INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Zástupci maloobchodního řetězce BILLA předali hlavní výhru své rodinné zákaznické soutěže Dobrodružství v Africe. Na Safari do Keni pojedou hned tři české rodiny, které nejen zaslaly patřičný počet obalů od hracích kartiček z BILLY, ale také všechny přesně trefily odpověď na danou soutěžní otázku. Správný odhad byl, že na Den dětí se do ZOO v Hradci Králové přijelo podívat 577 dětí z dětských domovů. Třem vítězům se podařilo porazit více než 30 tisíc soupeřů, kteří také zaslali do soutěže svůj tip.

180 tisíc prodaných alb

Soutěž zaznamenala společně se sbíráním nálepek s rekordy zvířat v České republice podobný ohlas, jako v dalších zemích, kde ji BILLA již realizovala. Celkem se podařilo prodat 180 tisíc vzdělávacích knih určených pro vlepování nálepek. Balíčků s obrázky BILLA rozdala několik milionů a až do poloviny června je bude doprodávat a dále rozdávat zájemcům o kompletaci knihy.

Vítězové mají radost

„Máme moc velkou radost, vůbec jsme tomu nechtěli věřit," řekla Zuzana Urbanová, maminka devítiletého Pepy, která se do Afriky chystá kromě syna vzít i svou maminku a přítele. Ne metoda, ale náhoda prý pomohla Josefu Kosičkovi a jeho rodině trefit přesný počet dětí, kteří přišli na den dětí do ZOO v Hradci Králové. „Poslali jsme celkem asi šedesát tipů a do jednoho jsme se zrovna trefili," říká s tím, že sám by si takovou dovolenou nikdy nedopřál.

„Jako malý kluk jsem o cestě do Afriky sám snil, ale za mého mládí podobné soutěže nebyly na pořadu dne. Moci splnit dětské přání naplňuje jak darujícího, tak obdarovaného," uvedl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v ČR a na Slovensku. „Také z obchodního hlediska bylo aktivní zapojení našich zákazníků do soutěže a sbírání zvířecích samolepek přínosem. I v budoucnosti bychom proto rádi pořádali soutěže, které sympatickou cestou osloví tak velké počty zákazníků."

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve více než 3 600 prodejnách v Evropě zaměstnává celkem 75 000 pracovníků. V roce 2010 dosáhl její obrat 12,38 miliard eur.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE Group působí ve 14 zemích Evropy a v roce 2011 dosáhla obratu ve výši 48 miliard eur.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v Itálii a sedmi zemích střední a východní Evropy.

BILLA ČR je součástí REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1990. S obratem ve výši 22,6 mld. Kč, více než dvěma sty filiálek a zhruba 6 200 zaměstnanci je lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí výběr známých i svých privátních značek, mezi jinými značku produktů v bio kvalitě Naše bio, značku pro výhradně české maso Vocílka či cenově výhodnou značku Clever. Čerstvý segment se soustředí na lahůdky, pečivo, ovoce a zeleninu, mléčné produkty, maso a chlazený sortiment.

Více informací na: http://www.billa.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Aktuality

KB

„Penzijko“ v roce 2024 1. březen 2024

Letošní rok bude pro penzijko v mnoha ohledech náročný. Legislativní změny přinesly do Česka nové podmínky v oblasti státních příspěvků a délky spoření, ale i úpravy v ostatních pravidlech spoření.

2230614 069 SQ

Vstřícný přístup k elektromobilitě 28. únor 2024

Čeští motoristé se do elektromobility zrovna nehrnou. Naopak, berou ji spíše negativně. Ač se meziročně podíl registrovaných vozů navýšil o desítky procent, stále jsme z tohoto pohledu na chvostu evropských zemí. Naštěstí se mladá generace staví k bezemisní mobilitě velmi vstřícně, stejně jako i k ekologickým řešením a firmám, které tato řešení zavádějí.

web copy copy

Nejsem šéf, jsem zákazník 21. únor 2024

Kdo by čas od času ve firmě neřešil situaci, že není hotovo, co hotové mělo být, že se práce na splnění cílů zpožďuje… Kdo by si v tu chvíli nepřál mít ve svém slovníku kouzelnou větu, která by vše vyřešila a nasměrovala tým nebo jednotlivce k tomu, aby byli sami motivovaní, angažovaní, aby chtěli daných výsledků dosáhnout.

