INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

SnídaněMinistryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně setkala s Georgijem Vladimirovičem Kalamanovem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Ruské federace, a také s představiteli tří ruských regionů - Sverdlovské, Uljanovské a Nižegorodské oblasti.

„Máme skutečný zájem na zachování hospodářských vztahů mezi českými podniky a jejich ruskými partnery. I přes stále platné oboustranné sankce je podle mě nutné pokračovat ve vzájemném dialogu a zachovat prostor pro oboustranné obchodní příležitosti,“ uvedla během setkání s představiteli ruských regionů ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ministryně na fóru zároveň ocenila, že došlo k obnovení pravidelných zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. „Velmi oceňuji fakt, že se tato platforma opět obnovila a věřím, že přinese konkrétní výsledky ve prospěch obou zemí,“ dodala Marta Nováková. Spolupráce na regionální úrovni je pro českou i ruskou stranu jedním z důležitých parametrů vzájemné bilaterální ekonomické a hospodářské spolupráce.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívila na brněnském výstavišti i Business Day Ruské federace. „Bohatá účast ruských společností ukazuje, že i přes složité mezinárodní prostředí je průmyslová spolupráce stále důležitým prvkem pro obě naše země. Jsem velmi ráda, že Rusko projevilo takový zájem právě o prezentaci svých produktů u nás v České republice a na jubilejním 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně,“ komentovala bohatou účast firem z Ruské federace ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková.

Bilaterální obchod mezi Ruskou federací a Českou republikou za prvních sedm měsíců tohoto roku vykázal pozitivní vývoj ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V dolarovém vyjádření jeho objem vzrostl o 10,2 %. Český export do Ruské federace pak posílil o 20,2 %.

(tz)

Slovo ke dni

  • Skóre europoslanců je v mínusu

    Jak hodnotit práci politiků? Otázka, nad níž si lámají hlavu mnozí. Liberální institut se snaží změřit, jak naši zastupitelé podporují zásady svobodné společnosti. Jak dosud hlasovali pro zákony, které rozvíjejí nebo naopak omezují svobodu jednotlivce, volný trh, oslabování role státu a mír. V prvním případě dostávají kladné body, v druhém záporné body. A výsledkem je Skóre poslanců, senátorů a nyní i europoslanců. Bohužel, pokud jde o české poslance v Evropském parlamentu, jen čtyři z nich mají kladnou bilanci. Věřme, že v nadcházejících volbách budeme mít šťastnější ruku a pošleme do Bruselu ty, kteří tam budou prosazovat liberální hodnoty.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE