INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Vládní návrh zákona o bezpečnostní činnosti, který poslanci projednávají v prvním čtení, je v této chvíli kompromisem – podporuje dodavatele kvalitních služeb, avšak například nerozšiřuje prostor pro spolupráci soukromého a veřejného sektoru, nenabízí podmínky pro nové služby či větší zapojení profesních sdružení Hospodářské komory ČR.

Hospodářská komora ČR vítá vládní návrh zákona o bezpečnostní činnosti, podle kterého bude soukromou bezpečnostní činnost moci vykonávat pouze ten, kdo je držitelem licence vydané Ministerstvem vnitra ČR.

„Soukromé bezpečnostní činnosti se podstatně liší od jiných forem koncesovaného podnikání, tyto společnosti totiž mohou zasahovat do právních poměrů třetích osob při ostraze osob a majetku, při činnosti soukromých detektivů i při instalaci technologií. Odborná veřejnost i seriózní podnikatelé se dlouhodobě shodují, že je zapotřebí zlepšit pověst a vztah k veřejnosti a chtějí odstranit současný stav obcházení koncesovaných živností jinými živnostenskými oprávněními – tzv. šedou zónu. Cestou jak tohoto stavu dosáhnout je tzv. licenční řízení, a to i za cenu regulace a určité zátěže pro podnikatele i stát,“ vysvětluje předseda Bezpečností sekce Hospodářské komory ČR Václav Nepraš.

Návrh zákona, který mj. upravuje podmínky podnikání v oboru bezpečnostní činnosti a působnost Ministerstva vnitra, je však dle Hospodářské komory ČR v této chvíli kompromisem. Materiál stále neřeší některé náměty z podnikatelského prostředí. „Například nerozšiřuje prostor pro spolupráci soukromého a veřejného sektoru, nenabízí podmínky pro nové služby, či větší zapojení profesních sdružení Hospodářské komory ČR. S odstupem několika let jej bude určitě potřeba, novelizovat. Jestliže stát chce spořit i v oblasti bezpečnosti, poroste úloha soukromých bezpečnostních služeb a k tomu je potřeba vytvořit „rozumný“ právní základ,“ dodává Nepraš.

Více informací o Bezpečnostní sekci Hospodářské komory ČR a jejích členech zde.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3