Jiří Jemelka, šéf JPF Czech a specialista na interim management i produktivitu

Ženy v executive interim managementu excelují, ale v oboru jich stále příliš nepotkáte 20. únor 2024

Když se řekne executive interim manažer, většina lidí si okamžitě představí muže v dobře padnoucím obleku, který má dynamickou, spíše dominantní osobnost, je velmi asertivní a mnohým připadá jako lev salonů. A opravdu. Muži v oboru převažují. Přitom ženy by rovněž dokázaly excelovat. Jsem o tom přesvědčen. Tak proč jich v této manažerské disciplíně působí jen málo?

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

Vybíráme z Prosperity

Pro tyto firmy se v Česku vyplatí pracovat

ilusKŠimkováNejlepší zaměstnavatel v České republice vyrábí cigarety, je jím společnost JTI, Japan Tobacco International. Ukázala to v lednu zveřejněná česká část celosvětového žebříčku Top Employer 2024. Ocenění letos získalo pouze 23 firem podnikajících v Čes­ké republice.

Penzijní fondy UNIQA mají za sebou povedený rok

UniqaÚčastníci doplňkového penzijního spoření mají důvod k radosti: dynamické fondy loni zažívaly nejlepší rok za uplynulé desetiletí a konzervativnější fondy si rovněž připisují slušné zisky. Letopočet 2023 tak dokázal smazat pachuť propadů z roku 2022.

Přibylo více než 27 000 fotovoltaických elektráren

FotovoltaikaTéměř trojnásobné množství fotovoltaických elektráren a více než trojnásobný instalovaný výkon v síti oproti roku 2022. Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, má za sebou rekordní rok 2023 z pohledu připojování obnovitelných zdrojů do své sítě.

Názor RIM: jak si vedly výrobní firmy loni a co očekávají od letošního roku

unsplash planningRok 2023 byl mimořádně náročným obdobím. Globální události výrazně ovlivnily podnikání a celé obchodní prostředí. Zejména výrobní a exportní firmy se musely neustále adaptovat na nové tržní podmínky a měnit svoji strategii.

Česko bylo v roce 2023 čtvrtým největším vývozcem elektřiny v Evropské unii

EGUČesko zůstalo i v roce 2023 významným vývozcem elektřiny v EU. Množství exportované elektřiny bylo ve srovnání s rokem 2022 o přibližně 5 TWh nižší a dosáhlo jen 9 TWh. Důvodem byla především nižší výroba elektřiny z uhelných a plynových elektráren, která se vlivem poklesu ceny méně vyplácela.

Český železniční průmysl posiluje svou pozici na Blízkém východě

ACRIČeské firmy sdružené v Asociaci podniků železničního průmyslu v lednu výrazně rozšířily své obchodní kontakty v oblasti Blízkého východu, konkrétně v Izraeli a Kataru.

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Pohledem redakční rady

Koberna MO1

Zapomínáme ale podotknout, co to bude stát a kdo to zaplatí 11. listopad 2022

Přednáška na konferenci České společnosti pro jakost 26. září. Jedna z nejlepších, všichni naslouchali a mám dojem, že i souhlasili. Řečníkem byl Ing. Miroslav Koberna, CSc., ředitel pro programování a strategii Potravinářské komory České republiky. Hovořil o kvalitě potravin, ale trochu z jiného úhlu, než jsme zvyklí. Okem odborného kritika se podíval na Green Deal. A jak to souvisí s tím, co máme a budeme mít na talíři? Poprosila jsem ho, aby některé myšlenky rozvedl:

Pokračování ...
INZERCE
INZERCE