INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) komentuje březnová čísla ČSÚ týkající se zahraničního obchodu, průmyslu a stavebnictví.

„Meziroční vývoj zahraničního obchodu se z pohledu HK ČR sice dal předpokládat, nicméně i přes to nás překvapil rychlý vývoj snižování objemu vývozu. Takové snížení jednoznačně potvrzuje fakt, že zahraničí, ať už Evropa nebo třetí země, rovněž prožívá v tomto období hospodářský útlum. I přes dnešní zjištění však zahraniční obchod zůstává i nadále tahounem HDP ČR, čehož si je vědoma i HK ČR. S předsedou vlády, s ministrem průmyslu a obchodu a s ministrem zahraničních věcí se společně snažíme rozvíjet nové příležitosti pro české firmy, a to zejména prostřednictvím zahraničních podnikatelských misí. Jen v měsíci květnu organizujeme celkem tři mise, tedy doprovodnou podnikatelskou misi předsedy vlády Petra Nečase do Litvy a Lotyšska, která se uskuteční již v příštím týdnu, a dále misi ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga do Saúdské Arábie, Jemenu a Spojených arabských emirátů. Se Svazem průmyslu a dopravy ČR zároveň spoluorganizujeme podnikatelskou misi pana prezidenta Miloše Zemana do Polska. Co se průmyslové výroby týče, je logické, že i ta meziročně klesla, a to v závislosti na exportu,“ řekl Petr Kužel, prezident HK ČR.

„Sekce stavebnictví HK ČR je dlouhodobě znepokojena vývojem českého stavebnictví. V současné době se sice zejména střední a menší firmy upínají k novým programům, například Nová zelená úsporám, nicméně i přes to se domníváme, že by bylo dobré, aby česká vláda neprodleně začala s HK ČR komunikovat další možnosti podpory českého stavebnictví, například v souvislosti s bytovou výstavbou pro mladé rodiny do 35 let. Rovněž poukazujeme na nutnost změny zákona o veřejných zakázkách, který evidentně brzdí vypisování zakázek a to jak na úrovni obcí, tak i měst, krajů a státu,“ dodal Miroslav Lukšík, člen představenstva HK ČR, předseda sekce stavebnictví HK ČR.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3