INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

SnídaněMinistryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně setkala s Georgijem Vladimirovičem Kalamanovem, náměstkem ministra průmyslu a obchodu Ruské federace, a také s představiteli tří ruských regionů - Sverdlovské, Uljanovské a Nižegorodské oblasti.

„Máme skutečný zájem na zachování hospodářských vztahů mezi českými podniky a jejich ruskými partnery. I přes stále platné oboustranné sankce je podle mě nutné pokračovat ve vzájemném dialogu a zachovat prostor pro oboustranné obchodní příležitosti,“ uvedla během setkání s představiteli ruských regionů ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ministryně na fóru zároveň ocenila, že došlo k obnovení pravidelných zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. „Velmi oceňuji fakt, že se tato platforma opět obnovila a věřím, že přinese konkrétní výsledky ve prospěch obou zemí,“ dodala Marta Nováková. Spolupráce na regionální úrovni je pro českou i ruskou stranu jedním z důležitých parametrů vzájemné bilaterální ekonomické a hospodářské spolupráce.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívila na brněnském výstavišti i Business Day Ruské federace. „Bohatá účast ruských společností ukazuje, že i přes složité mezinárodní prostředí je průmyslová spolupráce stále důležitým prvkem pro obě naše země. Jsem velmi ráda, že Rusko projevilo takový zájem právě o prezentaci svých produktů u nás v České republice a na jubilejním 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně,“ komentovala bohatou účast firem z Ruské federace ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková.

Bilaterální obchod mezi Ruskou federací a Českou republikou za prvních sedm měsíců tohoto roku vykázal pozitivní vývoj ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V dolarovém vyjádření jeho objem vzrostl o 10,2 %. Český export do Ruské federace pak posílil o 20,2 %.

(tz)

Slovo ke dni

  • D1 jako největší parkoviště

    Silničáři se vždy stávají terčem vtipů, když v zimě zasněží a oni na změnu počasí nejsou připraveni. Jenže v letošním roce se situace na naší nejfrekventovanější silnici ještě zkomplikovala opravami. Italské konsorcium firem nestihlo svůj úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem dokončit včas a přispělo tak k tomu, že řidiči zde strávili v koloně až 14 hodin. Dúvody, proč se to neopravilo v termínu, byly jistě „objektivní“. Není však bez zajímavosti, že na ostatních opravovaných místech D1 se práce zastavily podle plánu. Italové sice žádají další čas k dokončení oprav až do 3. ledna příštího roku, ministrovi dopravy Danielu Ťokovi ale už došla trpělivost a pohrozil vypovězením smlouvy, nebude-li okamžitě zjednána náprava. Proč se vládní úředník probudil až nyní? Protože se na neprůjezdnou dálnici naštvali nejen obyčejní motoristé, ale...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE