INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) Zdeněk Juračka komentoval tiskovou konferenci ministra zemědělství Mariana Jurečky na téma dvojí kvality potravin. Účastnil se i ředitel Evropského úřadu pro bezpečnost potravin Bernhard Url. 

"Domnívám se, že ministerstvo zemědělství tentokrát zvolilo správnou cestu k pozitivnímu ovlivnění kvality potravin na českém trhu. Stoprocentní řešení dle mého názoru u nás bohužel není možné. Prosazování a přijetí určitých normativů, které zaručí jednotnou kvalitu zboží na evropském trhu, je pozitivním krokem. Je potřeba si totiž uvědomit, že prodej dovozových komodit zcela zásadním způsobem ovlivňují zahraniční obchodní řetězce, které mají například v prodeji potravin více než 60 % trhu, o nepotravinářském zboží ani nemluvě. Bylo by naivní si myslet, že o obchodní politice, a to včetně výběru zboží z dovozu, které uvede řetězec na náš trh, rozhoduje sama česká filiálka.

Management českých poboček může sebevíce “milovat Česko“, ale pokud má zahraniční majitel jiné zájmy, což se samozřejmě stává, prosadí dle svého ekonomického zájmu dovoz a prodej takového sortimentu - nejen co do druhů - ale samozřejmě i co do výběru výrobce. S rostoucím časem bude bohužel podíl řetězců na našem trhu narůstat, a pokud nedojde k regulaci jejich expanze nebo alespoň k vydání opatření, které ochrání náš trh, budeme čím dále tím výraznějším smetištěm Evropy."

Ing. Zdeněk Juračka, AČTO

Slovo ke dni

  • Ruská mise

    Čeští podnikatelé vedeni prezidentem republiky vyrazili na východ (znovu) objevovat velký ruský trh. Cesta míří logickým směrem, protože všemi ostatními směry je vzájemný obchod mnohem složitější. Není pochyb, že Slované si rovněž lépe rozumí, jsou si povahově bližší a mají i na co navazovat. Značka Made in Czechoslovakia má v Rusku a všech postsovětských státech stále svůj zvuk, neboť spousta výrobků s takovým označením tam dosud stále funguje. Jistě, už nejsme spojeni smlouvami jako za dob Rady vzájemné hospodářské pomoci, mnoho se změnilo, ale stejně tak mnoho pout přetrvává. A máme co nabídnout. S jakými výsledky tato mise skončí, to zatím nevíme. Ale jsem přesvědčen, že má všechny předpoklady dobře uspět. Držím palce, je to v zájmu obou zemí!Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE