INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Hodnotitelská komise projektu CzechDemo agentury CzehInvest vybrala 12 českých stat-upů, které poletí na prestižní konferenci TechCrunch Disrupt San Francisco 2017. Od 18. do 20. září 2017 představí produkty v USA společnosti Nanits Universe Ltd., Incomaker, Six Guys Labs, Largos Media, AquaQube, Dataddo, BattSwap CZ, Decissio, XEVOS Group, StatusDroid, Simple Dent a Brightify. Projekt CzechDemo jim pomůže s uhrazením nákladů z 50 až 100 procent.

„Kalifornské San Francisko je Mekka technologického světa s nejvýznamnějšími firmami a investory z celého světa. Naše nadějné start-upy teď dostanou příležitost získat nové zkušenosti, potřebné kontakty a zajímavé partnery. Mladým podnikatelům tak otevíráme dveře do světa byznysu,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest. „Pomůžeme jim uhradit náklady na účast, poskytneme jim informace, základní mentoring a zajistíme překlad prezentačních materiálů. Další už je na nich,“ dodává.

Společnost Nanits Universe Ltd. na konferenci TechCrunch Disrupt představí revoluční čtečku digitálních komiksů běžící na vlastní technologii NANITS ENGINE. Firma Incomaker nabídne inovativní marketingovou platformu s umělou inteligencí. Sbírá data, mění je na informace, informace na marketing a marketing na peníze. Start-up Six Guys Lab ukáže v San Francisku produkty Actijoy, které sledují aktivitu, příjem potravy a odpočinek psů a koček. Vyhodnocují nasbíraná data a upozorní na zásadní změny v chování domácích mazlíčků.

Largos Media budou prezentovat produkt ViaGoood. Platforma Be-Good je určena pro každého, kdo chce žít v lepším světě. Je založena na mobilním aplikaci, která nabízí zajímavý a motivující online obsah. Firma AquaQube ukáže inovativní zařízení na čištění vody v domácnosti. Vytváří přirozeně čistou pitnou vodu a umožňuje lidem konečně převzít kontrolu nad její kvalitou. Společnost Dataddo má produkt, který automatizuje datové procesy. Jeho používáním šetří zákazníci desítky až stovky hodin zbytečné práce měsíčně. Automatizační proces zahrnuje spojení dat z různých zdrojů.

Start-up BattSwap prodává systém pro okamžité dobíjení elektromobilů pomocí technologie výměny baterie. Produkt je ideální pro provozovatele flotil, kteří tak získají bezemisní mobilitu. Decissio disponuje analytickým nástrojem pro venture investory a akcelerátory. Myšlenkou je využívat technologii Blockchain a umělou inteligenci ke shromažďování a analýze investičních dat. Společnost XEVOS Group vynalezla Xevos Clouder, hardware-softwarové řešení infrastruktury, které má za cíl nahradit stolní počítače, jak je dnes známe.

Společnost StatusDroid vyvíjí SaaS aplikaci, která umožní uživatelům posílit funkčnost i bezpečnost jejich webových stránek, e-shopů či blogů. Simple Dent nabízí revoluční software pro provoz zubních ordinací nejen pro běžné CRM funkce, ale pro kompletní organizaci zubních ordinací od plánování kalendáře až po výkazy pojišťovnám. Reactant je softwarový framework pro mobilní platformu iOS společnosti Brightify. Jeho smyslem je výrazně zkrátit vývojový cyklus uvedení iOS aplikace do produkce.

Konference TechCrunch Disrupt San Francisco patří do série nejprestižnějších start-upových akcí, které se konají v USA, Evropě i v Asii. Součástí konference je také Startup Battlefield, v rámci kterého se start-upy prezentují před investory, a mají tak reálnou šanci získat investici ve výši 50 tisíc dolarů, či dvoudenní Hackathon zaměřený na tvorbu nových produktů a projektů. Vedle účasti na konferenci na vybrané české start-upy čeká doprovodný program, na kterém se krom CzechInvestu podílí i ICT Aliance a Ministerstvo zahraničních věcí. Čeští podnikatelé se zúčastní neformálního setkání s úspěšnými českými firmami působícími v Silicon Valley a navštíví Pitching event, na kterém se dva z vybraných českých start-upů představí veřejnosti.

Po dobu trvání projektu CzechDemo plánuje agentura CzechInvest do roku 2019 podpořit více než 10 miliony korun až 144 českých firem a vyslat je celkem na 12 prestižních start-upových akcí po celém světě. Vybraní účastníci získají zvýhodněné služby, které zahrnují uhrazení registračního poplatku a poplatku na stánek do výše 75 procent z ceny, příspěvek na překlady ve výši 100 procent a zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z 50 procent. Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Více o aktivitách agentury CzechInvest na podporu start-upů najdete na webových stránkách podporastartupu.cz.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Ruská mise

    Čeští podnikatelé vedeni prezidentem republiky vyrazili na východ (znovu) objevovat velký ruský trh. Cesta míří logickým směrem, protože všemi ostatními směry je vzájemný obchod mnohem složitější. Není pochyb, že Slované si rovněž lépe rozumí, jsou si povahově bližší a mají i na co navazovat. Značka Made in Czechoslovakia má v Rusku a všech postsovětských státech stále svůj zvuk, neboť spousta výrobků s takovým označením tam dosud stále funguje. Jistě, už nejsme spojeni smlouvami jako za dob Rady vzájemné hospodářské pomoci, mnoho se změnilo, ale stejně tak mnoho pout přetrvává. A máme co nabídnout. S jakými výsledky tato mise skončí, to zatím nevíme. Ale jsem přesvědčen, že má všechny předpoklady dobře uspět. Držím palce, je to v zájmu obou zemí!Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE