INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

mpo budova 2Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa Den otevřených dveří. Ve státní svátek 28. října 2017 se návštěvníkům naskytne příležitost navštívit historickou budovu ministerstva Na Františku v Praze 1.

„Den otevřených dveří se již několik let těší velkému zájmu nejen obdivovatelů nádherné Fantovy architektury, jen v loňském roce navštívilo budovu více než 1830 zájemců. Věřím, že zajímavé exponáty Poštovního muzea a Národního technického muzea skvěle doplní atmosféru první republiky,“ řekl ministr Jiří Havlíček.

V tento významný den se mohou návštěvníci od 9:00 do 16:00 hodin těšit nejen na již tradiční prohlídku reprezentativních prostor budovy, ale součástí prohlídky budou i exponáty zapůjčené Poštovním muzeem. Období let 1918 – 1938 tak přiblíží například zrestaurovaný balíkový vůz, dobové poštovní známky, štítky či razítka. Poštovní tématiku expozice doplní poštovní sáně, které pro tuto příležitost zapůjčí Národní technické muzeum.

Zajímavým zpestřením bude detailní model jaderného úložiště, který představí organizace SÚRAO.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3