INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

kůrJiž v červenci 2016 jsem zaslal vládě a osobně předal MZV písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí, že 95 milionový Vietnam má oficiální zájem legálně k nám vysílat své kvalifikované pracovníky, tak jako to dělá do více jak 40 zemí a regionů celého světa.

Našim podnikům scházejí pracovníci a zejména naše lesy napadené kůrovcem nutně rychle potřebují několik tisíc pracovníků pro řešení této kalamity. Ve Vietnamu je mnoho lesů, těží se tam i vzácné, velmi tvrdé dřeviny, a tak jsou tam pracovníci s praxí v lesním hospodářství. V případě zájmu může naše celostátní Česko-vietnamská společnost vládě, zejména ministerstvu zemědělství, ale i jednotlivým firmám, jež kůrovcovou kalamitu řeší, rychle a účinně pomoci potřebné vietnamské pracovníky rychle získat a předem si zájemce přezkoušet i vybrat při praktických zkouškách ve Vietnamu.

Vláda musí flexibilně umožnit tento náš projekt ku prospěchu našich ohrožených lesů rychle realizovat a podpořit jej zejména v oblasti vízové politiky ČR ve Vietnamu. Pracovitost Vietnamců znají mnohé naše podniky z minulosti a protože 90 % Vietnamců jsou mírumilovní buddhisté, jsou s nimi spokojeni zaměstnavatelé v EU, ale i v USA nebo v Japonsku. Výhodné je, že u nás jsou k dispozici ve vietnamské komunitě tlumočníci a učitelé češtiny z řad rodilých Vietnamců i to, že se Vietnamci velmi dobře integrovali do naší společnosti a u většiny veřejnosti jsou oblíbeni Využije český stát naši nabídku pomoci a využije pro boj s kůrovcem pracovníky z Vietnamu?

Marcel Winter, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Ilustrační foto Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Představy a realita

    Inovují malé a střední firmy. V korporacích bývá silný byrokratický aparát, jenž se postará o to, aby dobré nápady nešly zavést do praxe, nebo se jejich implementace nekonečně táhla. Tvrdí to místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ing. Karel Dobeš, a má samozřejmě pravdu. A jak dodává jeho kolegyně Pavla Břečková, inovace je otázka přežití. Proto mohou menší podnikatelé konkurovat gigantům s obrovským kapitálem a dlouhou tradicí. Je zajímavé, že z nedávného průzkumu vyšlo zjištění, podle něhož 44 procent dotázaných nikdy nevyužije v podnikání robotizaci a digitalizaci. Ovšem v praxi se ukazuje, že nějakou formu digitálních technologií už uplatňují téměř všichni. Někdy, zdá se, sama realita překonává naše představy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Visegrádský patentový institut a Smlouva o patentové spolupráci 28. srpen 2019

Jak získat patentovou ochranu v zahraničí za využití řízení podle mezinárodní Smlouvy o patentové spolupráci bylo naznačeno v článku, který byl na tomto místě uveřejněn minulý měsíc. Zdůrazněnými výhodami popsaného systému bylo zejména získání času na přípravu a rozhodování, zda, a ve kterých státech, usilovat na základě jediné podané patentové přihlášky o patentovou ochranu. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE