INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Objem pojistného, které pro své převážně firemní klienty v roce 2019 zprostředkovaly makléřské společnosti sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM), stoupl na 25,35 mld korun. Rozhodující část výkonu – plných 95% z objemu obchodů, tvořilo neživotní pojištění, které je tradičně doménou pojišťovacích makléřů.

Asociace českých pojišťovacích makléřů má ve svých řadách jak velké společnosti se zprostředkovaným pojistným přesahujícím miliardy korun ročně, tak i menší makléřské firmy (seznam členů viz níže, případně na www.acpm.cz). O stále postupující koncentraci makléřského trhu (akvizice, slučování firem, rozšiřování sítí) svědčí fakt, že na deset největších členů AČPM připadají celé čtyři pětiny celkového zprostředkovaného pojistného za rok 2019.

Pokud jde o spolupráci s pojišťovnami, naprostou většinu pojistného – přes 90% - zprostředkovali členové AČPM v roce 2019 u domácích pojistitelů, z nichž pěti nejsilnějšími partnery AČPM jsou Generali Česká pojišťovna, Kooperativa, Allianz, ČPP a UNIQA pojišťovna.

V roce 2019 členové AČPM poskytovali své služby klientům v tisícovce kanceláří a zastoupení, celkem zaměstnávali téměř dva tisíce osob a spolupracovali s 2403 vázanými zástupci.

Za touto nanejvýš pozitivní bilancí AČPM stojí v první řadě vysoká kvalita služeb poskytovaných členy AČPM, kteří pro své klienty zajišťují nejen komplexní identifikaci rizik a nezávislý návrh pojistného krytí, včetně výběru nejvhodnějšího pojistitele, ale také odbornou podporu při správě pojistky a vypořádávání případných pojistných škod.

* * *

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) byla založena v roce 1994 z iniciativy českých poboček mezinárodních makléřských firem. Cílem AČPM je podpora profesních zájmů a zvyšování profesionální i společenské prestiže povolání pojišťovacího makléře. Asociace se podílí na tvorbě zákonů, prosazuje profesní etiku, stará se o vzdělávání makléřů a navazuje mezinárodní kontakty. Od r. 1998 je členem Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů (BIPAR) se sídlem v Bruselu. V současné době AČPM sdružuje 73 členů, jejichž výkony podle kvalifikovaného odhadu představují zhruba 3/4 makléřského trhu v České republice. AČPM je rovněž vyhlašovatelem a organizátorem prestižní odborné ankety pojišťovacích makléřů Pojišťovna roku. Jubilejní 20. ročník této ankety se uskuteční letos na podzim (bližší informace viz www.pojistovnaroku.cz).

Malý průvodce profesí pojišťovacího makléře:

vyšší kategorie zprostředkovatelů pojištění
má vyšší odbornost (zkoušku)
vždy pracuje jako zástupce klienta
uzavírá s klientem smlouvu o odborné činnosti
věnuje se především pojištění firem a podnikatelů
poskytuje poradenství v řízení rizik a konstrukci pojistné ochrany
jménem klienta oslovuje pojišťovny se žádostí o nabídku (výběrové řízení)
odborně vyjednává za klienta s pojišťovnou o cenách a podmínkách
na straně klienta spolupracuje při likvidaci pojistných událostí
má vyšší odpovědnost za své profesionální rady než agent.

Členové AČPM:

ACTUS Praha * ADAM finance * ADORES centrum pojištění * Agripos-Rakovník *
Aon Central and Eastern Europe * AR CREDIT * ARROWS pojištění * ASPEKTUM *
A-Z Risk Service * Broker Team * BUCKLEY ASSOCIATES * C. E. B. * Confido Broker * CREDIT PLUS * CZECH INSURANCE AGENCY * Čásenský & Hlavatý *
ČSOB Pojišťovací makléř * DAKARA * DEFEND INSURANCE * D.K.A. * EUROLA *
EUVIN * EXPERTING * EZ INVEST * GrECo International * HONORIS FINANCE *
IBS-GROUP * IKEP * IMG * INSIA * International Insurance Brokers * INVERMA * ITEAD * JB Group * Jůzl a spol. * K+K Broker * LIMMIT * MAI INSURANCE BROKERS *
Makléřská pojišťovací společnost PBT * MAPOR * MARSH * MF Turnov *
Mgr. Krist Zdeněk a dcera * MONDE FINANCE * Moraviatel * MPS * Němec & partners * NPS Group * OK GROUP * OPTIMUS BROKERS * PAB * PANTHER's *
PETRISK INTERNATIONAL * Petřík Brokers * Pojišťovací makléřství INPOL *
Pojišťovací servis M+M * PROFI BONUS * PRVNÍ MORAVSKÁ SPOLEČNOST * RENOMIA * Resort Finance * RESPECT * SATUM CZECH * Seintillo *
SP makléřská společnost * S SERVIS * STEINER & MAKOVEC * TRINCO *
UniCredit pojišťovací makléřská společnost * Ústecká Makléřská Společnost * VIKTORIA PARDUBICE * VPV Bohemia

Slovo ke dni

  • Kdo může pracovat z domova

    Home office není žádná novinka, ale v době koronakrize přišla možnost práce z domova jako na zavolanou. Pracovat mohou ti, kterým to dovoluje povaha jejich práce, a samozřejmě ochota změnit své zvyky. Podle odborníků se otvírá možnost pro jednoho ze tří zaměstnanců, v případě vysokoškolsky vzdělaných osob a vysoce kvalifikových profesí dokonce pro každého druhého. Brzdou se může stát i v dnešní technologicky vyspělé době dostupnost internetu. Venkov stále strádá. V naší obci jsme rádi, když si můžeme vůbec zavolat z mobilu – někdy spojení funguje, jindy ne. A mobilní internet s přijatelnou rychlostí nabízí jen jediný operátor. Ten dokazuje konkurenci, že to jde, když nechybí zájem. Avšak v mnoha případech lze stále pozorovat spíš nezájem a snahu šetřit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE