INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

SnídaněMinistryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně setkala s Georgijem Vladimirovičem Kalamanovem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Ruské federace, a také s představiteli tří ruských regionů - Sverdlovské, Uljanovské a Nižegorodské oblasti.

„Máme skutečný zájem na zachování hospodářských vztahů mezi českými podniky a jejich ruskými partnery. I přes stále platné oboustranné sankce je podle mě nutné pokračovat ve vzájemném dialogu a zachovat prostor pro oboustranné obchodní příležitosti,“ uvedla během setkání s představiteli ruských regionů ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ministryně na fóru zároveň ocenila, že došlo k obnovení pravidelných zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. „Velmi oceňuji fakt, že se tato platforma opět obnovila a věřím, že přinese konkrétní výsledky ve prospěch obou zemí,“ dodala Marta Nováková. Spolupráce na regionální úrovni je pro českou i ruskou stranu jedním z důležitých parametrů vzájemné bilaterální ekonomické a hospodářské spolupráce.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívila na brněnském výstavišti i Business Day Ruské federace. „Bohatá účast ruských společností ukazuje, že i přes složité mezinárodní prostředí je průmyslová spolupráce stále důležitým prvkem pro obě naše země. Jsem velmi ráda, že Rusko projevilo takový zájem právě o prezentaci svých produktů u nás v České republice a na jubilejním 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně,“ komentovala bohatou účast firem z Ruské federace ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková.

Bilaterální obchod mezi Ruskou federací a Českou republikou za prvních sedm měsíců tohoto roku vykázal pozitivní vývoj ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V dolarovém vyjádření jeho objem vzrostl o 10,2 %. Český export do Ruské federace pak posílil o 20,2 %.

(tz)

Slovo ke dni

  • O pořádku a dalších povinnostech

    Pořádek musí být, jinak by vojáci lezli na Karláku po stromech jako opice. To platilo a platí dodnes. A nad dodržováním disciplíny bdí úřady. Finanční správa si své povinnosti vzala natolik s srdci, že se rozhodla lustrovat i svatební hostiny. Kdo na nich byl, kolik toho snědl, a především, byly-li splněny veškeré povinnosti vůči státní pokladně. Zpovídat se měli novomanželé. Jenže věc se provalila, ukázala se jako přílišné zasahování do soukromí, a díky médiím máme na světě pěkný skandál. Jen se divím, že se nad praktiky byrokratů v dnešní době ještě někdo pozastavuje. Vždyť je jich už tolik a všude kolem nás, že se v tom nevyznají vykonatelé práva ani zákonodárci. Při vyhlašování soutěže Absurdita roku vždy člověk žasne, co všechno lze vymyslet na svobodného občana a co všechno v naší zemi úředníkům projde. Ale že není nic nového pod...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE