INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Nesystémové experimenty v oblasti financování obnovitelných zdrojů energie si Česká republika dovolit nemůže. V září průmyslová výroba meziročně klesla o 7,1 %. Evropská komise v nové prognóze očekává propad české ekonomiky o 1,3 %. Je třeba efektivních a pragmatických řešení, která nastartují průmyslovou výrobu, aby táhla výkon ekonomiky. Stát nesmí být brzdou ekonomického rozvoje. „My nemůžeme řešit obnovitelné zdroje energie 20 let tak, jako tomu bylo v případě církevních restitucí. Je potřeba tuto problematiku řešit ihned," prohlásil Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR).

Současná vláda, poslanci a další musí být za jedno v řešení historického problému financování obnovitelných zdrojů energie. „Jedná se o to, že se Česká republika přihlásila k tomu, že do roku 2020 bude mít 13,2 % připojených obnovitelných zdrojů energie a nikdo v té době netušil – někteří jistě ano – kolik problémů schválení zákona, ve kterém jsou přiznány poplatky na podporu obnovitelných zdrojů energie, přinese českému průmyslu, celému podnikání a v neposlední řadě i domácnostem. My všichni musíme tento neuvážený krok uhradit. Dnes se již počítá s více jak 44 miliardami korun, které je někde nutné nalézt," vysvětlil prezident Kužel.

Hospodářská komora České republiky navrhuje složení těchto finančních prostředků z daňových výběrů a v neposlední řadě doplnit chybějící prostředky ze státního rozpočtu s vědomím si toho, že státní rozpočet je velmi napjatý, nicméně tato investice státu je více než nutná. „Pokud se tak nestane, budou všechny kroky na podporu průmyslu, exportu či podnikání vystaveny velkému riziku nekonkurenceschopnosti vzhledem k nepřiměřenému cenovému energetickému vstupu," dodal prezident HK ČR Kužel. Na tom se shodli i další účastníci semináře Hospodářského výboru s názvem „Jak platit náklady obnovitelných zdrojů", který se uskutečnil dne 8. listopadu 2012 v Praze.

(tz)


Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3