INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

1 CESTINA PRO VIETNAMCEJiž 6. června zahájí velvyslanectví ČR v Hanoji přijímání žádostí emailem k vydávání zaměstnaneckých karet Vietnamcům pro získání povolení dlouhodobého pracovního pobytu v ČR za účelem zaměstnání. Zatím pouze v omezeném množství podle kvót, které od naší vlády obdrží. Na srpen je povoleno 200 pracovních víz pro Vietnamce.

Vládou stanovené kvóty počtu zaměstnaneckých karet vycházejí především z kapacitních možností konzulátu ČR v Hanoji. Protože požadavky zaměstnavatelů u nás jsou mnohem vyšší, opět žádám, aby byl rychle personálně posílen náš konzulát v Hanoji a zřízen generální konzulát v Hočiminově Městě. Výhodné pro vietnamské zájemce bude, že již nebudou muset marně telefonovat, čekat zbytečně mnoho hodin na chodníku před našim konzulátem v Hanoji, nebo uplácením se zadlužovat u zprostředkovatelů, protože se nyní budou sami přihlašovat emailem. Konzulát ČR navštíví, až obdrží v odpovědi termín přijetí.

Ve Vietnamu žije přes tisíc lidí, kteří u nás v minulosti vystudovali vysoké školy a někteří z nich by se rádi k nám vrátili na určitý čas pracovat, nebo vést pracovní skupiny svých krajanů, ale také přes 200 tisíc Vietnamců mnoha profesí, jenž u nás dříve úspěšně pracovali. Nabízíme zájemcům praktické rady a možnost předem si přímo ve Vietnamu své potřebné budoucí kmenové zaměstnance vybrat i za pomoci praktických zkoušek.

Jsem rád, že vládní zákaz vydávání pracovních víz pro všechny Vietnamce byl zrušen, protože tato aktuální náprava pomůže našim zaměstnavatelům, naší ekonomice i k prohloubení hospodářské spolupráce ČR s Vietnamem. Je to pěkný dárek k blížícímu se 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. 

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz [http://www.cvs-praha.cz]
www.facebook.com/MarcelWinter [http://www.facebook.com/MarcelWinter]

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE