INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

kůrJiž v červenci 2016 jsem zaslal vládě a osobně předal MZV písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí, že 95 milionový Vietnam má oficiální zájem legálně k nám vysílat své kvalifikované pracovníky, tak jako to dělá do více jak 40 zemí a regionů celého světa.

Našim podnikům scházejí pracovníci a zejména naše lesy napadené kůrovcem nutně rychle potřebují několik tisíc pracovníků pro řešení této kalamity. Ve Vietnamu je mnoho lesů, těží se tam i vzácné, velmi tvrdé dřeviny, a tak jsou tam pracovníci s praxí v lesním hospodářství. V případě zájmu může naše celostátní Česko-vietnamská společnost vládě, zejména ministerstvu zemědělství, ale i jednotlivým firmám, jež kůrovcovou kalamitu řeší, rychle a účinně pomoci potřebné vietnamské pracovníky rychle získat a předem si zájemce přezkoušet i vybrat při praktických zkouškách ve Vietnamu.

Vláda musí flexibilně umožnit tento náš projekt ku prospěchu našich ohrožených lesů rychle realizovat a podpořit jej zejména v oblasti vízové politiky ČR ve Vietnamu. Pracovitost Vietnamců znají mnohé naše podniky z minulosti a protože 90 % Vietnamců jsou mírumilovní buddhisté, jsou s nimi spokojeni zaměstnavatelé v EU, ale i v USA nebo v Japonsku. Výhodné je, že u nás jsou k dispozici ve vietnamské komunitě tlumočníci a učitelé češtiny z řad rodilých Vietnamců i to, že se Vietnamci velmi dobře integrovali do naší společnosti a u většiny veřejnosti jsou oblíbeni Využije český stát naši nabídku pomoci a využije pro boj s kůrovcem pracovníky z Vietnamu?

Marcel Winter, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Ilustrační foto Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE