INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

LidskČeský start-up LidskáSíla.cz si pro své dámy na úklid připravil 16. srpna odpoledne zaměřené na zdraví. Cviky pro zdravá záda, pétanque a badminton doplnil workshop zaměřený na správnou prevenci rakoviny prsu. Ten LidskáSíla.cz připravila ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Dialog Jessenius.

LidskáSíla.cz připravila Zdravé odpoledne na Letné pro své dámy na úklid i jejich ratolesti. Součástí byl i workshop s vyškolenými slečnami z kampaně Ruce na prsa, které dámy naučily samovyšetření prsu a poradily, co vše mohou udělat pro prevenci rakoviny.

A jak to dopadlo? „Opět jsem se přesvědčila o tom, že LidskáSíla.cz není jen o úklidu. Akce na Letné byla skvělá. Mě osobně oslovila hlavně přednáška o prevenci rakoviny prsu, kterou připravila nadace Ruce na prsa. Velice milé bylo i cvičení slečny fyzioterapeutky. I počasí vyšlo skvěle," komentuje dáma na úklid Věra Chocholoušková.

„Většinu našich profesionálů tvoří ženy. Chceme dát našim dámám na úklid za jejich práci něco navíc a zdraví je to, co by mělo být vždy na prvním místě. Zároveň jsme se chtěli spojit s tímto pro nás velmi smysluplným projektem a podpořit jej," vysvětlil důvody uskutečnění i propojení s projektem na preventivní vyšetření, Robert Vojáček, zakladatel agentury LidskáSíla.cz.

Sportovně nadaná fyzioterapeutka ukázala ženám cviky pro zdravá záda a na děti čekal zábavný program. „Naučili jsme se jednoduché cviky nenáročné na prostor a vybavení, vhodné pro prevenci nebo odstranění bolestí zad, které jsou způsobené náročností práce. Dlouhodobým jednostranným přetěžováním vzniká svalová dysbalance, díky níž dochází k bolestem. Jednotlivé cviky jsem vybrala přímo na míru, za cílem kompenzace činností, které dámy vykonávají během úklidu. Bez bolesti jde vše lépe," řekla fyzioterapeutka Jitka Patríková.

Až 2 miliony žen bez nároku na vyšetření

Podle údajů Dialogu Jessenius jsou v České republice dva miliony žen ve věku 20 až 45 let, které ještě nemají nárok na pravidelné vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou, přesto je rakovina prsu ohrožuje. Každým rokem přibývá 7 000 nových případů a tento karcinom je dokonce nejčastější formou rakoviny u žen u nás.

„Už bezmála tři roky ukazujeme ženám, jak se starat o zdraví svých prsou pomocí samovyšetření a preventivních prohlídek u lékaře. Těší nás obrovský zájem a množství otázek, se kterými se v rámci kampaně Ruce na prsa setkáváme, zejména pak zodpovědný přístup společností, jako je LidskáSíla.cz které dalece nad rámec svých povinností přinášejí svým dámám hodnotné informace a osvětu. V takové společnosti mají zaměstnankyně skutečně pocit, že nejsou svým šéfům lhostejné," uvedla Michaela Tůmová, ředitelka neziskové organizace Dialog Jessenius, organizátora osvětové kampaně Ruce na prsa.

Dialog Jessenius o.p.s. se zaměřuje na osvětu o závažných onemocněních například z oblasti onkologie, gynekologie či dětské kardiologie. Kromě celorepublikové kampaně Ruce na prsa se věnuje i projektům „Můžu ti pomoct?", Studentská akademie a Meziškolní konference pro žáky základních a středních škol.

O LidskéSíle.cz

LidskáSíla.cz je český online startup, v jehož čele jsou zakladatelé Robert Vojáček (působil v Liftago) s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský. Tato platforma důvěry se zatím orientuje na úklid domácností, ale v budoucnu se chce zaměřit na poskytování dalších služeb v domácnosti, například péči o seniory. Objednat si domácí hospodyni lze na pár kliknutí. Dámy na úklid jsou školené a dobře placené. Aktuálně firma zaměřená na propojení dam na úklid se zákazníky roste a nabírá nové pracovníky. Do dvou let chce startup zaštiťovat až 2000 důvěryhodných profesionálů ve službách po celé ČR.

Více informací na: https://lidskasila.cz.

 

 

 

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

Vladimír Mařík kopie

Motivovaní lidé neznají překážek 3. červenec 2020

Český respirátor získal evropskou certifikaci Zdá se to až neuvěřitelné. Je to ale skutečnost. Znova se potvrdilo, jak velký je potenciál lidí, co všechno dokážou a jak významně mohou zasáhnout do dějin technologií nebo třeba organizace práce. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE