INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

SnídaněMinistryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně setkala s Georgijem Vladimirovičem Kalamanovem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Ruské federace, a také s představiteli tří ruských regionů - Sverdlovské, Uljanovské a Nižegorodské oblasti.

„Máme skutečný zájem na zachování hospodářských vztahů mezi českými podniky a jejich ruskými partnery. I přes stále platné oboustranné sankce je podle mě nutné pokračovat ve vzájemném dialogu a zachovat prostor pro oboustranné obchodní příležitosti,“ uvedla během setkání s představiteli ruských regionů ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ministryně na fóru zároveň ocenila, že došlo k obnovení pravidelných zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. „Velmi oceňuji fakt, že se tato platforma opět obnovila a věřím, že přinese konkrétní výsledky ve prospěch obou zemí,“ dodala Marta Nováková. Spolupráce na regionální úrovni je pro českou i ruskou stranu jedním z důležitých parametrů vzájemné bilaterální ekonomické a hospodářské spolupráce.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívila na brněnském výstavišti i Business Day Ruské federace. „Bohatá účast ruských společností ukazuje, že i přes složité mezinárodní prostředí je průmyslová spolupráce stále důležitým prvkem pro obě naše země. Jsem velmi ráda, že Rusko projevilo takový zájem právě o prezentaci svých produktů u nás v České republice a na jubilejním 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně,“ komentovala bohatou účast firem z Ruské federace ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková.

Bilaterální obchod mezi Ruskou federací a Českou republikou za prvních sedm měsíců tohoto roku vykázal pozitivní vývoj ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V dolarovém vyjádření jeho objem vzrostl o 10,2 %. Český export do Ruské federace pak posílil o 20,2 %.

(tz)

Slovo ke dni

  • Slevy na dopravu zůstanou

    Vláda zjišťuje, že přicházejí horší časy a místo rozdávání je třeba šetřit. Nic proti tomu, odpovědný hospodář se vždy natáhne tak, jak mu, podle starého českého přísloví, stačí postel. A my teď můžeme sledovat, kdo si utáhne opasek víc a kdo míň, případně vůbec. Ministryně práce a sociálních věcí, sociální demokratka Jana Maláčová by ráda zvyšovala důchody, peníze na ně vidí v resortu dopravy. Tam loni studenti a důchodci dostali 75procentní slevy z jízdného, což přijde státní pokladnu ročně na šest miliard korun. Jenže jak by to vypadalo, kdyby o tuto výhodu cestující po necelém roce přišli? Asi by se jim to moc nelíbilo. Škodné by bylo hnutí ANO, jemuž patří doprava, finance a premiér, zatímco ČSSD by si u voličů – důchodců jistě napravilo dojem. Ministr dopravy Ťok se proto hned nechal slyšet, že o zrušení slev se neuvažuje. Zbývá se...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE