ze 40 zemí, budou mezi nimi start-upy, reprezentanti velkých průmyslových firem a korporací i finančního sektoru, stejně jako politici, kteří mají v pravomoci potřebné legislativní změny. Delegátům bude představeno přes 150 nejnovějších technologií v oblasti udržitelné energie ze všech koutů světa a budou mít šanci sejít se lidmi, kteří tyto inovace vytváří. Na programu jsou rovněž panelové diskuse a interaktivní debaty. Event také nabízí inovátorům a start-upům příležitost vystoupit na pódium, aby sami prodali svůj nápad publiku investorů a reprezentantům průmyslu.

Představí se například lotyšský start-up HyGen, který vyvinul domácí čerpací stanici pro vozidla na stlačený zemní plyn. Stanice využívá stávající plynovou infrastrukturu a dokáže naplnit nádrž auta během pouhých tří minut. To může přispět ke snížení nákladů na palivo o více než 40 procent, což je přibližně 10 000 EUR během životnosti průměrného automobilu. Dalším z účastníků bude estonský start-up Zubax Robotics, vítěz čtvrtého ročníku PowerUp!, který vyvinul technologii, jež umožňuje elektroautům jízdu s použitím podstatně menšího množství energie z baterie. A prezentovat se bude i ukrajinská společnost Ecoisme, jejíž inovace pomáhá snížit spotřebu elektrické energie v domácnostech o 15 procent. Ukrajinský start-up vyvinul systém, který se skládá z vypínače a zařízení pro monitorování energie instalovaného na domovském vypínači a připojeném k domácí síti Wi-Fi. Řešení analyzuje spotřebu energie v domácnosti a poskytuje uživatelům úplný obraz o jejich energetických výdajích prostřednictvím mobilní aplikace. Uživatelé tak například dostávají informace o tom, které spotřebiče spotřebovávají nejvíce energie, a aplikace je upozorní, pokud jsou spotřebiče zapojené do zásuvky příliš dlouhou dobu. Aplikace také dokáže vybrat nejlepší tarif na základě spotřeby energie uživatele a nabídne možnost přechodu k jinému distributorovi.

Registrace účastníků zde. Použijte kód: EARLY BIRD a získejte slevu 30 %, platí do 31. července.

O EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy je evropské společenství pro inovace v oblasti udržitelné energie
Podporuje a investuje do inovací ve všech fázích jejich vývoje – od prvního návrhu až ke konečnému zákazníkovi. Díky rozsáhlé celoevropské síti partnerů spojuje investory z různých odvětví, stejně jako podnikatele s trhy, absolventy se zaměstnavateli a vědce s firmami.
Působí ve třech klíčových oblastech:
Vzdělávání, které pomáhá formovat informovanou a ambiciózní pracovní sílu, jež rozumí potřebě udržitelnosti stejně jako potřebám daného průmyslu.
Inovační projekty, které spojují nápady, investory a průmysl a vytváří komerčně atraktivní technologie, jež jsou konkurenceschopné a přinášejí skutečné výsledky.
Podpora podnikání s důrazem na služby pro začínající podnikatele a nově vznikající start-upy s inovativními nápady, zaměřenými na udržitelný rozvoj, které se stanou součástí globálního energetického ekosystému.
Spojení těchto disciplín zvyšuje dopad každé z nich na maximum, urychluje vývoj inovací a vytváří úrodnou půdu pro inovativní výsledky práce.
InnoEnergy bylo založeno v roce 2010 a je podporováno Evropským institutem pro inovaci a technologii (EIT).

(t)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE