INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

2019 MACC 425 WebLetošní, 27. ročník soutěže MANAŽER ROKU, vstupuje do roku 2020 – roku Kovu, kdy rozhodnutí změní jednání manažerů a podnikatelů na delší dobu. Vyhlašovatelé soutěže z České manažerské asociace slaví také 30 let od svého založení.

Rok 2020 ovlivní naše životy na dalších dvanáct let. Tvrdí to učení Feng Ren Shui, podle něhož je nadcházející období spojeno s energií Kovu a potřebou určité životní inventury a plánů do budoucna. Někteří manažeři a podnikatelé se již rozhodli k vlastní inventuře, do níž promítli své úspěchy, a hlásí se do soutěže MANAŽER ROKU. Její právě probíhající 27. ročník, který vyvrcholí udělením cen v pražském Paláci Žofín 29. dubna 2020, reflektuje ekonomické a společenské změny, nástup digitalizace a moderní trendy v managementu. 

Základních kategorií, do nichž se zájemci mohou přihlásit do konce února 2020, je deset, další, zvláštní, je Inovace pro udržitelný rozvoj. I toto soutěžní kolo je pojato inovativně a nabízí vedle zavedených oborových kategorií i kategorie jako je Manažer digitálního věku či Manažer malých a středních podniků. Organizátoři z České manažerské asociace se již při loňském ročníku rozhodli zavést kategorii Vizionář a Zahraniční manažer.

Účastníci soutěže posun v kategoriích hodnotí pozitivně. Příznivě nahlíží na poskytovaný benchmarking, který pro ty nejlépe umístěné zpracovává tým odborníků Hodnotitelské komise v čele se zkušeným koučem a konzultatem Ing. Petrem Kazíkem, Ph.D. „Oproti nejvyspělejším zemím je u nás benchmarking stále málo používaný nástroj rozvoje manažerů. Proto zakládáme Akademii manažerské excelence, kterou ČMA chce postkynout, a kde sdílí své úspěchy ocenění manažeři,“ řekl.
Za cenný přínos soutěže její účastníci označují možnost porovnat se s nejlepšími manažery v České republice, networking a propagaci. „Vždy mě překvapí, kolik úžasných manažerů tato země má. Jen je problém, že se o nich dostatečně neví. Proto soutěž a její publicita,“ uvedl Petr Kazík.

Soutěž vyhlašuje ČMA, ale při nominacích manažerských a podnikatelských osobností se opírá o rozvětvenou síť partnerských asociací, svazů, komor, soukromých, státních a veřejných institucí.

Mezi partnery patří sesterská Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj, Svaz českých a moravských výrobních družstev), Svaz chemického průmyslu), Zemědělský svaz ČR), Svaz podnikatelů ve stavebnictví), Svaz měst a obcí ČR či Rada kvality ČR. S pořadateli aktivně spolupracuje Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky prof. Vladimíra Maříka, Manažera roku 2018. Soutěž má silnou podporu mediálních partnerů.

Informace o soutěži a jejím 27. ročníku jsou k dispozici na www.manazerroku.cz 

(tz)

Slovo ke dni

  • Češi zelenají

    Je to hodně nebo málo? Průzkum tvrdí, že 17 procent Čechů, tedy asi každý šestý, jsou ochotni si připlatit za zelenou energii. Ostatní zřejmě vědí, že za elektřinu z obnovitelných zdrojů už dlouho platí „ekologickou daň“ a těží z toho například solární baroni. Tři čtvrtiny obyvatel ČR třídí odpad a používají úsporné spotřebiče. Jen se neví, jestli vědomě a dobrovolně, nebo proto, že jiné spotřebiče se už ani nedají koupit. Ochrana planety je jistě chvályhodná a nutná, nicméně by měli lidé mít při rozhodování, jaké prostředky k tomu volit, více svobody. Zřejmě by se ukázalo, že procenta „zelených“ Čechů by ještě stoupla a zejména by se zvýšila jejich spokojenost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE