INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

1 CESTINA PRO VIETNAMCEJiž 6. června zahájí velvyslanectví ČR v Hanoji přijímání žádostí emailem k vydávání zaměstnaneckých karet Vietnamcům pro získání povolení dlouhodobého pracovního pobytu v ČR za účelem zaměstnání. Zatím pouze v omezeném množství podle kvót, které od naší vlády obdrží. Na srpen je povoleno 200 pracovních víz pro Vietnamce.

Vládou stanovené kvóty počtu zaměstnaneckých karet vycházejí především z kapacitních možností konzulátu ČR v Hanoji. Protože požadavky zaměstnavatelů u nás jsou mnohem vyšší, opět žádám, aby byl rychle personálně posílen náš konzulát v Hanoji a zřízen generální konzulát v Hočiminově Městě. Výhodné pro vietnamské zájemce bude, že již nebudou muset marně telefonovat, čekat zbytečně mnoho hodin na chodníku před našim konzulátem v Hanoji, nebo uplácením se zadlužovat u zprostředkovatelů, protože se nyní budou sami přihlašovat emailem. Konzulát ČR navštíví, až obdrží v odpovědi termín přijetí.

Ve Vietnamu žije přes tisíc lidí, kteří u nás v minulosti vystudovali vysoké školy a někteří z nich by se rádi k nám vrátili na určitý čas pracovat, nebo vést pracovní skupiny svých krajanů, ale také přes 200 tisíc Vietnamců mnoha profesí, jenž u nás dříve úspěšně pracovali. Nabízíme zájemcům praktické rady a možnost předem si přímo ve Vietnamu své potřebné budoucí kmenové zaměstnance vybrat i za pomoci praktických zkoušek.

Jsem rád, že vládní zákaz vydávání pracovních víz pro všechny Vietnamce byl zrušen, protože tato aktuální náprava pomůže našim zaměstnavatelům, naší ekonomice i k prohloubení hospodářské spolupráce ČR s Vietnamem. Je to pěkný dárek k blížícímu se 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. 

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz [http://www.cvs-praha.cz]
www.facebook.com/MarcelWinter [http://www.facebook.com/MarcelWinter]

Slovo ke dni

  • Červ, bez červa, s červem... Dobrou chuť!

    Člověk má v životě ochutnat všechno. Jak se praví v bibli: Vše vyzkoušejte, toho dobrého se přidržte! Jako kluk jsem nikdy nepřistoupil na sázku, že nepřekousnu žížalu. Teď jsem dostal nabídku nového pokrmu z červů. Neodmítl jsem a udělal dobře. Přišel mi sáček od firmy WORM UP plný moučných červíků Pražených a kulinářsky dochucených solí a chili. Myslel jsem si, že jídlo z čeledi bezobratlých bude vypadat jako normální pečivo. Totiž že se surovina usuší, umele a patřičně vytvaruje, pak nechá zapéct jako pizza. Jenže pochoutka si na nic nehraje. Skutečně máte na talíři moučného červa, který se však nehýbe, je do bronzova upražený a při skousnutí chroupe. Navíc skvěle chutná a je plný bílkovin. Ne že bych larvy vyměnil za vepřový řízek, hovězí svíčkovou, nebo grilované kuře, ale jako mňamku k televiznímu seriálu, proč ne?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

První zkušenosti s novelou zákona o ochranných známkách 19. září 2019

Novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, vstoupila v účinnost 1. ledna 2019. Hlavním důvodem změny zákona byla nutnost přenést do národní právní úpravy ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách (dále jen „směrnice“).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE