INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Cizinci žijící v ČR či pracovníci zahraničních poboček mají zájem doplnit si MBA vzdělání v České republice. Roste proto využívání programů vyučovaných výlučně v angličtině. Zájem hlásí i vzdělávací institut CEMI, který se rovněž rozhodl cizojazyčné programy otevřít. Navíc jsou online, tudíž dostupné lidem po celém světě.

Výuka v angličtině se sice v České republice vyskytuje, unikum je však tým mezinárodních lektorů zajišťujících výuku ve stěžejních oborech. Pro spuštění MBA programů, které jsou kompletně online, se podle slov ředitele Mgr. Štěpána Miky institut CEMI rozhodl z důvodu velkého zájmu o studium v anglickém jazyce. V české republice budou tyto programy unikátní mezinárodním týmem lektorů, kteří mají kvalifikaci pro výuku oborů zaměřujících se na oblast mezinárodního byznysu a podnikání. Chybět nebudou vyučující z Velké Británie, USA, Irska, Francie, Španělska či Brazílie.

„Zájemci o studium z Česka i z celého světa mají nyní možnost studovat obory, které se věnují globálnímu prostředí byznysu, což je v současnosti trend, který vyžaduje většina společností, obzvláště nadnárodních korporací,“ vysvětluje důvody otevření programůMgr. Štěpán Mika, ředitel institutu CEMI. O výuku vzroste zájem ze strany cizinců, kteří pochází z různých koutů světa a mají zájem o kvalitní online MBA vzdělávání. Toto studium dostupné na http://www.cemimba.com/en-CZ/ budí zájem také ze strany cizinců žijících v ČR či zahraničních firem.

Dnes v České republice působí několik institucí poskytujících online MBA studium v angličtině. Institut CEMI se od nich zásadně odlišuje mezinárodním týmem lektorů, kteří mají správnou kvalifikaci pro výuku oborů Global Executive a International Business zaměřujících se na oblast mezinárodního byznysu a podnikání.

„Všichni lektoři byli pečlivě vybráni na základě svých kvalifikací a zkušeností právě tak, aby dohromady tvořili pestrý mezinárodní tým, zajišťující kvalitní výuku studentům z celého světa. Důležitými požadavky pro výběr lektorů byly jejich kvalifikační předpoklady pro výuku daných oborů a zkušenosti s výukou formou e-learningu,“ říká ředitel institutu CEMI.

MBA pomohlo i příspěvkové organizaci

V minulosti studium MBA úspěšně absolvovala i Ing. Naděžda Mauleová, MBA, nynější ředitelka VOŠ a SPŠE Plzeň, která zvolila e-learningovou formu studia z důvodu časové volnosti v plnění úkolů. „Největší přínos MBA studia na CEMI spatřuji v tom, že mě donutilo přemýšlet dopředu a pracovat na koncepci budoucího rozvoje příspěvkové organizace, ve které jsem již 20 let pracovala. V průběhu studia jsem ji postupně analyzovala, naučila jsem se novým přístupům, hlavně v předmětech Manažerská ekonomika a Strategický management,“ říká Ing. Naděžda Mauleová, MBA.

Co znamená MBA v ČR

Master of Business Administration, zkráceně MBA, je profesní studijní program, který připravuje studenty do manažerských pozic a především prohlubuje jejich znalosti v oblasti řízení. Patří do oblasti celoživotního vzdělávání. Protože však není ve většině zemí včetně Česka formálně uznán jako akademický titul, nelze ho za něj zaměňovat a nejedná se tedy náhradu vysokoškolského vzdělání (ať již bakalářského, magisterského či doktorského stupně). Pro přijetí na studium se obvykle vyžaduje vysokoškolské vzdělání alespoň bakalářského stupně, případně středoškolské vzdělání s maturitou v kombinaci s dostatečnou manažerskou praxí.

O Central European Management Institut

Central European Management Institut (neboli CEMI) byl založen s cílem poskytovat MBA a LLM vzdělávání evropské úrovně, dostupné pro studenty z České republiky a Slovenska. S téměř třemi sty úspěšnými absolventy a více než 200 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě.

Výuka je koncipována tak, aby umožnila profesní vzdělávání i časově vytíženým studentům. Pro tyto účely je na CEMI zaveden nejmodernější e-learningový systém Fronter, v němž jsou studentům zpřístupňovány všechny potřebné studijní materiály a další nezbytné informace a jejž mohou studenti využívat jak pro komunikaci s lektory, tak mezi sebou navzájem v rámci svých studijních skupin. Tento systém využívá například Vídeňská Univerzita, Univerzita v Lillehammeru či Cambridge ESOL.

CEMI je plně akreditovaným členem IADL (International Association for Distance Learning), členem EADL (European Association for Distance Learning), členem AIVD – Asociace Institucí Vzdělávání Dospělých ČR, členem AMSP (Asociace malých a středních podniků) a kolektivním členem ČMA (Česká manažerská asociace).

CEMI podporuje vzdělávání handicapovaných osob a v této oblasti dále spolupracuje také s Nadací Českého rozhlasu Světluška a občanským sdružením Život dětem. Kromě toho podporuje také nadační fond Dobrý anděl či organizaci Člověk v tísni. Více na http://www.cemi.cz/.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3