INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

kůrJiž v červenci 2016 jsem zaslal vládě a osobně předal MZV písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí, že 95 milionový Vietnam má oficiální zájem legálně k nám vysílat své kvalifikované pracovníky, tak jako to dělá do více jak 40 zemí a regionů celého světa.

Našim podnikům scházejí pracovníci a zejména naše lesy napadené kůrovcem nutně rychle potřebují několik tisíc pracovníků pro řešení této kalamity. Ve Vietnamu je mnoho lesů, těží se tam i vzácné, velmi tvrdé dřeviny, a tak jsou tam pracovníci s praxí v lesním hospodářství. V případě zájmu může naše celostátní Česko-vietnamská společnost vládě, zejména ministerstvu zemědělství, ale i jednotlivým firmám, jež kůrovcovou kalamitu řeší, rychle a účinně pomoci potřebné vietnamské pracovníky rychle získat a předem si zájemce přezkoušet i vybrat při praktických zkouškách ve Vietnamu.

Vláda musí flexibilně umožnit tento náš projekt ku prospěchu našich ohrožených lesů rychle realizovat a podpořit jej zejména v oblasti vízové politiky ČR ve Vietnamu. Pracovitost Vietnamců znají mnohé naše podniky z minulosti a protože 90 % Vietnamců jsou mírumilovní buddhisté, jsou s nimi spokojeni zaměstnavatelé v EU, ale i v USA nebo v Japonsku. Výhodné je, že u nás jsou k dispozici ve vietnamské komunitě tlumočníci a učitelé češtiny z řad rodilých Vietnamců i to, že se Vietnamci velmi dobře integrovali do naší společnosti a u většiny veřejnosti jsou oblíbeni Využije český stát naši nabídku pomoci a využije pro boj s kůrovcem pracovníky z Vietnamu?

Marcel Winter, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Ilustrační foto Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE