INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

AŘATPodpořit a spojit řidiče alternativních taxislužeb nehledě na platformu, se kterou jezdí. A přinést nový úhel pohledu do celospolečenské diskuze ohledně novelizace celého odvětví. To jsou cíle Asociace řidičů alternativních taxislužeb, která momentálně vzniká pod taktovkou samotných řidičů.

Za přípravný výbor to zmínil řidič Blahoslav Tesárek.

Asociace by již brzy ráda zastupovala stovky alternativních taxikářů, kteří momentálně jezdí s Uberem nebo Boltem, případně kombinují jízdu pod dispečinkem a některou z alternativních služeb. Otevřena chce být i případným novým provozovatelům a pomoci chce také v rámci sdílení svých zkušeností při postupné úpravě legislativy směrem k digitalizaci a modernizaci celého odvětví. Jedním z klíčových témat Asociace je zjednodušení procesů pro udělení licence, například zrušení místopisných zkoušek v době aplikací a chytrých zařízení vybavených GPS navigacemi. Podle Tesárka takové sdružení momentálně chybí a současné propojování řidičů v rámci samovolně vznikajících komunit nemá potřebnou sílu ani potřebný mandát pro jakákoli jednání.

„Celé odvětví jde velice rychle dopředu a málokdo ty změny vidí do takového detailu jako my. Dokážeme navíc k jednomu stolu přivést jak celoživotního taxikáře, který dnes jezdí pod dispečinkem i ‚aplikací‘, tak občasné řidiče. Všechny typy jsou potřeba a všichni mají k rozvoji taxikařiny co říci,“ vysvětluje Tesárek.

Asociace chce být konstruktivním partnerem pro státní a veřejnou správu, a to napříč regiony. Právě tady vidí jednu z velkých přidaných hodnot alternativních přepravců.

„V posledních měsících se nějak zapomnělo, že tu není jenom Praha, ale i ostatní města, kde mohou služby řidičů alternativních dopravců velmi dobře fungovat. Není důvod, proč by nemohly aplikace sloužit nejen obyvatelům Prahy, ale třeba Karlových Varů nebo Uherského Hradiště,“ vysvětluje Tesárek. „K tomu je však třeba mít sjednocené podmínky napříč republikou, aby se řidiči mohli plynule přesouvat tam, kde mají zrovna poptávku, a pomohli tak zajistit v regionech stejně kvalitní a dostupné služby, jako má hlavní město.“

(tz)

Slovo ke dni

  • Pétangue v našem městě

    Žiji sice v malém, ale pěkném městečku v malebném na okraji křivoklátských lesů, rodišti svatého Václava. Když člověk sem přijíždí, dostane se mu informace, že máme v Evropské unii družební partnery, jednoho v Německu a druhého ve Francii. Zřejmě proto se radnice rozhodla vybudovat za domovem důchodců hřiště pro pétangue. Chodím denně okolo, ale ještě jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by si tam hrál, ať dospělý nebo dítě. Asi u nás chybí ta pravá cílová skupina. Podobně to bylo v socializmu. Mezi disciplínami ve Sportce se objevily gorodky. Nikdo nevěděl, co to je, natož aby znal pravidla, tím méně, aby potkal člověka, který se jim věnuje. Možná je hráli sovětští lidé, když je krutá zima odřízla od povinností a jiné zábavy. Pétangue a gorodky mají společný ideový základ. Proto mám dojem, že se sice v našem životě hodně změnilo, některé...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE